Tarih : 01.12.2021 - 18:00 Yorum : 0

Son dakika: Doktorların ek göstergesi TBMM'de kabul edildi

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın daha önce açıkladığı, doktor ve diş hekimlerinin ek ödeme ve ek göstergelerinde değişiklik TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Son dakika: Doktorların ek göstergesi TBMM'de kabul edildi

Hekimlerin maaşlarında iyileştirme öngören ve ek göstergeleriyle ilgili önerge tüm partilerin onayıyla meclis genel kurulunda kabul edildi. Düzenleme ile prtatisyen hekimler 2 bin 500 lira ek ücret alacak. Düzenleme ile uzman hekimler ise 5 bin lira ek ücret alacak.

EMEKLİLİK MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRME ÖNGÖRÜLÜYOR

Doktor ve diş hekimlerine ek ödeme ve ek gösterge ile ilgili maddeler Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne eklendi ve buna ilişkin maddeler TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Teklif, doktor ve diş hekimlerine döner sermaye bütçesinden yapılan sabit ek ödemenin merkezi yönetim bütçesinden ödenmesi ve Sağlık Bakanlığında görev yapan eğitim görevlileri uzman hekimlerin ve hekimlerin yararlanmakta oldukları en düşük ek ödeme oranlarında düzenleme içeriyor.

Tabip veya diş tabibi kadro ve pozisyonları esas alınarak emekli, adi malullük veya vazife malullüğü aylığı bağlanmış olanlar ile, aylıklarıyla birlikte makam tazminatı ödenmesine hak kazanamamış olan tabip ve diş tabiplerinden ilgili mevzuatına göre uzman olanlara emeklilik maaşlarında iyileştirme öngörülüyor. Söz konusu ilave ödemenin çalışanlara da ödenmesi sağlanıyor.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber