Tgrt Haber
30 Ocak 2024 15:18 - Güncelleme : 30 Ocak 2024 15:21

Doğanın sağlık deposu evinizde! Sarımsaktan 30 kat daha güçlü!

Sarımsağı doğal antibiyotik olduğu bilinir. Ancak sarımsaktan ve limondan 30 kat daha güçlü bir antibiyotik kaynağı var. Bununla birlikte pek çok da hastalığın oluşmasını engelliyor.

Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER
Doğanın sağlık deposu evinizde! Sarımsaktan 30 kat daha güçlü!
Kekik, Antibiyotik

Bitkiler, doğanın sunduğu büyük nimetlerdir. Özellikle hastalık durumunda geleneksel tıbbı kullanmak isteyenler hangi bitkinin hangi hastalığa iyi geldiğini araştırmaya başlar. Doğal antibiyotik arayanlar çözümü kekikte bulabilir.

Doğanın sağlık deposu evinizde! Sarımsaktan 30 kat daha güçlü!

Kekik, bakteri ve mantarları öldürür. Limondan 30 kat, sarımsaktan 30 kat daha güçlü bir etkiye sahiptir.  Her evde bulunan yemeklerde de kullanılan kekiğin kansere karşı korur aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Kekik bu doğal çözümler arasında en bilinen bitkiler arasındadır.

Bilim insanları kekiiğin dünyadaki en etkili doğal antibiyotik olduğunu kanıtladılar. Kekik yağı antioksidan olarak yeşil çaydan 3.37 kat daha güçlüdür. Kekiği isteyenler 1 kavanoza 1 kaşık kekik ekleyin ve üzerine 300 ml kaynar su dökerek tüketebilir.

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...