Tgrt Haber
22 Şubat 2024 16:36 - Güncelleme : 22 Şubat 2024 16:47

Uluçay’dan dar gelirli ailelere uygun fiyatla ev sahibi olma imkânı

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay kentsel yenileme projeleri kapsamında Afyonkarahisar’a kazandıracağı projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Editör: Rümeysa Kaya / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Uluçay’dan dar gelirli ailelere uygun fiyatla ev sahibi olma imkânı
Afyonkarahisar ,yerel seçim

Afyonkarahisar’da kentsel yenileme projeleri kapsamında vatandaşların uygun satış fiyatlarıyla ev sahibi olabileceği ve uygun fiyatlarla konut kiralama imkânı bulacağını ifade eden Uluçay, “Sosyal konut satış imkânı projesi kapsamında TOKİ ve belediyemiz iş birliği ile evi olmayan dar gelirli vatandaşlarımızın sadece maliyetini karşılayarak uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olmasını sağlayacağız. Sosyal konut kira imkânı projesi kapsamında ise evi olmayan dar gelirli vatandaşlarımız için belediyemize ait konutlar inşa ederek, dar gelirli ailelerimize uygun fiyatlı kiralama imkânı sunacağız” dedi.

"KENTSEL YENİLEME İLE AFETLERE KARŞI GÜVENLİ BİR ŞEHİR İNŞA EDİLECEK"

Kentsel yenileme kapsamında Afyonkarahisar’ımızı daha güvenli hale getireceğiz diyen Uluçay, “Öncelikle kentsel yenileme bölgesinde, kentsel dönüşüm ofisimizi ivedilikle açacağız. Burada kıymetli hemşehrilerimiz kentsel dönüşümün neden yapılacağı, hangi şartla yapıldığı gibi sorularına ya da merak ettikleri her hususta gerekli cevabı alabilecekler. Kentsel yenileme projesi ile şehrimizin dokusunu güçlendirerek dirençli bir şehir oluşturacağız. Riskli yapıları dönüştürerek gelecekteki potansiyel afetlere karşı şehrimizi güvenli hale getireceğiz. Mutlu şehrimizi birlikte inşaa ederken hemşehrilerimizin güvenliğini de ön planda tutacağız. Afyonkarahisar’ımızı örnek gösterilecek bir güvenli şehir yağacağız” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...