22˚
İstanbul
22˚
orta şiddetli yağmur
Nem %62
Rüzgar 9.91 /s
Perşembe
16˚/12˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
Sonuç
Anne babaları boşanan ikiz kardeşlere amca dayağı: Yol ortasında sopalarla dövdüler

Anne babaları boşanan kardeşlere amca dayağı

İstanbul Kağıthane’de anne ve babaları boşanan 17 yaşındaki ikiz kardeşler, süreçte annelerine destek olunca amcalarının tehdidine maruz kaldı. Boşanmanın ardından akşam vakti araçla yolu kesilen ikizler, amcaları tarafından sopalarla dövüldü. Çevredekilerin tepkisi üzerine olay yerinden kaçan amcalar, polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.ANNELERİNE DESTEK OLUNCA TEHDİT ETTİLERKağıthane Çağlayan Mahallesi Taşocağı Caddesi'nde, geçtiğimiz Perşembe günü saat 22.00 sıralarında meydana gelen olayda, ilçede yaşayan Özgül K. ve eşi Mehmet Emin K. bir süre önce boşanmaya karar verdi. Bu süreçte ikilinin çocukları olan 17 yaşındaki Emirhan K. ve ikizi Bedirhan K. iddiaya göre, boşanma aşamasında annelerine hak vererek destekte bulundu. Bu sebeple iki çocuklar amcaları tarafından tehdit edilmeye başlandı.TEPKİ GÖRÜNCE ARABAYLA KAÇTILARİkiz kardeşler evlerine dönerken amcaları Yılmaz K. ve Fırat K. tarafından araçla yolları kesildi. İki kardeş, amcaları tarafından sokak ortasında sopalarla dövüldü. Sesleri duyan çevredekiler duruma tepki gösterince saldırgan 2 amca çevredekilere bağırarak karşılık verdi. Şahıslar daha sonra da geldikleri araçla olay yerinden kaçtı.SALDIRGAN AMCALAR YAKALANDIVatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Dövülerek kollarından ve bacaklarından yaralanan iki kardeş ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Darp anları kameralara yansırken, Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Çağlayan Polis Merkezi Amirliği ekipleri saldırgan amcaları yakaladı.

Haberler
15 Mayıs 2022 - 14:37
Yargıtay’dan emsal ‘maaş’ kararı: Ekonomik şiddet ve boşanma sebebi sayıldı

Boşanan çift için emsal 'maaş' kararı

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’ne başvurarak boşanma davalarını temyiz etmek isteyen bir çift için karar veren Yüksek Mahkeme, eşinin maaşını alarak ekonomik şiddet uygulayan eşin boşanma davasında kusurlu kabul edileceğine hükmetti. EKONOMİK ŞİDDET KARARI Bursa'da, bir süredir geçimsizlik yaşayan genç çift, karşılıklı boşanma davası açtı. Aile Mahkemesi, eşinin maaşına el koyarak ekonomik şiddet uyguladığını iddia eden erkeğin boşanma davasının kabulüne, kadın yararına ise yoksulluk ve tedbir nafakasına hükmetti. Kararı her iki taraf da istinafa götürdü. Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 2. Hukuk Dairesi, kararı onadı. Davacı karşı davalı kadın, karşı davanın kabulü, kusur belirlemesi ve tazminatların miktarı yönünden kararı temyiz ederken davalı karşı davacı erkek de kusur belirlemesi yönünden kararı temyiz edince devreye Yargıtay 2. Hukuk Dairesi girdi. #haber# “ERKEĞİN TÜM İTİRAZLARI YERSİZDİR” Emsal nitelikte bir karara imza atan Daire, eşin maaşına el koymayı kusur saydı. Kararda şöyle denildi: "Dosyadaki yazılara, kararın dayandığı delillerle kanuna uygun sebeplere ve özellikle mahkemece kabul edilen ve gerçekleşen kusurlu davranışlarının yanında davalı-karşı davacı erkeğin eşinin maaşını alarak eşine ekonomik şiddet uygulamak suretiyle de kusurlu olduğu ortadadır. Ancak yine de evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına yol açan olaylarda davalı-karşı davacı erkeğin ağır kusurlu olduğunun anlaşılmasına göre, davalı-davacı erkeğin tüm temyiz itirazları yersizdir.” TAZMİNAT MİKTARI ARTIRILDI “Tarafların tespit edilen ekonomik ve sosyal durumları, boşanmaya yol açan olaylardaki kusur dereceleri, paranın alım gücü, kişilik haklarına yapılan saldırı ile ihlâl edilen mevcut ve beklenen menfaat dikkate alındığında davacı-karşı davalı kadın yararına takdir edilen maddi ve manevi tazminat azdır. Açıklanan sebeple, davacı-karşı davalı kadın lehine uygun miktarda maddi ve manevi tazminat takdiri gerekirken, yazılı şekilde hüküm kurulması doğru olmayıp, bozmayı gerektirmiştir." #video#

Haberler
14 Mayıs 2022 - 11:33
Evliliği oyuncak ettiler: Sinan Akçıl ve Burcu Kıratlı yine boşandı

Akçıl ve Kıratlı evliliği oyuncak ettiler

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl ile oyuncu Burcu Kıratlı 2019 yılında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da evlenmişlerdi. Çift evliliklerinin 9. ayında boşanma kararı alıp ayrılmışlardı. Ayrılıkları 20 gün süren ikili, barıştıktan sonra 2021 yılında yeniden evlendi. Birbirlerine ikinci kez şans verdikleri evliliklerinde de mutluluğu bulamayan çift, bugün Beykoz Adliyesi'ne gelerek evliliklerini anlaşmalı olarak bitirdi. “EVLİ GİBİ DEĞİLDİK” Boşandıktan sonra adliye önünde magazin muhabirlerinin sorularını cevaplayan Sinan Akçıl, "Zaten 5 aydır ayrıyız. Malumun ilanı. Herkes için hayırlısı olsun. İlk boşanmada da bu kapıdan çıkmıştık. Böyle şeyler olabiliyor. Ayrılık her zaman gerçekleşiyor, söyleyecek bir şey yok. Uzun süredir ayrı olduğumuz için ayrılırken ben de çok bir şey hissetmedim. Zaten 5 aydır evli gibi değildik” ifadelerini kullandı. #haber# “HER HİKAYENİN SONU OLABİLİYOR” İkinci evliliklerinde ilişkilerini kurtarmak için bir şey yapmadıklarını belirten Akçıl, “Mal paylaşımı konusunda gizlilik kararı var ama gereken her şey yapılacak. Kırgınlığım yok, Burcu çok değerli bir insan. Çok güzel bir hikayeydi ama her hikayenin sonu olabiliyor. Bundan sonra da görüşmeye devam edeceğiz” dedi. “FAZLA CESURUZ” Burcu Kıratlı ise ‘Hissizim şu an açıkçası. Pek de bir şey söylemeye gerek yok hazırdık. İki Boşanma, biraz fazla cesuruz. Yapacak bir şey yok.’ ifadelerini kullandı.

Haberler
11 Mayıs 2022 - 17:46