• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  95064
 • down
  USD
  5.8758
 • down
  EURO
  6.4681
 • down
  GBP
  7.4428
 • down
  Altın
  282.411
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 10.02.2015 - 12:28 Yorum : 0

TC Kimlik No İle SGK gün sorgulama, SSK Emeklilik Hizmet Süresi ve Hesaplama İşlemi

TC Kimlik No İle SGK gün sorgulama SSK hizmet dökümü ve diğer tüm sorgulama işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. işte merak ettiğiniz tüm soruların cevabı haberimizde

TC Kimlik No İle SGK gün sorgulama, SSK Emeklilik Hizmet Süresi ve Hesaplama İşlemi

Sosyal Güvenlik Kurumu, kurumları üzerinden sigorta ile ilgili tüm işlemler için hizmetleri sunarken, bu hizmetlerini online kanallar üzerinden de sunmaktadır. Bu sayede kurumlar üzerinde yapılan yoğunluğu hafifletirken, vatandaşların da kolay bir şekilde ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşması mümkündür.

Bu sayede günün her saatinde, SGK’nın bu online hizmetlerinden yararlanmak, sigorta ve emeklilik ile ilgili bilgi almak oldukça kolaydır. Bu hizmetler içerisinde en çok ilgi SGK emeklilik hesaplama için gösterilmektedir. Kişilerin emeklilikleri için bu form üzerinden yapacakları hesaplama sayesinde ne zaman emekli olacağını öğrenmesi mümkündür. Bu sayede gerek emeklilik planları için gerekse de iş drumları ile ilgili kişiler plan yaparak ne kadar daha çalışacağını öğrenebilmektedir.

SGK emeklilik hesaplama için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesi üzerinden sunulan Emeklilik Hesaplama formunun kullanılması yeterlidir. Bu formda, kişilerin kişisel bilgilerinin yanında sigorta bilgilerinin de girilmesi gerekmektedir. Form üzerinden hesaplama yapılması için tüm bu bilgilerin eksiksiz bir şekilde ve doğru olarak girilmesi gerekmektedir.

Bu sayede emeklilik tarihinin öğrenilmesi mümkün olacaktır. Kişilerin sigorta ile ilgili bilgilerinde herhangi bir eksik bulunuyorsa, yine Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesi üzerinden gerekli sorgulamaları yaparak bu bilgileri edinmesi mümkündür.

SGK Emeklilik Hesaplama Nasıl Yapılır? Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sigortalı olarak çalışan kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu ile emekli olabilmesi için yapacağı emeklilik hesaplamasında ilk olarak cinsiyetini girmesi gerekmektedir. Bunun ardından kişinin doğum tarihi ve işe başlangıç tarihi girilmelidir. Bunun ardından kişilerin emeklilik hesaplamasında çok etkili olan erken yaşlanma ve malullük gibi bilgilerin de sisteme girilmesi gerekmektedir. Bunun için evet ve hayır olarak belirlenmiş seçenekler arasından seçim yapılması gerekmektedir.

Bu bilgilerin ardından sigortalı bilgileri gerekmektedir. Sigorta bilgisi için Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden ödenen primlerin toplam sayısı, yurt dışında çalışan kişiler için yurtdışında ödenen primlerin toplam sayısı, askerlik ve sanatçı olan kişiler için gün sayısı ve kişilerin 3600 primi doldurma tarihi girilmelidir.

3600 günü ne zaman dolduracağınızı öğrenmek için hesaplama yapabilirsiniz. Özellikle 3600 günü doldurmayan kişilerin, ne zaman bugünün doldurulacağını sorgulama yaparak öğrenmesi ve bu alana girmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin gün, ay ve yıl olarak girilmesi gerekir.

Tüm bunlar ile birlikte ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenerek, emeklilik planlarınızı yapabilir ve emekliliğiniz için ne kadar prim ve yaş kriterinizin kaldığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber