22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %49
Rüzgar 5.02 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
Sonuç
Apple, Farkındalık Günü'nde Yeni Erişilebilirlik Ayarlarını Duyurdu: Kapı Algılama ve Dahası

Apple, yeni erişilebilirlik özelliklerini duyurdu

Teknoloji devi Apple, iPhone ve iPad'leri için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Halihazırda pek çok yenilik üzerine çalışan firma, 19 Mayıs Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü'ne özel yeni erişilebilirlik ayarlarını duyurdu. Söz konusu özellikler engelli kişilerin işlerini daha da kolayştırmayı amaçlıyor. Yapılan duyuruda Apple, görme engelli veya görme bozukluğu bulunan kişiler için; kullanıcıların gittiği bir yerde kapıyı bulmalarına yardımcı olmak için 'Kapı Algılama' özelliğini duyurdu. Engelli kişilerini işlerini kolaylaştıracak yenilik, LİDAR sensörlü iPhone ve iPad modellerinde çalışacak.  KAPI ALGILAMA VE CANLI ALTYAZILAR ÖZELLİKLERİ DUYURULDU Apple'ın iPhone ve iPad'lerde sunduğu 'Büyüteç' olarak adlandırılan erişilebilirlik ayarları, artık yeni duyurulan Kapı Algılama özelliğini de içerisinde barındıracak. Bilmeyenler için Apple, geçtiğimiz yıllarda Büyüteç ayarına Kişi Algılama özelliğini de eklemişti. Şimdi ise buna Kapı Algılama da eklendi ve erişilebilirlik ayarları bu sayede daha yararlı hale geldi. Kapı Algılamanın her telefon ve tablette çalışmayacağını bilmenizde fayda var. Resmi destek sayfasında yer alan yazıya göre bu özellikten sadece; 2. ve 3. nesil 11 inç iPad Pro, 4. ve 5. nesil 12.9 inç iPad Pro, telefon olarak ise sadece iPhone 12 Pro ve iPhone 13 Pro modelleri yararlanabilecek. #haber# Bir diğer özellik ise Canlı Altyazılar. Apple'ın erişilebilirlik gününe özel duyurduğu bu özellik ise; FaceTime araması, YouTube videoları ve diğer görüntülü içeriklerde sesi altyazı olarak izleyeciye sunacak. Apple'ın açıklamasına göre Canlı Altyazılar, ABD başta olmak üzere bu yıl test sürecine girecek. Test aşaması tamamlandıktan sonra ise; iPhone 11 ve sonraki modeller, A12 Bionic ve sonraki modellere sahip iPad ve Apple silikonlu Mac'lerde çalışacak.    

Haberler
19 Mayıs 2022 - 17:25
Instagram’dan Şaşırtan Değişiklik: Hikayelere Sınırlama Geliyor

Instagram'dan çok tartışılacak değişiklik

Popüler sosyal medya platformu Instagram, milyonlarca kullanıcıya sahip. Bazı kişiler için artık gelir kaynağı haline gelen platformda; reklamlar verilip, ürün satışları gerçekleştirilebiliyor. En önemlisi de Instagram, tüm kullanıcıların anlarını paylaşması için mükemmel seçenekler sunuyor. Instagram Hikayeler, son birkaç yıldır hayatımızda ve bu özellik milyonlar kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor.  Ancak Instagram çok sevilen bu işlemi için tartışmalara neden olacak bir sınırlama getirecek. INSTAGRAM HİKAYELERİNE SINIRLAMA GELİYOR Instagram geliştirme ekibi, sürekli olarak yenilikleri test ediyor ve kullanıcı yararına özellikler sunuyor. Ancak şirketin son olarak test ettiği yenilik, sık sık hikaye paylaşan kişilerin canını sıkabilir. Normal şartlarda günlük hikaye paylaşımı 100 ile sınırlı ve bu da oldukça iyi bir rakam. Ancak bu durum yakında değişebilir. Phil Ricelle  isimli bir kullanıcı, Instagram’ın hikayeler için sınırlama getireceği yeni değişikliğine erişti.  #haber# Günlük 100 ile sınırlanan hikayeler, artık 3’e kadar gerileyecek. Ancak bu, günde 3 hikaye atacağınız anlamına gelmiyor. Yukarıdaki ekran resminden de fark edildiği üzere, ana sayfada sadece 3 hikaye gösterilecek. Geriye kalan diğer hikayeleriniz görülmesi içinde takipçilerinizin ‘Tümünü Gör’ seçeneği sunulacak. Tabii Instagram’ın test ettiği bu yenilik bazı kullanıcıların işini kolaylaştırsa da, ünlü kişi ya da geniş kitleli Instagram fenomenleri tarafından çok hoş karşılanmayabilir.  Söz konusu özellik şu anda sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ediliyor. İlk olarak Brezilya’da tespit edilen bu değişikliğin, önümüzdeki aylarda diğer ülkelere de gelmesi bekleniyor.   

Haberler
18 Mayıs 2022 - 11:48
WhatsApp Grupları İçin Çok Beklenen Özellik Geliyor! Kimsenin Haberi Olmadan Çıkabileceksiniz

Herkesin beklediği özellik WhatsApp'a geliyor

WhatsApp, son zamanlarda getirdiği yeniliklerle kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam ediyor. Uygulamayı daha iyi hale getirmek için ivedi bir şekilde çalışan şirket, birbirinden farklı özellikleri kullanıcılara sunuyor. Kısa süre önce WhatsApp'ın durum güncellemeleri için bağlantı ön izleme seçeneğini getireceğini paylaşmıştık. Durum güncellemelerinde paylaşılan bağlantılar, yeni sürümle artık linke tıklamadan direkt olarak görüntülenebilecek. Öte yandan uygulamaya gelecek bir başka özellik daha ortaya çıktı. Söz konusu özellik, uzun süredir bekleniyordu. Neyse ki WhatsApp geç de olsa kullanıcılarını dinledi ve bu özelliği test etmeye başladı.  WHATSAPP GRUPLARINA ÖNEMLİ YENİLİK WhatsApp, uygulama içinde bulunan  gruplar için çalışmalarını artırdı. Zira şirketin geçtiğimiz günlerde yeni  topluluk özelliğinin test ettiği görülürken, bu kez de gruplar için bir başka yenilik ortaya çıktı. Normal şartlarda çoğumuz bir WhatsApp grubunda yer almışızdır. Ancak bu grupların bazıları öyledir ki çıkmak isteseniz de çıkamazsanız. Örneğin aile, okul ya da bir başka grup. Görünüşe bakılırsa WhatsApp, gruptan çıkmak isteyen kişilere kolaylık sağlayacak bir özellik üzerine çalışıyor. Mevcut sürümde gruptan çıkıldığında herkes bunu görebilirken, WhatsApp'ın yeni güncellemesi sayesinde artık gruptan çıktığınızı kimse bilmeyecek.  #haber# Wabetainfo isimli kaynaktan sağlanan ekran görüntüsüne göre, gruplardan artık sessiz sedasız çıkmak mümkün olacak. Bu da, istemediğiniz gruplardan rahatlıkla çıkabileceğiniz anlamına geliyor. Ancak gruptan sessiz sedasız çıkmanızı sadece üyeler göremeyecek. Bu durum yöneticiler için geçerli değil. Çünkü yöneticilerin gruptaki üyeleri bilmesi gerekir ve dolayısıyla WhatsApp bu noktada grup yöneticilerine müdahele etmiyor. Şu anda gruptan ayrılmak istediğinizde bildirim görünmeme özelliği test aşamasında. Yeni özellikler üzerine çalışan WhatsApp, ilerleyen günlerde bu özelliği hayata geçirebilir.  GRUP ÜYE SAYISI DA ARTACAK WhatsApp'ın, gruplara oldukça önem verdiğini belirtmiştik. Bu bağlamda özellikler sadece bir ya da iki ile sınırlı kalmıyor. Son çıkan haberlere göre WhatsApp, bir gruptaki üye sayılarında rekor bir sayı artışına imza atacak. Bunun maksimum 512 üyeye kadar olacağı bildirildi. Grup üyelerindeki sayı artışının, halihazırda test edilen Topluluklar özelliğiyle sunulması bekleniyor. Peki sizler WhatsApp'ın son yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.         

Haberler
17 Mayıs 2022 - 10:25
Instagram’ın yeni özellikleri sızdırıldı: Yakında geliyor

Instagram’ın yeni özellikleri sızdırıldı: Yakında geliyor

Sosyal medya devi Instagram, yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Facebook’a ait şirket özellikle son zamanlarda pek çok değişiklik yaptı ve kullanıcının beğenisini kazanmayı da başardı. Bunun yanı sıra şirket, etkileşimi daha fazla artırmak için ‘Sen De Ekle’ gibi önemli bir yeniliği Hikayeler bölümüne getirdi. Yeniliklere doymayan Instagram, şimdi birkaç özelliği daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan ekran görüntüleri, platforma eklenecek bu  yenilikleri ve işlevleri tüm ayrıntılarıyla gözler önüne seriyor. INSTRAGRAM İÇİN YENİ ÖZELLİKLER YOLDA Instagram, sık kullanılan Hikayeler için anket seçeneklerini artırırken, aynı zamanda bir Aktivite Menüsü, yayın için reklamları kapatma gibi önemli seçenekler sunmaya hazırlanıyor.  İlk değişiklik Hikaye anketleriyle alakalı. Anketler, bilindiği üzere Instagram Hikayeleri’nden çıkartma biçimi yoluyla kullanıcıların soru ve cevap yapacağı özelliklerden biri. Anket oluşturulduktan sonra kullanıcıların tıklama ve yazma yoluyla yanı vereceği iki seçenek hakkı bulunuyor. İşte Instgram şimdi bu işlevi biraz daha zenginleştiriyor. Meg Coffey tarafından sızdırılan görüntüye göre yanıt seçenekleri, iki sınırından dörde çıkarılacak ve kullanıcılara ekstra seçenekler gelecek. Buna ek olarak Ayarlar menüsünü de yeni bir menü eklendi. Hammod Oh tarafından sızdırılan görüntüye göre bu memü ‘Etkinliğiniz’ olarak adlandırılıypr. Etkinlik, diğer anlamıyla Aktiviteniz, adından da anlaşıldığı üzere kullanıcıların platformdaki aktivitelerini daha yakından takip etmelerine olanak tanıyacak. Ekran görüntüsünden de anlaşıldığı üzere bu menü; arşivlenmiş beya başka türlü fotoğraflar ya da videolar; yorumlar ve beğeniler şeklinde etkileşimler; hesap geçmişi ve büyük değişiklikler; tüm arşivlenmiş içerikler, son aramlar, ziyaret edilen bağlantılar; platformda zamanın nasıl harcandığı ve son zamanlarda silinen içerikler gibi aktivitelerinizi gösterecek.  Uygulamanın mevcut sürümlerinde bunların çoğuna erişmek zaten mümkün. Ancak Instagram, yeni güncellemeyle birlikte tüm etkinliği tek bir menüde toplayacak. Bu sayede hepsine ayrı ayrı göz atma zahmeti de ortadan kalkacak. Bir diğer değişiklik yine Hikayeler ile ilgili. Instagram, sızdırılan ekran görüntüsünden de anlaşıldığı üzere yayın içi reklamları artık oynatmayacak ve kimsenin izleme keyfini de kesintiye uğratmayacak. Özellikle YouTube’da karşılaşılan ve can sıkan reklamların, Instagram’dan kaldırılması kullanıcılar için oldukça avantajlı olacaktır. #r-2810503,2810257,#

Haberler
31 Ocak 2022 - 11:44
Galaxy A50s için yeni güncelleme yayınlandı: İşte yenilikler

Galaxy A50s için yeni güncelleme yayınlandı: İşte yenilikler

Yazılım tarafında oldukça iyi bir yol kateden Samsung, henüz Ocak ayı bitmezken hız kesmeden Şubat ayı güncellemelerine geçti. Şirket, geçtiğimiz hafta yayınlamaya başladığı güncellemeyi Galaxy Note 20 serisi için kullanıma sundu. Şimdi ise aynı güncelleme orta segment model içinde piyasaya sürüldü. Güney Koreli üretici, Şubat 2022 güvenlik yamasını orta seviye telefonu için yayınladı. Güncellemeyi alan cihaz ise, 2019 yılında piyasaya çıkan Galaxy A50s modeli. ŞUBAT 2022 GÜVENLİK GÜNCELLEMESİ YAYINLANDI Samsung’un orta seviye özellikli Galaxy A50s modeli, henüz Android 11 işletim sistemini çalıştırıyor. Ancak cihaz, güvenlik yamasını onlarca modelden daha erken bir zamanda aldı. A50s için yayınlanan güncelleme, A507FNXXU6DVA2 yapı numarasıyla geliyor ve ilk olarak da Vietnam’daki kullanıcılara sunuluyor. Normal şartlarda Samsung, güvenlik yamalarıyla birlikte temel olarak güvenlik ve gizlilik sorunlarına odaklanıyor. A50s için yeni güncellemenin ayrıntıları her ne kadar açıklanmasa da, bu güncellemenin de gizlilik ve güvenlik sorunlarına odaklandığı tahmin ediliyor. Yine de Samung’un tüm detayları önümüzdeki hafta açıklaması bekleniyor.   Yeni güncelleme şu anda yalnızca Vietnam’daki kullanıcılar için geliyor. Ancak güncelleme OTA ile dağıtıldığı için diğer ülkelerdeki kullanıcıların da yeni sürümü alması birkaç haftayı bulabilir. Eğer sizler de güncellemenin gelip gelmediğini kontrol etmek istiyorsanız; Ayarlar-Yazılım Güncellemesi seçeneklerine giderek yeni sürümü denetleyebilirsiniz. Güncelleme eğer geliyse karşınıza indir ve yükle seçeneği gelecektir. Samsung, Galaxy A50s’i 2019 yılının ortalarında piyasaya sürdü. Android 9 işletim sistemiyle piyasaya çıkan cihaz, Android 10 ve Android 11 güncellemelerini aldı. İki büyük Android güncellemesi alan telefon Android 12’ye yükseltilmeyecek. Ancak Samsung, orta segment özellikli bu telefonuna güvenlik yamalarını sunmaya devam edecek.  #r-2810221,#

Haberler
31 Ocak 2022 - 10:04
Galaxy S20 FE için yeni bir güncelleme yayınlandı

Galaxy S20 FE için yeni bir güncelleme yayınlandı

Son zamanlarda hızlı güncellemeleriyle gündeme gelen Samsung, Ocak 2022 güvenlik güncellemesini de hız kesmeden yayınlamay devam ediyor. Koreli dev, Galaxy S20 FE modeli içinde bu güncellemeyi sunmaya başladı. Türkiye başta olmak üzere pek çok ülke, yeni güncellemeyi OTA yoluyla alıyor. Samsung’un yayınladığı güncelleme, çeşitli pazarlarda Exynos 990 ve Snapdragon 865 yonga setine sahip S20 FE modelleri için geliyor. Özetle listede paylaşılan ülkelerin hepsinde, S20 FE sahipleri yeni güncellemeyi indirip yükleyebilecek. GALAXY S20 FE İÇİN YENİ GÜNCELLEME ÇIKTI Galaxy S20 FE’nin Exynos 990 işlemcili versiyonu, yeni güvenlik yamasını G780FXXS8DVA1 yapı numarasıyla alıyor. Ocak 2022 güvenlik düzenlemelerini içeren güncelleme, aynı zamanda bazı hata düzeltmelerini de beraberinde getiriyor. İşte bu güncelleme, aşağıdaki ülkelerde yaşayan kullanıcılar tarafından indirilebilir; Afganistan Irak İsrail Kenya Lübnan Malezya Fas Nijerya Pakistan Filipinler Suudi Arabistan Güney Afrika Tayland Tunus Türkiye BAE Vietnam Öte yandan Galaxy S0 FE’nin Snapdragon 865 işlemcili versiyonu ise, yeni güncellemeyi G780GXXS3BVA5  yapı numarasıyla birlikte alıyor. Söz konusu güncelleme ; Afganistan, Brezilya, Mısır, Irak, Kenya, Meksika, Fas, Nijerya, Pakistan, Paraguay, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Trinidad ve Tobaga, Türkiye ile BAE’deki kullanıcılar tarafından indirmeye sunuldu. Yukarıda belirtilen ülkelerden herhangi birinde bulunan S20 FE kullanıcıları; Ayarlar  » Yazılım güncellemesine gidip, ardından indir ve yükle seçeneğine dokunarak yeni yazılım güncellemesini kontrol edebilir.  #r-2810221,#

