Tgrt Haber
26 Ocak 2024 16:49 - Güncelleme : 26 Ocak 2024 16:50

Kış soğuklarına karşı korunmanın yolu: Ballı meyve

Kış aylarının gelmesiyle soğuk algınlığı, grip vakalarında artış görüldü. Soğuk havalarda enerjiye her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulur. Bu yüzden de bal üreticileri ve satıcıları enerji vermek için ve ballı meyve öneriyor.

Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER
Grip, Soğuk Algınlığı

Van’daki bal üreticileri ve satıcıları, kışın soğuk havada özellikle enerji düşüklüğünde balın önemli bir besin kaynağı olduğunu söyleyerek, kış mevsiminde C vitamini bakımından zengin meyveler ile tüketilen balın bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve bunun için de ballı meyve tüketilmesini tavsiye etti.

Kış soğuklarına karşı korunmanın yolu: Ballı meyve

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR!

Bal satıcısı Mesut Elasan, kış aylarında insanların bağışıklık siteminin zayıfladığını belirtti. Kışın vücut direncini bal ürünleriyle desteklediklerini ifade eden Elasan, “Özelikle kışın çok tüketilen meyvelere bal döküp, bu haliyle vatandaşlarımıza tavsiye ediyoruz. Gribal enfeksiyonlara karşı bal antioksidan içerdiği için bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bal sevmeyen çocuklar için de balı sevdirmek için meyveyle birlikte tavsiye ediyoruz. Bu şekilde çocuklarınıza ballı meyve salatası yedirin. Diğer taraftan bal sevmeyen çocuklara balı süt veya meyve sularına atıp içirebilirsiniz” diye konuştu.

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...