2021-10-26 17:22:43

Sağlık Bakanlığı Neyim Var uygulaması nedir? e-Nabız Neyim Var giriş ekranı!

Sağlık Bakanlığı tarafından erişime açılmış olan ‘Neyim Var?’ uygulaması, son zamanlarda sıklıkla merak edilen konuları arasında yer alıyor. Tüm vatandaşların kolayca kullanabileceği ve oldukça geniş kullanım alanları sunmakta olan ‘Neyim Var’ uygulaması ile ilgili “Sağlık Bakanlığı Neyim Var Uygulaması nedir?” “e-Nabız Neyim Var giriş ekranı nasıl açılır?” soruları sıklıkla sorulmaya başladı.

Sağlık Bakanlığı Neyim Var uygulaması nedir? e-Nabız Neyim Var giriş ekranı!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Hastanın şikayetlerine dair bilgi girilmesi durumunda geçmiş sağlık verilerini tarayarak hastayı yönlendirmesi üzerine tasarlanmış olan “Neyim Var” uygulamasına dair gelişmeler vatandaş tarafından ilgiyle takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan bu uygulamanın nasıl çalışacağı, uygulamaya nasıl erişim sağlanacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki Sağlık Bakanlığı Neyim Var Uygulaması nedir? e-Nabız Neyim Var giriş ekranı nasıl açılır? İşte detaylar…

NEYİM VAR UYGULAMASI NEDİR?

Sağlık Bakanlığı’nın geliştirmiş olduğu ve erişime açtığı ‘Neyim Var’ uygulaması, hastanın şikâyetleri üzerine nasıl bir yol izlemesi gerektiğini aktarmak ve aynı zamanda tüm geçmiş sağlık verilerini de kayıt altında tutmak üzere tasarlandı. Kullanıcının yaşamakta olduğu şikâyetlerin bilgi olarak girilmesi durumunda geçmiş sağlık verileri ile ilişkilendirerek, kullanıcıyı doğru branşa ve doğru uzmana yönlendirecek, hastanın muhtemel tanılarını ve sorgulama verilerini doktor ile paylaşacak olan uygulama, vatandaşa birçok alanda kolaylık sağlamayı hedefliyor.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Şuayip Birinci konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada uygulama erişime açıldığı günden bu yana yaklaşık 2 milyon girişin olduğunu belirtti. Uygulamada kullanıcıların anlayabileceği şekilde kodlanmış tıbbi sorular yer aldığını ve girilen bilgiler doğrultusunda uygulamanın bir branş önerisinde bulunduğunu ifade etti. Neyim Varuygulaması ile doktorlar muayene esnasında hastanın uygulama içerisinde sorulara hangi cevapları verdiğini de rahatlıkla görebilecek. Uygulama sayesinde hekimin tanıya ne kadar hızlı erişebildiği de ölçülebilecek. Bu sayede hekimin de sürekli öğrenme durumu geliştirilebilecek ve uygulama aracılığıyla hekime makale önerileri yapılabilecek.

e-NABIZ NEYİM VAR GİRİŞ EKRANI NASIL AÇILIR?

Bakanlık tarafından geliştirilmiş olan ‘Neyim Var’ uygulamasına, neyimvar.gov.tr adresi üzerinden erişim sağlayabileceksiniz. Açılan sayfa üzerinden ‘e-Nabız ile Giriş’ butonuna tıklamanız durumunda ‘Ayrıntılı Onam Formu’ alanına yönlendirileceksiniz. Onam formunu onaylamanız durumunda direkt olarak profilinize erişim sağlayabilirsiniz.

Etiketler