Haberler
28 Ocak 2022 - 12:16
Maskeler, iPhone kilidini açmaya engel olamayacak

Maskeler, iPhone kilidini açmaya engel olamayacak

iPhone sahiplerini sevindirecek yeni bir gelişme var. iOS 15.4 güncellemesi artık test ediliyor ve kısa süre sonra tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Şu anda beta test kullanıcılarına açık olan güncellemeyi geliştiriciler test ediyor. iOS 15.4 güncellemesi ile gelecek özellikler arasında, dışarıdayken iPhone'unuzun kilidini açmanızı kolaylaştıracak bir işlev var. Apple Watch'a ihtiyaç duymadan insanların maske takarken Face ID kullanması test ediliyor.  KULLANICILAR MASKE İŞLEVİNİ BEKLİYORDU Apple, yüz tanıma özelliği hakkında, "Maske takarken Face ID'yi kullanmak için iPhone, kimlik doğrulamak için göz çevresindeki benzersiz özellikleri tanıyabilir." şeklinde açıklama yaptı. Güncelleme, Apple'ın kullanıcıların maskeliyken Face ID aracılığıyla iPhone'larının kilidini açmasına izin vermeye başlamasından neredeyse bir yıl sonra geldi. Şimdiye kadar kullanıcılar, kilitsiz bir Apple Watch'u anahtar olarak kullanıyordu.  Bununla birlikte, seçeneği manuel olarak açmanız gerekecek. Ayarlar’da yer alan Face ID ve Parola bölümünün altında, "Face ID'yi maskeyle kullan" seçeneğine tıklamanız lazım. Ayrıca bu özellik, gözlük takanlar için de geçerli ancak güneş gözlüklerinizi çıkarmanız gerekecek. IOS 15.4 İLE ICLOUD İÇİN YENİ İŞLEV Beta sürümündeki diğer özellikler arasında, iCloud Anahtar Zinciri parolalarına not ekleme seçeneği ve Notes and Reminders uygulamalarında kamerayı kullanarak nesnelerden metin kopyalama işlevi yer alıyor. Ayrıca PS5 DualSense denetleyicisindeki uyarlanabilir tetikleyiciler için destek, Wallet’teki (Cüzdan) AB Dijital COVID Sertifikası uyumlu aşı kayıtları, bir Apple Card widget'ı ve birçok emoji bulunuyor.  Bu arada, Apple iPadOS 15.4 güncellemesini de yayınladı. iPadOS 15.4 ile klavye için parlaklık kontrolü geldi. Ayrıca macOS Monterey 12.3 beta'nın bir parçası olarak, birçok Mac ve iPad kullanıcısının beklediği bir özellikle de var; Evrensel Kontrol. Bu özellik, insanların tek bir fare ve klavye ile birden fazla Mac ve iPad'i kontrol etmesine olanak tanıyor.  Apple'ın bu güncellemeyi genel kullanıcılar için ne zaman yayınlayacağı henüz bilinmiyor. İlerleyen günlerde iOS sürümü hakkında yeni bir duyuru geldiğinde sizinle paylaşacağız...  #r-2810159,2810086,#

Haberler
28 Ocak 2022 - 09:16
WhatsApp, Android uygulamasında yeni özellikleri test ediyor

WhatsApp, Android uygulamasında yeni özellikleri test ediyor

Her geçen gün platform üzerinde yeni özellikleri test eden WhatsApp, yakında Android kullanıcılarının işini kolaşlaştıracak yeni bir özelliği daha sunacak. Popüler uygulama sürekli olarak yeni özelliklerle test edilirken, bu kez bir başka yenilik daha sızdırıldı.WABetafinfo tarafından ortaya atılan ekran görüntüsüne göre yeni özellik, şimdilik Android kullanıcıları için test ediliyor.  MEDYA DOSYALARI ARTIK DAHA KOLAY GÖNDERİLECEK WhatsApp, mesaj göndermeye ek olarak medya dosyalarını çevrenizdeki kullanıcılarla paylaşmaya da olanak sağlıyor. Şimdi yeni test edilen bir özellik, bu işlevin artık daha da kolaylaştırılacağını ortaya koyuyor.  WABetafinfo kaynağının paylaştığı ekran görüntüsüne göre WhatsApp'ın en son beta sürümü, medya dosyalarını gönderme şeklinde bazı değişikliklerin olacağını gözler önüne seriyor. Normal şartlarda sohbet ekranında biriyle mesajlaşırken, kamera düğmesine basıldığında ve yukarı kaydırıldığında uygulama, telefonunuzdaki son görüntüleri ve videoları göstermektedir. Karşınıza çıkan bu ekranda eski medya dosyalarını bulmak bazen oldukça zordur.  İşte WhatsApp, yeni güncellemeyle birlikte bu menüde işleri kolaylaştıran bir değişiklik yaptı. Yeni sürümle birlikte artık kamera düğmesine dokunduğunuzda;  hem Galeri sekmeleri, hem de son kullanılanlar gösterilecek. Bu sayede önceki sürümlerde galeri uygulamasına girmek için zamandan da tasarruf sağlayacaksınız. WhatsApp'ın Android için getireceği yeni özellik şu an geliştirme aşamasında. Dolayısıyla bu özelliği beta sürümde bile kullanmak mümkün değil. Ancak şirket, ilerleyen dönemde yeni özelliği kullanıcılarına sunacaktır.    #r-2809783,#

Haberler
27 Ocak 2022 - 17:27
Samsung güncelleme politikasında değişikliğe gidiyor

Samsung güncelleme politikasında değişikliğe gidiyor

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Samsung, piyasayada yüzlerce modeliyle rekabet ediyor. Çok fazla cihaza sahip olan şirket, bu fazlalığın da verdiği nedenlerden dolayı yazılım güncellemelerinde bazı aksaklıklar yaşayabiliyordu. Samsung, akıllı telefonlarının çoğunu bölgelere göre farklı yazılımlarla yayınlıyor. Bu etken de güncellemenin farklı ülkelere ulaşmasında bazen zaman kaybına neden olabiliyor. Neyse ki Koreli üretici beklenen adımı atmaya hazırlanıyor. GÜNCELLEMELER DAHA HIZLI YAYINLANACAK Android 12 sunumunda iyi bir yol kateden Samsung, 2019 modelleri dahil olmak üzere onlarca cihazını yeni işletim sistemine geçirdi. Güncelleme konusunda hızını daha da artırmak isteyen firma, şimdi de güncelleme politikasını yeniden gözden geçirmeyi planlıyor. Samsung, Avrupa’da belirli bir ülke koduna bağlanmayı kaldırarak Galaxy A52 modelinin yazılım dağıtma şeklini değiştirdi. Ülke kodlarına göre yayınlanan güncellemeler, farklı ülkelerdeki cihazlara yeni sürümlerin daha geç bir sürede gelmesine sebep oluyor. Yani bir ülkede cihaz yeni sürümü alırken, başka bir ülkede aynı cihazın güncellemeyi alması haftalarca sürebiliyor. İşte Samsung’da bu konu üzerine planlamalar yapıyor ve A52’de uyguladığu stratejiyi diğer telefonları içinde  yapmayı düşünüyor.  Koreli üretici, bazı telefonlarının yazılımını yeni stratejisine göre geliştirecek. Belirli bir ülke koduna bağlı kalmadan geliştirilen bu yazılımın öncelikle; Galaxy S22, A53 ve A13 modellerine uygulanacağı söyleniyor. Ancak şirket, diğer modeller içinde aynı stratejiyi hayata geçirecektir diye tahmin ediliyor.  Koreli üretici, bazı telefonlarının yazılımını yeni stratejisine göre geliştirecek. Belirli bir ülke koduna bağlı kalmadan geliştirilen bu yazılımın öncelikle; Galaxy S22, A53 ve A13 modellerine uygulanacağı söyleniyor. Ancak şirket, diğer modeller içinde aynı stratejiyi hayata geçirecektir diye tahmin ediliyor.  Şu anda Samsung’un bazı modelleri, ülke koduna bağlı olmadan bu güncellemeleri alabiliyor. Bu cihazlar; Galaxy A42 4G, Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 modellerinden oluşuyor. #r-2809246,2808452,#

Haberler
27 Ocak 2022 - 14:45