Tgrt Haber
12 Şubat 2024 15:27 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 15:54

Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı başladı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı.

Editör: Onur Kaya / Kaynak: TGRT Haber
Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı başladı
Kabine Toplantısı

Milyonların gözünü çevirdiği Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Kritik toplantıda enflasyonla mücadele, ABD'den F-16 savaş uçaklarının tedariki, Mısır'a 12 yıl sonra gerçekleştirilecek ziyaret gibi konu başlıkları masaya yatırılacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı toplantı, saat 15.20'de başladı.

Toplantıda ana gündem maddesi ekonomi olacak. Enflasyonla mücadele ve bu kapsamda atılacak yeni adımlar ele alınacak.

MISIR'A 12 YIL SONRA ZİYARET MASADA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Şubat'ta Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE), 14 Şubat'ta ise Mısır'ın başkenti Kahire'ye yapacağı ziyaretler de masaya yatırılacak. 12 yıl sonra Mısır'a gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevkidaşı Sisi ile bir araya gelecek.

İSRAİL'İN GAZZE'YE SALDIRILARI

Beştepe'deki görüşmede İsrail'in Gazze saldırılarının durdurulması, kalıcı ateşkesin sağlanması ve bölgedeki insani durumun iyileştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

ABD'DEN F-16 TEDARİKİ

Toplantıdaki bir diğer önemli konu ise ABD'den F-16 savaş uçaklarının tedariki ve modernizasyon süreci olacak. ABD Kongresi'nden Türkiye'nin talebine itiraz gelmemesi sonrası Türkiye'ye F-16 satışının başlamasının önünde herhangi bir engel kalmadı. Kabine'de konuya ilişkin teknik süreçlerle ilgili de değerlendirmeler yapılacak.

TERÖRLE MÜCADELEDE SON DURUM

Önce MİT Başkanı İbrahim Kalın ardından da Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Irak'a bir dizi temasta bulundu. O ziyaretlerin yansımaları ve Irak’taki PKK varlığının sonlandırılması için atılabilecek adımlar görüşülecek.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...