Tgrt Haber
07 Aralık 2023 18:49 - Güncelleme : 07 Aralık 2023 18:59

Yerel seçim öncesi CHP'de yol haritası çizildi: Önseçim ve aday yoklaması yapılacak

Yerel seçimlerde İYİ Parti'den beklediği 'iş birliğini' alamayan CHP, aday belirleme yöntemiyle ilgili yeni yol haritası belli oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, yerel seçim öncesi önseçim ve aday yoklaması yapılacağını belirtti. 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
Yerel seçim öncesi CHP'de yol haritası çizildi: Önseçim ve aday yoklaması yapılacak
CHP, Seçim, Yerel

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, yerel seçimler için aday saptamaya kaynak olması amacıyla seçim çevrelerinin özelliklerine göre örgüt denetiminde önseçim, basit aday yoklaması ve genişletilmiş aday yoklaması yapılacağını açıkladı. Zeybek, 13 Aralık Çarşamba gününe kadar talep edilen yöntem ve gerekçesinin partiye bildirilmesi gerektiğini belirtti. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada yerel seçimler için aday saptamaya kaynak olması amacıyla seçim çevrelerinin özelliklerine göre örgüt denetiminde önseçim, basit aday yoklaması ve genişletilmiş aday yoklaması yapılacağını duyurdu. 

Zeybek, il başkanlıklarının ilçe ve belde örgütlerinin de görüşünü alarak 13 Aralık Çarşamba günü saat 17.00'a kadar hangi seçim çevresinde, hangi seçimin tercih edileceği, bunlar dışında bir yöntem uygulanmak isteniyorsa talep edilen yöntem ve gerekçesinin partiye bildirilmesi gerektiğini bildirdi. 

Zeybek'in Twitter'dan "Değerli Cumhuriyet Halk Partisi Örgütümüzün Dikkatine" notuyla paylaştığı belge şu şekilde: 

Yerel seçim öncesi CHP'de yol haritası çizildi: Önseçim ve aday yoklaması yapılacak

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...