• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1112
 • up
  USD
  8.3508
 • up
  EURO
  9.7324
 • up
  GBP
  10.8097
 • up
  Altın
  504.262
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 10.10.2020 - 15:19 Yorum : 0

Adem Köse: Saç ekimi doktor hasta işbirliği ile kusursuz sonuçlanır

Saç ekimi operasyonundan sonra mükemmel sonuçlara ulaşmak için neler yapılması gerekiyor? Bu sorundan muzdarip kişilerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem olan saç ekimi ile ilgili ayrıntıları, Hair Of İstanbul (HOİ) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Köse ile konuştuk. Köse, “Hastalarımıza uyguladığımız işlem kadar sonrasında yapılması gerekenlere uymalarını da tavsiye ediyoruz. Kusursuz sonucu ancak hekimlerinin tavsiyelerine uyarak elde edebilirler” ifadelerini kullandı.

Adem Köse: Saç ekimi doktor hasta işbirliği ile kusursuz sonuçlanır

Kellik problemi yaşayan kişilerin istedikleri görünüme kavuşmalarını sağlayan saç ekimi operasyonu, profesyoneller tarafından yapıldığı zaman doğal bir görünüm ortaya çıkmasını sağlıyor. Tabi, bu süreç yalnızca operasyon ile bitmiyor. Hastaların, ekim işleminden sonra mutlaka hekimlerinin tavsiyelerine uymaları gerekiyor.Hair Of İstanbul (HOİ) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Köse, hem operasyonu yaptırmak isteyenlere, hem de yaptırmış ve iyileşme aşamasında olanlara önemli tavsiyelerde bulundu.

Saç Ektirdikten Sonra Uzak Durulması Gerekenler

Saç ekim işleminden sonra, hekim tavsiyelerine kesinlikle uyulması gerektiğinin altını çizen Köse, “Doktorun önerdiği ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekiyor. Bazı hastalarımız buna özen göstermiyor ve maalesef sonucunda olumsuzluklarla karşılaşabiliyoruz. Uygulamadan sonra ilk üç gün daha dikkatli olunması lazım. Çünkü tam olarak bu dönemde ekilen saç kökleri deri ile tutunma işlemini gerçekleştiriyor” dedi. Bu süreçte uygulama yapılan bölgeyi herhangi bir yere çarpmamak konusunda dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Köse, “Operasyondan sonra hastalarımıza dinlenmelerini öneriyoruz. Spor yapan hastalarımıza yapmaması gerektiğini söylüyoruz. Hatta mümkün mertebe araba dahi kullanmamalarında fayda var. Bu dönemde stres gerçekten süreci çok olumsuz etkiliyor” önerilerinde bulundu. Ayrıca işlemden sonra tozlu ortamlardan da uzak durulması gerekiyor. Yağlı ve tuzlu yiyecek içeceklerin de tüketilmesinin sınırlanması daha güzel sonuçlar alınması için yapılması gerekenler arasında yer alıyor.

İşlemden sonra ortaya çıkacak ödem ve morlukların önüne de düzenli buz kompresi yaparak geçilebileceğini ifade eden Köse, “ Geçekleştirdiğimiz işlem çok hassas. Doktorun hassasiyeti ve profesyonelliği kadar hastalarımıza da burada büyük bir görev düşüyor. Aslında tam olarak hasta doktor işbirliği olduğu zaman kusursuz sonuçlar almamak için bir neden kalmıyor” dedi.

“KORONA SÜRECİNDEN SONRA TEDBİRLERİMİZİ ARTIRDIK”

Özellikle hastaların, operasyonu geçirecekleri kliniğin hijyenik olmasına özen göstermeleri gerektiğini vurgulayan Köse,”Bizim kliniklerimizde en çok önem verdiğimiz konu hijyen. Özellikle Korona sürecinden sonra tedbirlerimizi de artırdık. Tabi, kliniğimize başvuran ve operasyon geçirmek isteyen hastalarımızdan da belli beklentilerimiz oluyor. Ekim işleminin öncesinde kalabalık ortamlarda bulunmamalarını, hijyen kurallarına uymalarını kesinlikle rica ediyoruz. Her yurttaşın görevi olduğu gibi onlardan da herhangi bir Covid-19 hastası ile temasta bulundukları zaman derhal bir sağlık kuruluşuna haber vermelerini söylüyoruz. Bu hem bizim kliniğimizdeki hekim, çalışma arkadaşlarımız ve diğer hastalarımızın sağlığı için önemli, hem de kendi sağlıkları için” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber