2021-10-05 20:19:47

Son dakika! 5 Ekim 2021 koronavirüs tablosu: Vaka sayısında yükseliş

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 5 Ekim koronavirüs tablosuna göre vaka sayısında yükseliş yaşanırken ve vefat sayısı ise dün açıklanan rakamlara göre düştü. Tabloya göre son 24 saatte 29.802 yeni vaka tespit edilirken, 228 kişi hayatını kaybetti.

Son dakika! 5 Ekim 2021 koronavirüs tablosu: Vaka sayısında yükseliş
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 5 Ekim koronavirüs tablosuna göre vaka sayısında yükseliş yaşanırken ve vefat sayısı ise dün açıklanan rakamlara göre düştü. Tabloya göre son 24 saatte 29.802 yeni vaka tespit edilirken, 228 kişi hayatını kaybetti. Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 79,4 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Kırklareli’ni Muğla, Ordu, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Edirne, Osmaniye, Balıkesir ve Burdur takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 47,5 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı, Batman, Diyarbakır, Muş, Mardin Bitlis, Siirt, Bingöl, Ağrı ve Bayburt takip etti.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Yarın, ister dışarıda ister kapalı mekanda yolunuz kalabalık bir yere düşerse çevrenize bakın. Kaçımız maskemizi takmış, kaçımız takmamışız? Sosyal mesafe kuralına uyum çabası var mı? Henüz toplum bağışıklığı aşamasında değiliz. Aşılarımızı olmalı ve kurallara uymalıyız” dedi.

4 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı tarafından dün açıklanan koronavirüs tablosuna göre; 28 bin 810 yeni vaka tespit edilirken, 248 kişi hayatını kaybetti.

Etiketler