Tarih : 29.05.2021 - 17:07 Yorum : 0

Şuşa’ya okul projesinden vazgeçildi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şuşa’ya yapılması planlanan okulun Azerbaycan yönetimi tarafından farklı bir okul projesi hazırlaması üzerine vazgeçtiklerini açıkladı.

Şuşa’ya okul projesinden vazgeçildi

MHP lideri Bahçeli, Şuşa’ya yapılması planlanan okuldan vazgeçildiğini açıkladı. Bahçeli, Azerbaycan yönetimi tarafından farklı bir okul projesi hazırlaması üzerine bu kararın alındığını söyledi.

DOKUZ DERSLİKLİ OKUL

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Bahçeli, “16 Ocak 2021 tarihinde sosyal medyadan yaptığım bir açıklamayla, Karabağ zaferinin ardından Azerbaycan’ın düşünce ve sanat hayatında mümtaz bir yeri bulunan Şuşa’ya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın girişimiyle dokuz derslikli bir okul yapmayı taahhüt etmiştik. Bu kapsamda projemizi hazırlamış ve kamuoyuyla paylaşmıştık. Yapmayı hedeflediğimiz okula Azerbaycan Ulusal Marşı’nın bestecisi ve Şuşa doğumlu merhum Üzeyir Hacıbeyli’nin adını vermeyi düşünmüştük. Söz konusu okulun temel atma günü olarak da 30 Ocak 2021’i planlamıştık." dedi.

MHP Ermenistan işgalinden kurtarılan Suşa'da okul yaptıracak MHP Ermenistan işgalinden kurtarılan Suşa'da okul yaptıracak Bahçeli: "Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev'in karşılıklı görüşmesiyle Şuşa'ya okul yapma projemiz kabul görmüştür. Okul tamamlanır tamamlanmaz Azerbaycan Cumhuriyeti'ne anında teslim edilecektir. Allah hayırlı uğurlu etsin, hepinize başarılar diliyorum." dedi.

PROJEDEN VAZGEÇİLDİ

Bahçeli açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: "Ancak Azerbaycan yönetimi, bizim bu projemizi uygun görmeyerek yeni ve farklı bir okul projesi hazırlamıştır. Elbette bu tasarruf en tabii haklarıdır, bize de saygı duymaktan başka bir seçenek kalmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Şuşa’ya yaptıracağı okul projesinden bu gelişmeler dolayısıyla vazgeçmiştir. Okul yapımına destek veren kardeşlerimizden yardım ve bağış adı altında toplanan paralar da gecikmeksizin ve aynısıyla iade edilecektir. Hassasiyeti malum olan konuyla ilgili keyfiyeti aziz milletimizin bilgi ve takdirine bilavasıta sunuyorum”

Bahçeli'den açıklama: "Azerbaycan Şuşa'ya ilkokul yapmak hedefimizdir" Bahçeli'den açıklama: "Şuşa'ya ilkokul yapmak hedefimizdir" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir” dedi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber