22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %60
Rüzgar 4.35 /s
Salı
23˚/16˚
Çarşamba
22˚/11˚
Perşembe
17˚/11˚
Cuma
19˚/12˚
16 Mayıs 2022 Pazartesi
Sonuç
Antalya’da şiddetli fırtına! Yollar göle döndü, ağaçlar devrildi

Antalya’da şiddetli fırtına! Yollar göle döndü, ağaçlar devrildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’ya ‘turuncu kod’lu uyarının ardından gece saatlerinde etkili olan fırtına etkisini arttırarak devam ettirdi. Saatteki hızı 123 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrilirken Konyaaltı Sahili'nde dev dalgalar oluştu.  Antalya Havalimanı'nda da uçak seferleri aksadı.  Zaman zaman şiddetini artıran sağanak, sokak ve caddelerde su birikintilerine neden oldu. Bazı bölgelerde trafik aksadı. KULLANILMAYAN YOL ÇÖKTÜ #vd-51708# Antalya'da kuvvetli rüzgar ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Konyaaltı ilçesine bağlı Bahtılı Mahallesi'nde kullanılmayan bir yol aşırı yağış nedeniyle çöktü. YOLLAR DERE YATAĞINA DÖNDÜ Kente genelinde şiddetli yağmur sonrasında adeta yollar ve sokaklar dere yatağına döndü. Konyaaltı İlçesi Gürsu Mahallesi 318 sokak üzerinde 3 araç mahsur kaldı. Araç sürücüleri ise çaresizce araçlarının içerisinde kurtarılmayı bekledi. Bir aile ise araçlarını kendi elleri ittirerek kurtardı. Bazı sürücüler ise kaldırım üzerinden gitmek isteyince dere yatağına aracının tekerlerini düşürdü. #vd-51706# İŞ YERİNİN ÇATISI CADDEYE UÇTU Antalya’nın Manavgat ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına, Manavgat Caddesinde bulunan deri mağazasının çatısını uçurdu. Çatı, yoğun araç trafiğinin yaşandığı Side’den Manavgat’a gelen yola düşerken, trafik ışıklarının kırmızı yanması olası bir facia yaşanmasını önledi. Çatının fırtınanın etkisiyle yerinden sökülüp caddeye uçması güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi #vd-51707# KONYAALTI SAHİLİNİN RENGİ DEĞİŞTİ Antalya’da etkili olan şiddetli yağmur sonrasında dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde denizin rengi kahverengiye döndü. YARIN SABAHA KADAR DEVAM EDECEK Meteoroloji, fırtınanın hızının sabah saatlerinde en yüksek olduğu noktaları Kemer ilçesi Sığlık Feneri 123.8 km, Konyaaltı ilçesi Balıkçı Barınağı 110 km, Konyaaltı ilçe merkezi 90 km, Antalya kent merkezi 82.8 km olarak açıkladı. Antalya'nın batı yönündeki Kemer ilçesi ve çevresinde daha etkili olması beklenen fırtınanın yarın sabah saatlerinde dinmesi bekleniyor.

Haberler
07 Aralık 2021 - 14:45
Uyarılara aldırmadılar dev dalgaların altında kaldılar

Uyarılara aldırmadılar dev dalgaların altında kaldılar

İlginç olay Bartın’ın Amasra ilçesindeki Küçük Liman mevki'inde meydana geldi. Bölgede fırtınanın etkisiyle dev dalgalar oluştu. Gezmek için İlçeye gelen bazı vatandaşlar dalgaların kayalıklara vurduğu sırada oluşan manzarayı fotoğraflamak istedi. Daha etkileyici bir fotoğraf yakalamak isteyen vatandaşlar dalgaların vurduğu kayalıkların üzerine çıktı. "Uyarılara aldırmadılar" O sırada sosyal medya üzerinden canlı yayın yapan gazeteci Halil Tekin, fotoğraf çektirmeye çalışanlara “Dikkat edin su üstünüze gelecek.” şeklinde uyarılarda bulunarak dalgaların kendilerine vurabileceğini söyledi. Vatandaşlar ise defalarca uyarılmalarına rağmen kayalıkların üzerinden fotoğraf çekimine devam ettiler. Hem uyardı hem de o anları saniye saniye kaydetti Tekin, yaptığı yayın esnasında Amasra’ya gelen misafirlerin hatıra fotoğrafı çektirdikleri kayalıklara dalgaların vurduğunu tekrarlayıp uyarısını yineledi. Uyarılarına rağmen kayalıklardan uzaklaşmayan vatandaşları çekmeye devam eden Tekin, “Evet, gördüğünüz gibi arkadan gelen büyük bir dalga var. İşte bu dalga maalesef ona vuracak, çarpacak.” dedi. Tekin’in bu sözleriyle birlikte fotoğraf çekimi yapan 3 kişi gelen dev dalgaların altında kaldı. Sırılsıklam ıslanan vatandaşlardan biri Tekin’in kamerasına yaklaşarak o anları çekip çekmediğini sordu. “Bunlar oyun değil, gerçek.” ifadelerinde bulunan vatandaş ve arkadaşları bölgeden uzaklaştı. Akıllara durgunluk veren o anlar saniye saniye kayıtlara geçti.

Haberler
03 Kasım 2020 - 09:59
Dev dalgalar caddeyi yuttu

Dev dalgalar caddeyi yuttu

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Twitter'da afet fotoğraflarını paylaşarak "Giresun'da sabaha karşı başlayan fırtına büyük afete yol açtı. Bu yol Karadeniz'e uygun değil, Karayolları hatası ile yüzleşmeli" dedi. Giresun Merkezde büyük hasar oluşturan fırtına Atatürk Bulvarı, Liman Sahası, Gemilerçekeği bölgesinde, Emniyet ve İtfaiye binalarında hasara neden oldu. Bir çok araç yolda mahsur kalarak hasar gördü. Belediye Başkanı Kerim Aksu bölgede inceleme yaparak şu açıklamayı yaptı: " Giresun bu tehlikeyi 5 yılda bir yaşıyor. Daha önce 1999 ve 2009 yılında aynı felaketi gördük. Yoldaki araçlar oyuncak gibi suların önünde savruldu. Deniz yola taştı. Bugün aynı manzara ile karşı karşıyayız. Yıllardır ifade ediyoruz. Yapılan bu yol Karadeniz iklim şartlarına uygun değil. Araçlar hasar gördü, binalar hasar gördü, yollar hasar gördü. Bu yol, vatandaşın mal ve can güvenliğini tehdit ediyor. Biran önce bu yol yeniden masaya yatırılmalıdır. Karayolları hatasıyla yüzleşmelidir. Karayolları hatasını düzeltmelidir."Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali ve Emniyet Müdürü ile görüştüğünü, can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirterek ; " Vatandaşlarımızın sakin olmalarını, acil olmadıkça araçlarını çıkarmamalarını istiyorum. Afette zarar görenlere her türlü yardımı yapıyoruz. Tüm birimlerimiz vatandaşların zarar görmemesi için teyakkuz halindedir. Yaptığımız tespitlere göre 30 dolayında aracın hasar gördüğüdür. Bu felaketlerin bir daha yaşanmaması için bugünden tedbir alınması gerekir. " diye konuştu. Aksu, Twitter'da afet fotoğraflarını paylaşarak "Giresun'da sabaha karşı başlayan fırtına büyük afete yol açtı. Bu yol Karadeniz'e uygun değil, Karayolları hatası ile yüzleşmeli" dedi.

Haberler
24 Eylül 2014 - 11:50