21˚
İstanbul
21˚
şiddetli yağmur
Nem %66
Rüzgar 10.12 /s
Perşembe
16˚/12˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
21˚/14˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
Sonuç
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Kılıçdaroğlu özür dilemek zorundadır

Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na çağrı: Özür dile

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu’nun Aliya İzzetbegoviç’in karargahı için 'mağara' ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. AZİZ HATIRASINDAN ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİR AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kılıçdaroğlu’nun, Bosna direnişinin sembolü olan Merhum Aliya İzzetebegoviç’in karargahı için 'mağara' ifadesini kullanması son derece yakışıksızdır. Bosna halkının mücadelesine ne kadar yabancı olduğunu ortaya koymaktadır. Kılıçdaroğlu’nun Boşnak kardeşlerimizden, Bosna’ya gönül vermiş herkesten ve merhum Aliya’nın aziz hatırasından özür dilemesi gerekir. Bosna direnişinin aziz şehitlerine bir kere daha rahmet diliyoruz. Tüm Boşnak kardeşlerimize selamlarımızı sunuyoruz. O karargah bir mağara değil, insanlık onurunun can pahasına savunulduğu bir mekandı. Onur, özgürlük ve haysiyet için ölümü göze almış canların kalesiydi. Aliya’ya selam olsun. O şanlı direnişe selam olsun” ifadelerine yer verdi. https://twitter.com/omerrcelik/status/1526580306068885505 #haber# NE OLMUŞTU? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Bosna Sancak Derneği'ni ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, "Önceki Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal, Aliya İzzetbegoviç'i ziyaret etmişti. Onun yaşadığı yerde, mağarada görüşmüşlerdi" ifadelerini kullanmıştı.

Haberler
20 saat 54 dakika önce
Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu'na 'Millet Bahçesi bizim projemizdir' sözlerini hatırlattı, sert sözlerle yüklendi: Bu, çark siyasetidir

Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu'na yüklendi: Bu, çark siyasetidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı arazisine yapılacak Millet bahçesi projesine karşı çıkarak yatırımcı ve müteahhitlere projeye dahil olmamaları için tehditvari kelimeler sergilemişti. Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışı sonrası sosyal medyada düşen bir görüntü gündem oldu. 24 Haziran seçimi öncesi CNN Türk'e konuk olup soruları cevaplayan Kılıçdaroğlu ise Millet Bahçesi projesinin kendi projeleri olduğunu söylediği ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu'nun ortaya çıkan bu videosu sonrası hükümet kanadından tepkiler peş peşe geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. #haber# AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da sosyal medya hesabından yayımladığı bir videoda Kılıçdaroğlu'nu eleştiri yağmuruna tuttu. Atatürk Havalimanı'nın olduğu yere Türkiye'nin en büyük Millet Bahçesi'nin yapılacağını söyleyen Dağ, "Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP, provokasyon politikasına şimdi de Atatürk Havalimanı’nın yerine yapılacak Millet Bahçesi konusunda devam ediyor" ifadelerini kullandı. #video# "KAOS SEVDALISI POLİTİKALARI" Kılıçdaroğlu'nun 2018'de katıldığı bir televizyon programında 'Millet Bahçesi bizim projemizdir' sözlerini hatırlatan Dağ, "Bugün ise takınılan tavır tamamen çelişkilidir ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun son dönemde dozunu artırdığı “Kaos sevdalısı politikaların” devamı niteliğindedir" dedi. Hamza Dağ açıklamalarına şu ifadelerle devam etti: CHP eğer çevreyi savunan bir irade göstermek istiyorsa, İstanbul’da kesilen 112 çınar ağacının, İzmir’de son 3 yılda kesilen 2 bine yakın tescilli palmiyenin, Mudanya’da katledilen yüzlerce zeytin ağacının ve birçok CHP’li belediyenin kestiği ağaçların hesabını kendi belediye başkanlarına sorabilir "ÇARK POLİTİKASI' KENDİ ÖRGÜTÜNÜ BİLE BEZDİRDİ" Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu siyaset anlayışına prim vermeyecek ve milletimizin ihtiyaçları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Maalesef Kemal Bey’in kafası karışık. Kendi iradesiyle hareket etmediği için dün faydalı gördüğü bir işin bugün zararlı olduğunu iddia edebiliyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu “Çark politikası” kendi örgütünü bile bezdirdi. CHP’nin Millet Bahçesi kararını protestosuna sadece 750 kişi katıldı. Bu tablo Kılıçdaroğlu’nun parti teşkilatında bile inandırıcılığının kalmadığının göstergesidir.

Haberler
21 saat 46 dakika önce
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'nun 'Atatürk Havalimanı' iddialarına sert tepki: Terörizm meşrulaştırılmaya çalışılıyor

Atatürk Havalimanı provokasyonlarına sert tepki

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda bölgenin imara açılacağını iddia etmişti. Kılıçdaroğlu'nun bu iddialarına ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum vermişti. Kurum bu sabah Başkent Millet Bahçesi'nde yaptığı konuşmasında, muhalefetin projeye eleştirisinde meselinin çevre ve doğa olmadığını söylemişti. Bakan Kurum'dan sonra Kılıçdaroğlu'nun iddialarına bir cevapta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Millet Bahçesi projesine ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "İstanbul'un, bu coğrafyanın en güzel millet bahçesi olabilecek, binlerce ağacın dikileceği yere itiraz ederseniz, bu ne yaman çelişkidir derler. Siyaset alanına terörizm çekilerek meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Kamu düzenini ortadan kaldırma ve anarşizm siyasete çekilerek ortadan kaldırılmaya çalışılıyor" ifadelerini kullandı. #haber# 'TERÖRİZM MEŞRULAŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR' Siyaset alanına terörizmin çekilerek meşrulaştırılmaya çalışıldığını belirten Soylu şunları söyledi: "İstanbul'un, bu coğrafyanın en güzel millet bahçesi olabilecek, binlerce ağacın dikileceği yere itiraz ederseniz, bu ne yaman çelişkidir derler. Siyaset alanına terörizm çekilerek meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Kamu düzenini ortadan kaldırma ve anarşizm siyasete çekilerek ortadan kaldırılmaya çalışılıyor." 'MANİPÜLASYON YAPILIYOR' Biz de il başkanlığı yaptık. Oralardan geldik. Ama biz bu görevleri yaparken devlete katil devlet demedik. Siz siyasi etik yasası mı istiyorsunuz, hakaret mi etmek istiyorsunuz. Bu da yine ne yaman çelişkidir! Maalesef siyasetimize terörizmin meşruiyeti bulaştırılmaya çalışılıyor, anarşizmin meşruiyeti bulaştırılmaya çalışılıyor. Ben sonucu alayım da, hangi şekilde alırsam alıyım diyorlar. Bu doğru değil. İstismar ve siyasi mağduriyet için manipülasyon yapılıyor. 'MANİPÜLASYON YAPILIYOR' Biz de il başkanlığı yaptık. Oralardan geldik. Ama biz bu görevleri yaparken devlete katil devlet demedik. Siz siyasi etik yasası mı istiyorsunuz, hakaret mi etmek istiyorsunuz. Bu da yine ne yaman çelişkidir! Maalesef siyasetimize terörizmin meşruiyeti bulaştırılmaya çalışılıyor, anarşizmin meşruiyeti bulaştırılmaya çalışılıyor. Ben sonucu alayım da, hangi şekilde alırsam alıyım diyorlar. Bu doğru değil. İstismar ve siyasi mağduriyet için manipülasyon yapılıyor. Atatürk Havalimanı'nın olacağı millet bahçesi ile ilgili, yine takip ettiğim kadarı ile bir takım uçuşlar olabilecek gibi. Milletvekili, terörist cenazesine gidebildi mi, gidemedi. Buna müsaade etmedik. Dünyanın hiçbir yerinde de gidemez.

Haberler
17 Mayıs 2022 - 13:12
Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu'nun gizli büyükelçi görüşmesine dair yeni detayları paylaştı, bilgilerin CHP içinden geldiğini söyledi

Kılıçdaroğlu büyükelçi görüşmesinde yeni detayları açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aydın’da yaptığı açıklamalarda, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bir Avrupa ülkesinin büyükelçisi ile yapılan görüşme iddiasını sorduğunu, ancak cevap alamadığını söyledi. “Ben bir şey söyledim; 'siz bir büyükelçiyi, birisine gönderdiniz' dedim. 'Ben göndermedim' desin Sayın Kılıçdaroğlu” diyen Soylu, yeni bir iddia daha ortaya attı. Bakan Soylu, bir büyükelçi ile yapılan görüşmede neler konuşulduğuna dair ayrıntıları tek tek açıkladı. “Utanmadan 2023 yılında kaç tane milletvekili çıkacağını bir Avrupa ülkesinin büyükelçisiyle konuştunuz” ifadelerini kullanan Soylu, Çağatay Kılıç hakkında dedikodu yapıldığını söylerken “Tayyip Erdoğan, bunu niye bu ülkeye gönderdi' diye dedikodusunu yaptınız” ifadelerini kullandı. #haber# "HDP'DEN NASIL OY DEVŞİRİLECEĞİNİ..." Soylu, gizli büyükelçi görüşmesinden neler konuşulduğunu şu ifadelerle açıkladı: “İlk cumhurbaşkanı seçilenin 2 veya 3 yıl gideceğini, ardından yeni cumhurbaşkanı seçmek zorunda olunduğunu konuştunuz. Daha söyleyeyim, Ukrayna-Rusya Savaşı'nın sonuçlarının Türkiye'nin seçimini nasıl etkileyeceğini değerlendirdiniz. Daha ötesini söyleyeyim, sözde Millet İttifakı içindeki bütün ayrıntıları, Ali Babacan'ı, Ahmet Davutoğlu'nu nereye oturttuğunuzu, HDP'den nasıl oy devşirileceğini..." "Hiçbir hassasiyetiniz yok. Allah’tan bu ülkede CHP içerisinde de bu vatana ihanet edenlere karşı içi cızlayan ve bunları nerede konuşulmuşsa oradan nakleden insanlar var da bunlar bir vesileyle ihaneti vataniye olabilecek bir tabloyu ortaya koyabiliyorlar. Sizin ne demokrasiye ne vatana ne ortaya koyduğunuz masaya saygınız olmadığını, biraz daha konuşurlarsa daha ötesini söyleyerek ortaya koyacağım.” “BU ATATÜRK’ÜN CHP’Sİ DEĞİL” CHP için arkadaşlarının dönem dönem, “Bu Atatürk'ün CHP'si değil” dediğini aktaran Soylu, şunları kaydetti: “Fakat orada keserler. Peki bu kimin CHP'si? Bu İsmet İnönü'nün CHP'sidir. O gün darbeyi yapan da İsmet İnönü'nün CHP'sidir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin rengini, kanını, suyunu, sinirini, duygusunu veren de İsmet İnönü'nün CHP'sidir. Bugün kurulduğu tarihle bugün arasında hiçbir benzerlik söz konusu değildir.” “DARBECİLERLE ARASINDA FARK YOK” “İsmet İnönü'yü iyi anlamadan”, “onun yaptıklarına ve bıraktıklarına iyi bakmadan” Türkiye'nin demokrasiyle buluşamayacağını söyleyen Soylu, “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi'nin ortaya koymuş olduğu, daha doğrusu bir muhalefet tarzının ortaya koymuş olduğu bütün süreçlerin ruhunu, cümlelerini, psikolojik harekat tarzını ve tablosunu resmetmiştir ve hala o çizgiden devam edilmektedir” diye konuştu.

Haberler
11 Mayıs 2022 - 19:21