Tarih : 29.11.2021 - 23:26 Yorum : 0

Son dakika: DEVA Partili Metin Gürcan casusluk suçundan tutuklandı

Son dakika: DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Metin Gürcan, ‘siyasi ve askeri casusluk’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son dakika: DEVA Partili Metin Gürcan casusluk suçundan tutuklandı

Son dakika: DEVA Partisi Kurucular Kurulu üyesi Metin Gürcan geçtiğimiz günlerde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen bir soruşturma nedeniyle İstanbul Bakırköy’deki evinde polis tarafından gözaltına alınmıştı. İstanbul’da gözaltına alınan Gürcan, Ankara’ya getirilerek ifadesi alındı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Emniyetteki ifadesinde askeri geçmişini anlatan Gürcan, 2017 yılından itibaren talep eden kişi ve kurumlara çeşitli ülkelere ilişkin danışmanlık hizmeti verdiğini belirtti. Verdiği danışmanlık hizmeti kapsamındaki bilgilerin herkesin erişimine açık olduğunu ifade eden Gürcan, casusluk faaliyeti yürütmediğini ve gizli belgelerin paylaşımını yapmadığını öne sürdü. Ankara’daki diplomatlarla da düzenli olarak görüştüğünü söyleyen Gürcan, kendilerine analizler sunduğunu ve karşılığında para aldığını belirtti. Emniyetteki ifadesinin ardından Gürcan, Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık tarafından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Gürcan, ‘siyasi ve askeri casusluk’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Metin Gürcan
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber