Tarih : 08.06.2021 - 20:09 Yorum : 0

Öğretim görevlileri ve üniversite personelleri aşılanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilmesi için öğretim görevlileri ve üniversite personellerine Kovid-19 aşısında öncelik tanınacağını duyurdu.

Öğretim görevlileri ve üniversite personelleri aşılanacak

Dünyada en çok koronavirüs aşısı yaptıran ülkeler arasında yer alan Türkiye'de öncelikli gruplara bir yenisi daha eklendi. Yeni eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitime geçilmesi için yapılan değerlendirmeler çerçevesinde, öğretim görevlileri ve üniversite personellerine de aşılamada öncelik verildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bir meslek grubu daha aşı programında yerini alıyor. Üniversitelerimizin Eylül'de yüz yüze eğitime başlayabilmesi için öğretim üyelerimizin ve üniversite personellerinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz. Bu güce güvenin."

SANAT CAMİASI DA AŞILANACAK

Bakan Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin de aşılamaya dahil edildiğini belirtip, "Aşı hakkı e-nabız üzerinden tanımlananların, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alması gerekiyor. Bakan Koca paylaşımında, "Her geçen gün yeni meslek ve yaş grupları eklenerek ülkemizi en kısa sürede salgın gündeminden çıkaracağız. Bu güce güvenin" dedi.

Bakan Koca: Müzisyenler, film ve dizi prodüksiyon ekipleri aşılanmaya başlıyor Bakan Koca: Müzisyenler, film ve dizi prodüksiyon ekipleri aşılanmaya başlıyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programına öncelikli bir grubun daha dahil edildiğini açıklayarak, ''Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olmaya başlayabilecekler'' dedi.

31 MİLYON 405 BİN AŞI YAPILDI

Öte yandan koronavirüs aşı sayısında son bilanço belli oldu. Sağlık Bakanlığı, koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarının bu akşam itibarıyla 31 milyon 405 bin 203'e yükseldiğini duyurdu. İlk doz aşı olanların sayısı 18 milyon 113 bin 715, ikinci doz aşıyı olanların sayısı ise 13 milyon 192 bin 488 olarak açıklandı. En çok aşı yapılan il, 5 milyon 234 bin 215 aşıyla İstanbul oldu. 

8 Haziran 2021 koronavirüs tablosu açıklandı 8 Haziran 2021 koronavirüs tablosu açıklandı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs için bilgilendirme sayfasında Türkiye'nin güncel koronavirüs tablosunu açıkladı.

Aile hekimleri BioNTech aşısı yapmaya başladı Aile hekimleri BioNTech aşısı yapmaya başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech aşısının aile sağlığı merkezlerinde de yapılacağını duyurmuştu. Kararının ardından Aydın'da randevu alan vatandaşlar, aile hekimleri tarafından aşılandı.

Biontech aşısı yüzde 91 koruyor Biontech aşısı yüzde 91 koruyor Türkiye'de de kullanılan BioNTech aşısıyla ilgili yeni bir araştırmanın verileri paylaşıldı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi BioNTech aşısının hastalığı engelleme seviyesini ve koruyuculuk oranını açıkladı.

İllere göre haftalık vaka haritası açıklandı (29 Mayıs-4 Haziran) İllere göre haftalık vaka haritası açıklandı (29 Mayıs-4 Haziran) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 29 Mayıs-4 Haziran arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber