Tgrt Haber
11˚

Yunanistan'da Kovid-19 korkusu: Ölümler arttı, aşı çağrısı yapıldı

20 Kasım 2023 17:26 - Güncelleme : 20 Kasım 2023 17:29
Editör: Murat Makas / Kaynak: Anadolu Ajansı

Yunanistan'da son zamanlarda koronovirüsten kaynaklı ölümlerde artış yaşandığı bildirildi. Uzmanlar, ölü sayısının haftada ortalama 50'yi bulduğunu kaydetti.

Yunanistan'da Kovid-19 korkusu: Ölümler arttı, aşı çağrısı yapıldı
Kovid-19, Dsö, Yunanistan

Ağustos ayında Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) raporlarına göre dünya genelinde yüzde 38 artış gösteren koronovirüs, son zamanlarda Yunanistan’da vaka sayısını arttırdı. Yunanistan'da havaların soğumasıyla Kovid-19 vakalarına bağlı ölümlerde artış yaşandığı bildirildi.

ÇOK YÜKSEK

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Theodoros Vasilakopulos, Yunan Radyo ve Televizyon Kurumu ERT'ye yaptığı açıklamada, Kovid-19 nedeniyle ölüm oranlarının "çok yüksek" olduğunu belirterek, virüse karşı aşılanmanın önemini vurguladı.

''TEST SAYISI ARTMALI''

Vasilakopulos, "Koronavirüsten kaynaklı ölü sayısının haftada ortalama 50 olması çok yüksek bir rakam. Yapılması gereken, ülkemizde var olan varyantları çok iyi önleyen aşıları yaptırmamız ve belirti olduğunda da test sayısını artırmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Yunanistan'da koronavirüs vakalarında artış

Vasilakopulos, özellikle yaşlı ve yüksek risk grubunda bulunan kişilerin daha dikkatli olması gerektiği uyarısında bulundu.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.