2021-10-04 20:35:11

Son dakika! 4 Ekim 2021 koronavirüs tablosu: Vaka ve vefat sayısı yükselişte

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 4 Ekim koronavirüs tablosuna göre vaka ve vefat sayısında yükseliş yaşandı. Son 24 saatte 28 bin 810 yeni vaka tespit edilirken, 248 kişi hayatını kaybetti.

Son dakika! 4 Ekim 2021 koronavirüs tablosu: Vaka ve vefat sayısı yükselişte
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 4 Ekim koronavirüs tablosuna göre vaka ve vefat sayısında yükseliş yaşandı. Son 24 saatte 28 bin 810 yeni vaka tespit edilirken, 248 kişi hayatını kaybetti. Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 79,2 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Kırklareli’ni Muğla, Ordu, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Edirne, Balıkesir, Burdur ve Osmaniye takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 47,1 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı, Batman, Diyarbakır, Mardin, Muş, Bitlis, Siirt, Bingöl, Ağrı ve Şırnak takip etti.
Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tabloda sık sık endişe verici vaka ve vefat sayıları görüyoruz. Daha iyi durumda olduğumuz dönemler de var. Art arda iniş çıkışlar geliyor. Bu bir kısır döngü mü? Tedbirlerde tekrarlanan yorgunluğa bakılırsa, evet. Ama aşının yakında bu döngüyü kıracağını unutmayın. Toparlanalım” dedi.

3 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

Sağlık Bakanlığı tarafından dün açıklanan koronavirüs tablosuna göre; 27 bin 351 yeni vaka tespit edilirken, 194 kişi hayatını kaybetti.

Etiketler