Tarih : 23.06.2021 - 12:01 Yorum : 0

Almanya’da Delta varyantı alarmı

Koronovirüs salgını henüz bitmeden Delta varyantı kabusu patlak verdi. Hindistan’da ortaya çıkan bu varyant Almanya’da ve Amerika’da da giderek büyüyor. İsrail'de de bu salgına rastlandı. Uğur Şahin’den ise varyantla ilgili açıklama geldi.

Almanya’da Delta varyantı alarmı

Tüm dünya koronavirüsle mücadele ederken şimdi de Delta varyantı kabusunu yaşıyor. Yayılma hızı oldukça güçlü olan Delta varyantı nedeniyle Almanya, alarm durumuna geçti.

Almanya’da salgına karşı yeni kısıtlamalar gelebileceği uyarısı yapıldı. Alman sağlık uzmanları Delta varyantının etkili olduğu Portekiz, İngiltere ve Rusya gibi ülkelere seyahat edilmemesini istedi.

ABD'DE DELTA VARYANTI ENDİŞESİ

ABD'de Delta varyantı endişesi gün geçtikçe büyüyor. Bulaşıcı Hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci varyantın, pandemiyle mücadelede en büyük tehdit olduğunu söyledi. Ayrıca bu varyantın çok daha bulaşıcı olduğu ve hastalığa yakalananların çok daha ağır atlattıklarını belirtti.

ABD: Delta varyantı en büyük tehdit ABD'den Delta varyantı açıklaması ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, koronavirüsün Delta varyantının salgınla savaşta en büyük tehdit olduğunu açıkladı.

İSRAİL'DE DE DELTA ALARMI

Avrupa ve Amerika'dan sonra İsrail'de de 'Delta varyantı' alarmı verildi. İsrail Başbakanı Naftali Bennett, İsraillilerden zorunlu olmadıkça yurt dışına seyahat etmemelerini istedi.

ŞAHİN: BIONTECH DELTA VARYANTA KARŞI ETKİLİ

Öte yandan BioNTech Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Şahin BioNTech aşısının Delta varyantına karşı etkili olduğunu söyledi. Ancak Profesör Uğur Şahin dikkatli olunmadığı takdirde aşılara rağmen Delta varyantının yayıldığını belirterek dördüncü koronavirüs dalgasıyla ilgili uyarıda bulunmuştu.

Aşılar Delta mutasyonuna karşı ne kadar etkili? 3 araştırmadan çarpıcı sonuç Mutasyonlara karşı aşılar ne kadar etkili? Hindistan'da ortaya çıkan ve zamanla birçok ülkeye yayılan Delta mutasyonuna karşı aşıların ne kadar etkili olduğuna dair 3 araştırmadan çarpıcı bir sonuç çıktı.

DSÖ’den uyarı: Delta varyantı daha bulaşıcı DSÖ’den uyarı: Delta varyantı daha bulaşıcı Delta varyantıyla ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nden açıklama geldi. İlk olarak Hindistan’da ortaya çıkan Delta varyantının küresel olarak virüsün baskın türü olmaya başladığını belirten DSÖ, Delta’nın İngiltere’de görülen Alfa varyantına göre daha fazla bulaşıcı olduğunu açıkladı.

Delta varyantı nedir? Delta varyantına karşı aşının etkisi Delta varyantı nedir, aşının delta varyantına etkisi Hindistan'da ortaya çıkan ve ardından İngiltere'de de görülmeye başlayan delta varyantı merak ediliyor. Diğer varyantlara göre farklılık gösteren Delta varyantı, Avrupa ülkelerinde telaşa neden oldu. Peki, Delta varyantı nedir? Mutasyonlara karşı aşının etkisi nasıl? Salgında dördüncü dalga mı geliyor?

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber