26˚
30 Haziran 2022 Perşembe
Ramsay Hunt sendromu nedir, belirtileri neler? Justin Bieber'ın yakalnadığı Ramsay Hunt sendromunun tedavisi var mı, ne kadar sürer?
11 Haziran 2022 - 16:47
Dünyaca ünlü yıldız Ramsay Hunt sendromuna yakalandı
Dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber'in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım sonrasında Ramsay Hunt sendromu gündeme geldi. Milyonlarca hayran kitlesine sahip olan Justin Bieber, hastalığı ile ilgili Ramsay Hunt sendromu teşhisi konulduğunu açıkladı. Peki Ramsay Hunt sendromu nedir, belirtileri neler, tedavisi var mı? İşte detaylar…
Vücudu çelik gibi yapıyor, yaşlanmayı geciktiriyor! Günde bir bardak yetiyor
11 Haziran 2022 - 16:14
Vücudu çelik gibi yapan, yaşlanmayı geciktiren 15 besin
İnsan vücudunun en önemli mineralleri arasında bulunan kalsiyum, yeteri kadar tüketilmediğinde kemik hastalıkları başta olmak üzere çok sayıda kronik sağlık sorununa neden oluyor. Uzmanlar ise kemik yapısını korumak ve güçlendirmek için kalsiyum içeren besinlerin önemine dikkat çekiyor. Peki hangi besinlerde kalsiyum var? İşte yaşlanmayı durduran, güçlü bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak kalsiyum deposu 15 besin…
Yüz felci neden olur, nasıl geçer? Yüz felcinin tedavisi nasıl yapılır?
11 Haziran 2022 - 12:57
Dünyaca ünlü Justin Bieber, yüz felci geçirdiğini açıkladı
Yüzdeki sinir hasarına bağlı hareket yeteneğinin kaybedilmesi yüz felci olarak tanımlanır. Yüz kaslarının sarkmasına ve zayıflamasına neden olabilen yüz felcinin sebebi ise tedavi aşaması için oldukça önemli bir noktadır. Tek taraflı olabileceği gibi yüzün her iki tarafında da meydana gelebilen yüz felci ciddi bir durumdur. Peki yüz felci nedir, neden olur? Yüz felcinin belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır? İşte yüz felcine dair mutlaka bilinmesi gereken tüm detaylar…
İyileştirmeler çok yakın
10 Haziran 2022 - 21:17
Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına müjde
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sözleşmeli ve kadrolu doktorlar ile beraber sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmeleri içeren kanun teklifinin Meclis'ten geçtiğini açıkladı.
Harvard Üniversitesinden çarpıcı araştırma: İyimser olmak ömrü uzatıyor
10 Haziran 2022 - 17:24
İyimser olmak ömrü uzatıyor
Harvard Üniversitesinde yapılan yeni bir çalışmada iyimserliğin ömrü uzatabildiğini ortaya çıkardı. Araştırma 160 binden fazla kadın üzerinde yapıldı. 
Yüz binlercesi yüzümüzde yaşıyor: İnsan temasıyla bulaşıyor
10 Haziran 2022 - 16:36
Yüz binlerce Demodex yüzümüzde yaşıyor
Bir insanın derisinde, gözeneklerde üretilen sebumla beslenen yaklaşık 2,5 milyon tane mikroskobik böcek bulunuyor. Demodex adı verilen bu akarlar, yıkamayla temizlenmiyor ve insanların birbiriyle temasıyla bulaşıyor.
Kadınlar jinekolojik rahatsızlıklarda uzman kişilere danışmalı
10 Haziran 2022 - 16:26
Kadınlar jinekolojik rahatsızlıklarda uzman kişilere danışmalı
Özellikle son zamanlarda artan jinekolojik rahatsızlıkların giderilmesi hususunda uzmanlar mutlaka ehil kişilere danışılması gerektiği konusunda kadınları uyarıyor.
Maymun çiçeği yayılıyor!  Bir ülkeye daha sıçradı
10 Haziran 2022 - 15:12
Maymun çiçeği hızla yayılıyor!
Dünyanın pek çok yerinde görülen maymun çiçeği virüsü Polonya'ya da sıçradı. Ülkede 10 şüpheli vaka bildirildi. 
83 ilaç daha geri ödeme listesine alındı
10 Haziran 2022 - 10:50
83 ilaç geri ödeme listesine alındı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 3’ü kanser, 1’i demans, 1’i multiple skleroz, 1’i pulmoner hipertansiyon ve 1’i acil serviste hipertansif kriz ilacı olmak üzere 83 ilacı daha geri ödeme listesine aldı.
Yeni logo, yeni hedefler
10 Haziran 2022 - 00:38
Yeni logo, yeni hedefler: Zincir hastane olacağız
Yeni logo tanıtım töreninde konuşan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, “Evim gibi” misyonuyla 31 yıldır hizmet veren Türkiye Hastanesi'nin İstanbul ve Anadolu’nun merkezî lokasyonlarında yeni hastaneler açacağı müjdesini verdi. Ören, bir yaşlı bakım merkezi projesi üzerinde çalışıldığını da söyledi.
'Hastalıklarla boğuşur hale geleceğiz'
09 Haziran 2022 - 20:55
"20-30 sene sonra hastalıklarla boğuşur hale geleceğiz"
İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, hareketsiz yaşam ve obezitenin oluşturduğu tehlikeye dikkat çekerek, "Covid'de evde oturup hiç egzersiz yapmayan çocuklarda kilo oranlarının arttığını görüyoruz. Şimdiden bu riski özellikle belirtmek istiyorum. Belki şu anda çok göz batmıyor olabilir ama 20-30 sene sonra sağlıkla ilgili özellikle obezite ve hareketsizliğin neden olacağı hastalıklarla boğuşur hale geleceğiz" dedi.
Mutluluk kaynağınızı terketmeyin! Sütlü, bitter, beyaz... En sağlıklı çikolata hangisi?
09 Haziran 2022 - 11:46
Hangi çikolata en iyisi?
''Çikolata dünyanın 8.harikası'' diye düşünüyor ve zararlı diye bırakma yolunda ilerliyorsanız bu haber size ilaç gibi gelecek. 7’den 77’ye herkesin kalbinde bir numara olan çikolata doğru seçildiğinde size şifa bile olabilir. Sütlü, bitter, beyaz çikolata… Peki en sağlıklı çikolata hangisidir?
Hastalıklara karşı kalkan görevi gören vitamin deposu! Çocukların sağlıklı gelişimi için ihtiyacı olan her şey onda
08 Haziran 2022 - 17:31
Hastalıklara karşı kalkan görevi gören vitamin deposu!
Vücudun ihtiyacı olan birçok vitamini ve minerali içerisinde barındıran muhteşem bir besin kaynağıyla hastalıklara elveda deyin. Minicik boyutuna aldırış etmeyin faydaları saymakla bitmiyor çünkü. Özellikle çocukların gelişiminde inanılmaz etkiler sunan doğal şifa ise bıldırcın yumurtasından başkası değil. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı doğal zırh görevi gören bıldırcın yumurtası özellikle kansere karşı bedenin direncini artırıyor. Yapılan araştırmalara göre bıldırcın yumurtası yiyen kişilerin kansere yakalanma riskinin çok düşük. Peki bıldırcın yumurtası nasıl yenir, besin değeri nedir, astıma iyi gelir mi? Bıldırcın yumurtası kürü nasıl yapılır? Protein zengini bıldırcın yumurtasının faydaları…
İlk sonuçlar umut verdi
08 Haziran 2022 - 17:29
Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin kanser aşısının ilk sonuçları başarılı
Koronavirüs salgını tüm dünyayı pençesine alırken Pfizer’ın ürettiği aşılar insanlığı kurtardı. BioNTech'in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin kanseri yenecek aşıyı bularak bir kez daha tüm dünyaya umut aşıladı. 
Köpeğini gezdirirken ayağını burkup öldü
08 Haziran 2022 - 12:02
Yürürken ayağını burkup öldü
İngiltere’de 27 yaşındaki bir adam, köpeğini gezdirirken ayak bileğini burktu, ardından hayatını kaybetti. 
Şimdi de Dang humması virüsü
08 Haziran 2022 - 10:24
Dang humması virüsü yayılıyor! Ülke alarmda
Dünya virüslerle boğuşuyor. Dang humması ile başı dertte olan Singapur, artan vaka sayılarından dolayı “acil durum" ile karşı karşıya olduklarını açıkladı. 
Kolera patlak verdi
07 Haziran 2022 - 16:33
Ukrayna’da kolera korkusu! Hızla yayılıyor
Rus birliklerinin saldırılarından en fazla darbeyi alan Mariupol’da kolera ortaya çıktı. Mezar kazıcıların cesetleri gömmeye yetişememesi nedeniyle şehre yayıldığı kaydedildi. 
Sakın çöpe atmayın yaza fit girmenin sırrı onda saklı! İşte vücuttaki ödemi atan, tüm şişkinlikleri giderip zayıflatan şifa deposu
07 Haziran 2022 - 16:22
Sakın çöpe atmayın yaza fit girmenin sırrı onda saklı!
Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte tüm kilolarından, ödemlerinden kurtulmak isteyenler için diyet araştırmaları hız kazanmışken elinizin altında olan muhteşem bir şifa deposunun önemini duyunca çok şaşıracaksınız. Yazın en sevilen meyvelerinden olan kirazın çöpe attığınız sapının birçok faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Kiraz sapı sadece ödem atmakla kalmıyor sağlık açısından da inanılmaz faydalar sunuyor. İşte duyunca bir daha asla çöpe atmayacağınız kiraz sapı çayının faydaları…
'Maymun çiçeği' görülmedi
07 Haziran 2022 - 12:01
Bakan Koca: Maymun çiçeği Türkiye'de görülmedi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, maymun çiçeği hastalığına dair tartışmalara değinerek, "Lüzumsuz gündem yapmayalım, vatandaşı tedirgin etmeyelim. Halen bizde görülmedi" dedi.
Alarm seviyesini 2'ye çıkardı
07 Haziran 2022 - 09:24
ABD, maymun çiçeği virüsü alarm seviyesini yükseltti
2 yılı aşkın süredir Koronavirüs’ün pençesinde olan dünya, şimdi de maymun çiçeği virüsü için alarma geçti. DSÖ vakalarla ilgili uyarırken ABD'nin en yetkili kurumu CDC'den de kritik bir açıklama geldi.
İngiltere şokta! Bir günde 73 maymun çiçeği vakası görüldü
06 Haziran 2022 - 17:30
Ülke şokta! Bir günde 73 maymun çiçeği vakası
Afrika dışında maymun çiçeği virüsünün ilk görüldüğü ülkelerden biri olan İngiltere'de vaka sayısı 302'ye ulaştı, bir günde 73 vaka görüldü.