19˚
İstanbul
19˚
açık
Nem %39
Rüzgar 6.38 /s
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/17˚
Salı
22˚/15˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2021-11-25 10:46:58

DSÖ’den Türkiye ve Fahrettin Koca’ya teşekkür

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, ihtiyaç halinde Avrupa ülkelerinden Covid-19 hastalarının alınmasını teklif ettiği için Türkiye’ye ve Bakan Koca’ya teşekkür etti.

DSÖ’den Türkiye ve Fahrettin Koca’ya teşekkür
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sağlık Bakanı Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile telefonda görüştü. Hans Kluge, bakan Koca ile görüşmesinin ardından sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşımda bulundu. Kluge, ihtiyaç halinde Avrupa ülkelerinden hasta alınması teklifi için Türkiye’ye ve Bakan Koca’ya teşekkür etti.

TÜRKİYE VE KOCA’YA TEŞEKKÜR

Kluge, açıklamasında şunları kaydetti: Pandemiyi yalnızca dayanışma ile yenebiliriz. Zorlu kış aylarıyla karşı karşıya kalmışken sağlık sistemleri ve yoğun bakımları sıkıntılı durumda olan Avrupa ülkelerinden ihtiyaç duyulması halinde Covid-19 hastalarının alınabileceğine ilişkin cömert teklifinden dolayı Dr. Fahrettin Koca'ya ve Türkiye'ye müteşekkirim. Türkiye, pandeminin başından beri 160 ülke ve 29 uluslararası kuruluşa Covid-19 malzemesi göndererek ve 11 ülkeye 2 milyon dozu aşkın aşı hibe ederek önemli bir küresel dayanışma örneği gösterdi. Dr. Koca ve Türkiye'ye teşekkürler.

TÜRKİYE'DEN İHTİYAÇ SAHİBİ ÜLKELERE AŞI HİBESİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Kluge'nin bu paylaşımına Twitter hesabı üzerinden verdiği cevapta Türkiye'nin ihtiyaç sahibi ülkelere aşı temin eden Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi yapacağını bildirdi.

Bakan Koca açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Pandeminin başından itibaren Türkiye'nin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde uluslararası dayanışmaya verdiği katkıya dikkat çektiğiniz için teşekkür ediyorum. Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi daha yapacağımızın müjdesini de sizinle paylaşmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Etiketler