23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %38
Rüzgar 2.03 /s
Çarşamba
22˚/11˚
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2021-10-09 15:32:18

Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarını heyecanlandıran ek ödeme mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgın dönemi boyunca büyük emek sarf eden sağlık çalışanlarının merakla beklediği ek ödemeler konusunda heyecanlandıran açıklamalar yaptı. Sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Koca, "Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarını heyecanlandıran ek ödeme mesajı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiren ek ödeme konusunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Afyonkarahisar'da Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın katılımıyla düzenlenen Öz Sağlık-İş Sendikası Başkanlar Kurulu toplantısına online olarak katılan Sağlık Bakanı Koca, ülkenin birçok bölgesine dağılmış sağlık kurumlarındaki işçi ve memuru ile bir milyonu aşan çalışan sayısıyla halka en nitelikli hizmeti sunmanın gayreti içinde olduklarını belirtti.

"SAĞLIK ORDUMUZ ÜSTÜN EMEK SARF ETTİ"

Konuşmasında, pandemi döneminde sağlık alanındaki Türkiye’nin ortaya koyduğu başarıyı vurgulayan Bakan Koca, “Bu sağlık ordumuzun gayretini ve fedakarlığını pandemi döneminde tüm halkımız bir kez daha gördü ve takdir etti. Gerçekten, tüm dünyanın baş etmekte aciz kaldığı asrın en büyük tehdidi karşısında, sağlık ordumuz, üstün bir emek sarf etti. Salgının başından bugüne büyük bir çabayla, gerektiğinde hane halkından mahrum olarak, gerektiğinde izinleri iptal ederek, gece gündüz kesintisiz bir şekilde yoğunluğun üstesinden geldiler ve sağlık kurumlarımızı ayakta tutmayı başardılar. Birçok gelişmiş ülkenin aksine iftihar edeceğimiz bir başarı gösterdiler. Aşılamada önceliği sağlık çalışanlarımıza verdik. Bu emeğin ve başarının paydaşı olan işçi kardeşlerimizi, onları temsil eden sizlerin şahsında bir kez daha kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

"SAĞLIKLI BİR TOPLUM İNŞA EDECEĞİZ"

Pandeminin kısa sürede atlatılıp normal günlere dönüleceğine inandığını belirten Bakan Koca, “Bu zor günleri inşallah en kısa sürede geride bırakacağız. Hayat normale döndüğünde de, sağlık hizmetlerimizi ve emeğimizi geleceğe daha güçlü şekilde taşımak için birlikte yol alacağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 20 yıldır istikrarla sürdürdüğümüz sağlıkta dönüşüm vizyonu sayesinde çok önemli mesafeler aldık. Önümüzde ise çok büyük hedeflerimiz var. Ülkemizi ilaç ve tıbbi teknoloji dahil olmak üzere her aşamada kendi sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilen ve ihraç eden bir noktaya taşıyacağız. Sadece modern sağlık tesisleri inşa etmekle yetinmeyeceğiz. Vatandaşımızın tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak, her yönüyle sağlıklı bir toplum inşa edeceğiz.”

SAĞLIK PERSONELLERİNE EK ÖDEME MESAJI

Konuşmasının sonunda 1 milyondan fazla sağlık çalışanını yakından ilgilendiren ek ödemeler konusuna da değinen ve önemli açıklamalarda bulunan Bakan Koca, “Bu hedefe her yaştan, her sınıftan ideal sahibi sağlık çalışanlarımızla birlikte, omuz omuza çalışarak ilerleyeceğiz. Sistemimizin en büyük gücü sağlık çalışanlarımızdır. Hedeflerimize doğru daha ileriye gidebilmek için sağlık ordumuzu daha donanımlı, daha motive ve daha güçlü düzeye taşımamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Toplu sözleşmede sabit ek ödemenin artırılmasına birlikte çaba gösterdik. Bu hususta destek veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Hazine ve Maliye Bakanlığımıza da ayrıca müteşekkirim. Bu sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız devam ediyor. Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz. Sadece bugün için değil, çalışanlarımızın yarın emeklilikte de refah düzeyini koruyabilmenin uğraşı içindeyiz. Çalışma koşullarımızı hak ve sorumluluk temelinde en adil düzeye taşımak için hep birlikte çalışacağız” diye konuştu.

"İHANET ŞEBEKELERİNİN KARŞISINDA ÜLKEYİ YÖNETENLERİN YANINDA SAF TUTACAĞIZ"

Hak- İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ise, Türkiye’nin bölgesinde zor bir ülke olduğunu ifade ederek şöyle konuştu;

“İçerde de dışarda da kuşatılmış bu ülkenin ümmetin son kalesi olduğuna inandığı bu ülkenin istikrarlaştırılması için uğraştığı içerde de dışarda da hainler boş durmuyor. O zaman biz de aynı şekilde duyarlı olacağız, boş durmayacağız. Bu ihanet şebekelerinin karşısında milletimizin yanında yer alacağız. Bu ülkeyi yönetenlerin soylu mücadelelerinin yanında saf tutacağız.”

Etiketler