Tarih : 01.08.2021 - 18:08 Yorum : 0

Koronavirüs tedavisi gören hastadan aşı mesajı: Hayatımla oynadım, kimse aşısını ihmal etmesin

Sağlık Bakanlığı, koronavirüsle mücadelede aşı olmanın önemini üstüne basa basa vurguluyor. Ankara Şehir Hastanesi Kovid-19 Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Yasin Yavaş, aşı olmamanın pişmanlığını anlattı ve herkesi aşı olması için uyardı.

Türkiye'nin en kapsamlı yoğun bakım hizmetinin verildiği, koronavirüs salgınıyla mücadelede büyük rol üstlenen Ankara Şehir Hastanesi bünyesindeki Genel Hastanenin Kovid-19 Yoğun Bakım Ünitesi'nde, neredeyse tamamı aşı olmamış kişilerden oluşuyor.

OKSİJEN CİHAZINA BAĞLI

Hastanede solunum sıkıntısı, nefes darlığı nedeniyle yüksek akımlı oksijen cihazına bağlı şekilde tedavi gören 46 yaşındaki iki çocuk babası Yasin Yavaş, bir haftadır yoğun bakımda olduğunu ve durumunun iyiye gittiğini söyledi.

"HAYATIMLA OYNADIM"

Oksijen cihazına bağlı olduğu için zorlukla konuşabilen Yavaş, "Ben aşı olmamıştım. Hep erteledim, havaya girdim, sonra olurum diyerek basite aldım. Hayatımla oynadım. Kimse aşısını ihmal etmesin. Yemesin, içmesinler acil olarak aşılarını olsunlar. Yoksa hayatlarıyla oynarlar." dedi.

​EŞİMİ, KIZLARIMI ÇOK SEVİYORUM

Yaşının ileri olmadığına dikkati çeken Yavaş, 11 ve 15 yaşındaki iki kızı ile eşini çok özlediğini vurgulayarak, ailesine, "Eşimi, kızlarımı çok seviyorum. Haftaya çıkacağım ve yanınıza geleceğim inşallah." mesajını iletti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber