Tgrt Haber
09 Şubat 2024 21:14 - Güncelleme : 09 Şubat 2024 21:56

Yeniden Refah'ın İstanbul adayı Elif Erbakan mı oldu? Partiden açıklama geldi 

Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul adayının Elif Erbakan olduğu yönünde çıkan iddialar sonrası TGRT Haber'e konuşan YRP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kasım Gülpınar, "Şimdi bu haberi sizden duydum. Kendi çalışmalarıma odaklandım" diyerek cevap verdi. 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
Elif Erbakan, Yeniden Refah Partisi

Yerel seçimler kapsamında çalışmalarını sürdüren Yeniden Refah Partisi (YRP) 81 ilde kendi adaylarını açıklama kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde AK Parti'den istifa ederek YRP'ye katılma kararı alan Cumhurbaşkanı Danışmanı ve MKYK Üyesi Mehmet Kasım Gülpınar, TGRT Haber'e açıklamalarda bulundu. 

"ELİF ERBAKAN HABERİNİ SİZDEN DUYDUM"

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın ablası Elif Erbakan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu yönünde çıkan iddialar hakkında konuşan Gülpınar, "Elif Erbakan ismini ilk kez sizden duyuyorum" dedi. 

"HALK DEĞİŞİM İSTİYOR"

AK Parti'deki Cumhurbaşkanı Danışmanı ve MKYK Üyeliğinden istifa eden Gülpınar, kendisine yönelik eleştirilere, "Bu eleştirilerin kaynağını bilmiyorum. Benim AK Parti istifamın bir arka planı var. Sırf bir macera uğruna parti değiştirmem belki de herkes tarafından düşünülmesi gereken bir konu. Halk bunu istiyor. Sayın Cumhurbaşkanı hep "Kalplere hitap eden adayları belirleyeceğiz" demişti. Benim resmi prosedüre ihtiyacım yok. Biz halkın neyin istediğini biliyoruz. Benim hiçbir adaya itirazım yok. Sayın Cumhurbaşkanı bizzat kendisi "Halkın istediği aday" dedi. Bu reçeteyi halk yazdı. Şanlıurfa siyasetinde halk kendi talebini iletti. Sayın Cumhurbaşkanı halkın nabzını tutacak değil, orada yetkili olanların iletmesi lazım." diyerek cevap verdi. 

Yeniden Refah'ın İstanbul adayı Elif Erbakan mı oldu? Partiden açıklama geldi  - 1. Resim

"BENİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AYIRDILAR"

Şehirde kendisini aday göstermek istemeyenlerin olduğunu belirten Gülpınar, "Şanlıurfa AK Parti'nin kalesi olarak gözükebilir. Benim adaylara itirazım yok. Ben istemediğim halde halk istedi. Şu seçimde Şanlıurfa'da en yüksek oyu YRP'nin alacağı açık ve net. Kasım Gülpınar'ı sevmeyebilirsiniz ama en yüksek oyu alan adayı tercih etmek zorundaydınız. Şanlıurfa'da 'ben kazanırım ama az oyla kazanırım' düşüncesi var. Benim Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ayıranlar bellidir. Ben bu konuda Cumhurbaşkanımızı arayıp rahatsız etmek istemedim." dedi. 

"HALK LİSTELERDEN MEMNUN DEĞİLDİ"

14 Mayıs seçimlerinde AK Parti'nin oyunun azaldığını belirten Gülpınar, "Her ilin kendine yönelik değerlendirmesi olabilir. Halk genel seçimde Şanlıurfa'da listelerden memnun değildi. Her ilin kendine has özellikleri var ve buna yönelik siyaset üretmek lazım." diyerek yerel dinamiklere vurgu yaptı.  

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Paşa10 Şubat 2024 13:57

Mesele koltuk meselesi…hep ben aday oluyum diyor herkes

Sonraki Haber Yükleniyor...