2022-05-06 15:36:13 | Son Güncelleme : 2022-05-06 16:41:03

Son dakika! Devlet Bahçeli'den Özdağ'a tepki: Pis bir kumpas

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Bahçeli, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanlığı önüne gitmesine ilişkin açıklama yaptı. Bahçeli, yaşananları "Pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınış" sözleriyle eleştirdi.

Bahçeli, milli güvenliği müdafaa eden kurum ve kuruluşların polemiklerin içine çekilmesinin komplo olduğunu vurguladı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Bahçeli, milli güvenliği müdafaa eden kurum ve kuruluşların polemiklerin içine çekilmesinin komplo olduğunu vurguladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarının ardından basın toplantısı düzenleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, görüşme için bugün saat 11.00'de İçişleri Bakanlığına giderek içeri girmek istemiş ancak engellenmişti.

VAKA-I ADİYEDEN GÖRÜLEMEYECEKTİR

Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli, yaşananlarla ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Türkiyemiz maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir. Kaldı ki dış tazyik ve telkinlerin refakatiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne meydan okunmaktadır. Türk milleti gelişmeleri kaygıyla takip etmektedir.

Nereye ve hangi çevrelere hizmetkarlık yaptıkları sır olmayan menfur zihniyetlerin siyasi kamuflaja bürünerek sokak üslubuna heveslenmeleri, bu vesileyle toplum huzurunu zehirleme teşebbüsleri çok ciddi bir tehdittir. Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır.

HERKES SINIRINI VE YERİNİ BİLSİN

Milli güvenliği müdafaa eden kurum ve kuruluşların polemiklerin içine çekilmesinin komplo olduğuna dikkati çeken Bahçeli, şunları kaydetti:

Şu hususu herkes bilmelidir: Türkiye’nin terörle mücadeleyi yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla ve kahramanca icra ettiği bir dönemde milli güvenliğimizi müdafaa, milli bekamızı muhafaza eden kurum ve kuruluşların iğrenç polemiklerin içine çekilmesi alçak bir komplodur.

Türkiye’nin terör kamburundan kurtulması için insanüstü bir çaba sarfeden devlet ve siyaset adamlarımızı, tıpkı terör örgütlerinin ağzıyla hedef tahtasına koyanlar tarih huzurunda büyük bir vebalin altındadır. Hiç kimse terbiyesizlik yapmasın, herkes sınırını ve yerini bilsin.

ATEŞLE OYNAYAN PROVOKATÖRLERDİR

Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınadığımız ve kınayacağımız tartışmasızdır. İçişleri Bakanımızın ismi Süleyman Soylu’dur.

Bakanlık önünde pespaye görüntüler eşliğinde magandalık yapanlar, anarşist yöntemlere müracaat edenler ateşle oynayan provokatörlerdir. Türk milleti Soylu duruşu da bilmekte, lekeli ve gölgeli müfterileri de görmektedir. Biz herkesin ederini de, giderini de, ciğerini de iyi biliriz. Sudan sebeplerle, fuzuli polemiklerle, sipariş gayelerle Türk devletine cephe açıp terör örgütlerinin ümidi olanlara bu aziz vatanı heba ve heder ettirmeyiz.

Etiketler