22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %39
Rüzgar 1.92 /s
Çarşamba
22˚/12˚
Perşembe
16˚/12˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
21˚/14˚
17 Mayıs 2022 Salı
Sonuç
Saba Tümer artık oyuncu oldu

Saba Tümer artık oyuncu oldu

Ünlü sunucu Saba Tümer tv ekranlarında yayınlanan Asayiş Berkemal dizisine konuk oyuncu olarak katıldı. Safir Film'in yapımcılığını üstlendiği ve Pazartesi akşamları Tv'de ekranlara gelen polisiye dizi 'Asayiş BerkKemal'e ekranların bayan kahkahası Saba Tümer konuk olacak. Yayınalacan bölümde kendisini oynayacak sunucu kaçırılacak ve  Berk ve Kemal komiser tarafından başarılı bir operasyonla kurtarılacak.Saba Tümer Kimdir?Özel İzmir Fatih Lisesi'nden mezun olduktan sonra ikinci tercihi olan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü kazanmıştır. Üniversitede okurken akrabası Nuri Çolakoğlu, Show TV'yi kurmakla meşguldü ve kendisine asistanlık teklif etti fakat Saba Tümer, bu teklifi annesinin izin vermeyişi sebebiyle reddetmek zorunda kaldı.[kaynak belirtilmeli] Bitirdikten sonra 6 ay Sky TV'de çalıştı ve diksiyon dersleri aldı. Annesinin vefatı üzerine derslere bir süre ara verdi. Sonrasında o zamanın ünlü spikeri Gülgün Feyman'dan diksiyon dersleri almak üzere İstanbul'a gitti fakat Gülgün Feyman kendisine ders vermeyi reddedince emekli TRT spikeri Günay Oğuz'dan ders almaya başladı.[kaynak belirtilmeli] Altı ay da Ege TV'de çalışıp sonrasında 4,5 yıl NTV'de günlük haberleri okudu ve bir süre NStyle adlı dergide yazılar yazdı.KariyeriNTV'den (Nilüfer'in Reha Muhtar'a tavsiyesi ile Reha Muhtar'ın sunuculuk teklifi üzerine Show TV'ye transfer oldu ve bir süre Show TV - dış haberler sorumlusu olarak çalışmaya başladı ancak daha sonra SKYTURK'e geçerek Serdar Akinan ile birlikte Ne Var Ne Yok adlı programın sunuculuğunu yaptı, sonrasında bir haber sitesinin anketinde "en iyi bayan haber spikeri" seçilerek tekrar Show TV'ye döndü ve Saba Tümer İle Bu Gece isimli programı sunmaya başladı. Bir süre burada gece haberlerini sunmaya devam ederken Okan Bayülgen'in teklifi üzerine "Haber Makinası" adlı programda yer aldı ve aynı günlerde köşe yazarı Pakize Suda ile Star TV'de Lütfen Bu Konuya Girmeyelim isimli kadın programını sundu. Star TV'nin programı yayından kaldırmasından sonra tekrar Show TV'ye geçerek Cem Özer ile birlikte Haberiniz Var mı? isimli sabah programını sunmaya başladı. Bu programın sona ermesinin ardından gelen dedikodu ve magazin içerikli program tekliflerini redderek yaklaşık bir yıl ekranlardan uzak kalmayı tercih eden Saba Tümer[kaynak belirtilmeli], 31 Mart 2008 itibariyle HaberTürk'te Saba Tümer İle Bu Gece isimli haber programının sunuculuğuna yeniden başladı. Bir ara Ayşe Özyılmazel ve annesi Oya Germen ile birlikte Yok Daha Neler isimli programın sunuculuğunu üstlendi ancak daha sonra bu program da yayından kaldırıldı. Daha sonra Saba Tümer İle Bu Gece programı CNN Türk'e geçti ve bir yıl sonra yeniden Show TV'ye döndü. Show TV'ye dönen Saba Tümer gece programını haftada 1 defa olmak üzere indirgedi. Bunun dışında 12 Eylül'de Saba Tümer'le Bugün'e başlamıştır.

Haberler
16 Şubat 2014 - 16:17
Saba Tümer, ilk kez bu kadar sert konuştu

Saba Tümer, ilk kez bu kadar sert konuştu

Ekranların 'bayan kahka'sı olarak tanınan televizyon programcısı Saba Tümer, Milliyet gazetesinin fotomuhabiri Ercan Arslan'a verdiği ve gazetenin tv ekinde yer alan söyleşide ilginç açıklamalarda bulundu. Artık Acun Ilıcalı'nın sahip olduğu TV8'de haftada dört gece ekranlara çıkacak olan Tümer, ekranda kendisine benzemek isteyen 'zavallıların' olduğunu söylerken, "Alacağım her kararda Acun'a danışırım" dedi. Tümer'in, söyleşisinde öne çıkan bazı açıklamaları şöyle:ONLARA ZAVALLI DİYORUM* Haber sunarken bir tek erkek habercileri seyrediyorum. Herkesin bir tarzı var. Benim gibi olmaya çalışan çok insan var. Onlara zavallı diyorum ve gülüyorum.* Ben karşımdaki insana karşı kibar ve saygılı bir insanım. Hiçbir zaman üç kelime daha fazla söyledi ya da söyledim hesabı yapmam. Ama insanlar öyle hesaba düşüyorlar.İnternet ortamında fiziksel görünümüyle ilgili bazı fotoğraflar hakkında konuşurken:* Olmasa iyi olurdu tabii ki. Zavallılar neyle uğraşıyorlar? Konu benim bacağım değil, ülkemizde kadın olmanın zorlu yanı.ÇOK ŞÜKÜR Kİ KİMSEYLE YAKALANMIYORUM* Ben manken değilim ki vücuduma dikkat edeyim. Ben beynimle kazanıyorum paramı. Çıktığım, flört ettiğim, beğendiğim hiç kimseyle çok şükür ki yakalanmıyorum yani bunlara maruz kalmamak için. Ondan sonra "Neden yalnızsın?" diyorlar. (...) Sağ gösterip sol vuruyorum.GÜLÜŞÜMDE İNANDIRICILIK SORUNU OLABİLİYOR* Gülüşümde inandırıcılık sorunu olabiliyor. Dalga geçiyorum, alay ediyormuşum gibi algılıyorlar. (...) Sahte bir şekilde gülmüyorum ama onun içinde ne var ben de bilmiyorum."ALACAĞIM HER KARARDA ACUN'A DANIŞIRIM"Acun'un sahibi olduğu TV8'de program yapması hakkında konuşurken:* Acun'la daha önce de çalıştık. Hiç kopmadık birbirimizden. Ben alacağım her kararda Acun'a danışırım.* Ben Acun için para almadan da çalışırım, o problem değil.* Eylül ayında yeni bir formatla yeni bir projeye geçeceğiz.

Haberler
26 Ocak 2014 - 20:09
Ünlü sunucu Saba Tümer'den samimi açıklamalar

Ünlü sunucu Saba Tümer'den samimi açıklamalar

Ekranların bayan kahkası olarak tanınan televizyon programcısı Saba Tümer, çok ilginç açıklamalarda bulundu. Artık Acun Ilıcalı'nın sahip olduğu TV8'de haftada dört gece ekranlara çıkacak olan Tümer, ekranda kendisine benzemek isteyen 'zavallıların' olduğunu söylerken, "Alacağım her kararda Acun'a danışırım" dedi.Tümer'in, söyleşisinde öne çıkan bazı açıklamaları şöyle:BENİM GİBİ OLMAYA ÇALIŞANLARA ZAVALLI DİYORUM* Haber sunarken bir tek erkek habercileri seyrediyorum. Herkesin bir tarzı var. Benim gibi olmaya çalışan çok insan var. Onlara zavallı diyorum ve gülüyorum.* Ben karşımdaki insana karşı kibar ve saygılı bir insanım. Hiçbir zaman üç kelime daha fazla söyledi ya da söyledim hesabı yapmam. Ama insanlar öyle hesaba düşüyorlar. İnternet ortamında fiziksel görünümüyle ilgili bazı fotoğraflar hakkında konuşurken:* Olmasa iyi olurdu tabii ki. Zavallılar neyle uğraşıyorlar? Konu benim bacağım değil, ülkemizde kadın olmanın zorlu yanı.ÇOK ŞÜKÜR Kİ KİMSEYLE YAKALANMIYORUM* Ben manken değilim ki vücuduma dikkat edeyim. Ben beynimle kazanıyorum paramı. Çıktığım, flört ettiğim, beğendiğim hiç kimseyle çok şükür ki yakalanmıyorum yani bunlara maruz kalmamak için. Ondan sonra "Neden yalnızsın?" diyorlar. Sağ gösterip sol vuruyorum.GÜLÜŞÜMDE İNANDIRICILIK SORUNU OLABİLİYOR* Gülüşümde inandırıcılık sorunu olabiliyor. Dalga geçiyorum, alay ediyormuşum gibi algılıyorlar. Sahte bir şekilde gülmüyorum ama onun içinde ne var ben de bilmiyorum.ALACAĞIM HER KARARDA ACUN'A DANIŞIRIMAcun'un sahibi olduğu TV8'de program yapması hakkında konuşurken:* Acun'la daha önce de çalıştık. Hiç kopmadık birbirimizden. Ben alacağım her kararda Acun'a danışırım.* Ben Acun için para almadan da çalışırım, o problem değil.* Eylül ayında yeni bir formatla yeni bir projeye geçeceğiz.

Haberler
25 Ocak 2014 - 22:55