• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  108659
 • up
  USD
  5.752
 • up
  EURO
  6.3849
 • up
  GBP
  7.5671
 • up
  Altın
  273.636
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 18.01.2014 - 15:54 Yorum : 0

Zeybekci, 'İstesek dahi ekonomik kriz çıkaramayız'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 'Biz istesek dahi Türkiye'de ekonomik kriz çıkaramayız, o kadar sağlam' dedi.

Zeybekci, 'İstesek dahi ekonomik kriz çıkaramayız'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli programı kapsamında Çal ilçesinde merkezi sıcak karışım asfalt yolun açılışına katıldı. Zeybekci, Çal Belediyesi önünde yaptığı konuşmada, Gezi Parkı eylemlerine değindi. Gezi olaylarında "Durdurulsun" diye açıklama yapanların şimdi de hükümeti durdurma işlemlerini başkalarına yaptırmaya çalıştıklarını savunan Zeybekci, bunu başaramayacaklarını söyledi. Zeybekci, Türkiye'nin, Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği muasır medeniyet seviyesi yakalayacağını ve onun üzerine geçileceğini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:
"Bunu hep beraber birlik ve beraberliğimizle yapacağız. Bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Önceden başkalarıyla yapmaya çalıştılar, olmadı. Şimdi 'yakından vurmaya çalışalım, kardeş eliyle yapmaya çalışalım' dediler. O da olmayacak. Bu toz duman geçecek. Bu rüzgar bitecek, kardeşler kucaklaşacak, bunun tersinin olması mümkün değil. Bu husumetten, bu şeyden hayır çıkacak, Türkiye, demokrasisini güçlendirerek çıkacak, hukuk sistemini güçlendirerek çıkacak. Türkiye devlet ve bürokratik yapısını temizleyerek ve güçlendirerek çıkacak. Bizim hiçbir kuşkumuz ve kaygımız yok."
Türkiye'de ekonominin bütün detaylarını bildiğini ifade eden Zeybekci, şunları kaydetti: "Türkiye'nin ekonomisi 28 Avrupa Birliği üyesi ülkenin ekonomilerinden daha güçlü. Bunu biz söylemiyoruz, onlar söylüyor. Şundan emin olun, bu sözümü bilerek ve altını çizerek söylüyorum. Biz istesek dahi Türkiye'de ekonomik kriz çıkaramayız, o kadar sağlam. Allah Başbakanımızdan, bakanlarımızdan razı olsun, sağlam hale getirmişler. İşte döviz çıktıydı, şu olduydu, bu olduydu. Bunların hepsi geçecek. Bunlar ekonomiye zarar vermez. Bilerek söylüyorum. kelimeleri de seçerek söylüyorum. Ekonomi kendi dengesini bulur. Faizler yükselmeyecek, milletin ve devletin faizleri yükseltmek gibi bir niyeti yok. Bu, tekrar yerine oturacak ve geçecek. Bizi bilirsiniz bizim hayatımızda 3 altın kuralımız oldu. Bunu hayat felsefemiz haline getirdik ve bunu da Başbakanımızdan öğrendik. Biz söz verdik mi canımız pahasına tutarız. Biz söz söyledik mi asla yalan söylemeyiz ve biz emanete ihanet etmeyiz ve ettirtmeyiz." Zeybekci, açılışın ardından Çal Belediye Başkanı Hasan Gündüz'ü makamında ziyaret etti, ardından ilçe ve köy muhtarlarıyla basına kapalı toplantı yaptı. 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber