2022-05-17 15:35:01 | Son Güncelleme : 2022-05-17 15:49:38

Canan Karatay çiçeklerini bile onunla besliyor. Bir domatesten 100 kat daha etkili, hafızayı zehir gibi yapıyor

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir YouTube kanalında yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Her sabah mutlaka tükettiği, çiçeklerini bile beslerken kullandığı, faydaları oldukça fazla besin kaynağını duyunca çok şaşıracaksınız! İşte Canan Karatay’dan altın değerinde tavsiyeler…

Şekerin insan sağlığına zararlarını her seferinde dile getiren Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı açıklamalarla gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Şekerin insan sağlığına zararlarını her seferinde dile getiren Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı açıklamalarla gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Sağlıklı bir yaşam için şekerin tamamen hayatımızdan çıkarılması gerektiğini her seferinde belirten Prof. Dr. Canan Karatay, son tavsiyeleriyle yeni bir tartışmaya imza atacak gibi görünüyor. Yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine toplayan Karatay, bu sefer de Türk kahvesinin inanılmaz faydalarından bahsetti.  İşte Canan Karatay’ın yeni silahı, hafızayı güçlendiren, bitkileri besleyen, antioksidan kaynağı Türk kahvesinin bilinmeyenleri… Günde mutlaka 1 fincan tüketin!

‘EN GÜÇLÜ ANTİOKSİDAN’

Katıldığı bir YouTube kanalında pek çok konu hakkında tavsiyelerde bulunan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay,Türk kahvesinin önemine dikkat çekti. Her sabah mutlaka bir fincan Türk kahvesi içtiğini söyleyen Karatay, şekere karşı açtığı savaşı, burada da devam ettirdi. Türk kahvesinin şekeri sevmediğini, mutlaka şekersiz tüketilmesi gerektiğini belirten ünlü doktor, kahvenin çok güçlü bir antioksidan olduğunun altını çizdi. Karatay, “Kahve çok önemli, çok güçlü bir antioksidan… Ben sabah aç karnına içerim. Uyandırır, rahatlatır, çok güçlü antioksidandır.” şeklinde konuştu.

1 FİNCAN TÜRK KAHVESİ 1 DOMATESTEN 100 KAT DAHA ETKİLİ

Türk kahvesinin uyandırdığını ve rahatlattığını ifade eden Karatay, antioksidan açısından da zengin olduğunun altını çizdi. Bir fincan Türk kahvesinden alınan antioksidanın bir domatesten alınandan çok daha etkili olduğunu belirten Karatay, “Bir Türk kahvesi fincanı, domatesin verdiği antioksidandan 100 daha fazla antioksidan verir vücudunuza. Beyni de açar, cin gibi olursunuz…” sözleriyle açıklamalarına devam etti.

İŞLENMİŞ KAHVE VE SÜT TOZUNA DİKKAT!

'Şeker, en tatlı zehirdir' sözleriyle tanınan ve her daim şekerin zararları üzerine konuşan Prof. Dr. Canan Karatay, işlenmiş kahvelerin ve süt tozunun yüksek oranda şeker içerdiğini ve kesinlikle tüketilmemesi gerektiğini belirterek, “İşlemişlere tabi ki karşıyım. Latteler tabi ki işlenmiş. Süt tozu kesinlikle yasak” sözleriyle sade Türk kahvesinin çok daha faydalı ve etkili olduğunu bir kez daha hatırlattı.

‘BEYNİ AÇIYOR, DİNÇLEŞTİRİYOR, GÜÇLÜLÜK VERİYOR’

Yıllar önce yapmış olduğu bir açıklamada, üniversite sınavına girecek olan öğrencilere, sınavdan önce bir fincan kahve içmelerini önerdiğini belirten ünlü doktor Canan Karatay, gençlerin ve yetişkinlerin kahve tüketmelerinin önemli olduğunun altını çizdi. Kendisinin de gün boyunca kahve içtiğini ifade eden Karatay, saat 16:00’dan sonra içtiği kahvenin yaşı nedeniyle uykusuzluğa yol açtığını, hastanede çalıştığı dönemler ise sabahlara kadar içtiklerini belirtti.

‘BÜTÜN ÇİÇEKLERİMİ SABAH KAHVESİYLE BESLERİM’

Türk kahvesinin çok güçlü bir antioksidan olduğunu belirten Prof. Dr. Canan Karatay, evindeki bütün çiçeklerini sabah kahvesiyle beslediğini açıkladı. Sabahları aç karnına içtiği Türk kahvesinin telvesiyle çiçeklerini suladığını belirten Karatay, “Kendim kahvemi içerim, kahve suyuyla, en doğal gübredir. Kahve telvesini, Türk kahvesinin telvesinden bahsediyorum, başka kahvelerden bahsetmiyorum, sulandırıp bütün çiçeklerinize dökebilirsiniz, bitkilerinize dökebilirsiniz. Gördüğünüz tüm bitkilerimin altında Türk kahvesi vardır.” sözleriyle Türk kahvesinin faydalarının sınırsız olduğunu adeta kanıtladı.