20˚
İstanbul
20˚
şiddetli yağmur
Nem %68
Rüzgar 10.12 /s
Perşembe
16˚/12˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
21˚/14˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
Sonuç
İstanbul'da 19 Mayıs etkinlikleri nedeniyle trafiğe kapatılan yollar ve alternatif yol güzergahları neler?

19 Mayıs nedeniyle İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Bugün trafiğe çıkacaklar için İstanbul Valiliğinden açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre 19 Mayıs etkinlikleri nedeniyle İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapalı olacak. İstanbul Valiliği, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Yürüyüşü etkinlikleri kapsamında bazı yolların trafiğe kapatıldığını ancak alternatif yolların olduğunu duyurdu. İşte İstanbul'da trafiğe kapatılan yollar alternatif yol güzergahları… İSTANBUL'DA TRAFİĞE KAPATILAN YOLLAR VE ALTERNATİF YOL GÜZERGAHLARI NELER? Valiliğin resmi hesabında yayınlanan duyuruda, 17 Mayıs 2022 Salı günü saat 11.00 itibarıyla kapatılacak olan yollara alternatif güzergahlar da önerildi. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "İlimizde '19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Yürüyüşü' etkinlikleri kapsamında 17 Mayıs 2022 Salı günü saat 11.00 itibarıyla geçici olarak araç trafiğine kapatılacak yollar ve alternatifi güzergahlar aşağıya çıkarılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." #haber# TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR HANGİLERİ? Öğrenci Grubunun Geçisi Esnasında; Rıhtım Caddesi (Atatürk Anıtı İle İskele Polis Merkezi Girişi Arasında Kalan Kısım) Rıhtım Sokak Albay Faik Sözdener Caddesi (Rıhtım Sokak Kesişimi İle Söğütlüçeşme Caddesi Kesişimi Arasında Kalan Kısım) Söğütlüçeşme Caddesi Tramvay Yolu General Asım Gündüz Caddesi (Sakız Gülü Sokak Kesişimi İle Kuşdili Caddesi Kesişimi Arasında Kalan Kısım) ALTERNATİF GÜZERGAHLAR NELER? İstanbul'da trafiğe kapatılan yollara alternatif olarak gösterilen güzergahlar ise şu şekilde; Mühürdar Caddesi Moda Caddesi

Haberler
17 Mayıs 2022 - 11:19
İstanbullular dikkat! Valilik uyardı: Bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da bugün bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul’da bugün, Maltepe’de düzenlenecek miting ve Üsküdar’daki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak. Valilikten yapılan açıklamada, bu iki etkinlik nedeniyle kapalı olacak yolların alternatifleri de vatandaşlara duyuruldu. MALTEPE’DE EYT MİTİNGİ Maltepe Etkinlik Alanı’nda, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) tarafından düzenlenecek miting nedeniyle saat 08.00'den itibaren Turgut Özal Bulvarı'nın (Maltepe Sahil Yolu) Büyükyalı Köprüsü ile Piri Reis Caddesi Kavşağı arasında kalan kısmı ve bu caddeye çıkan tüm sokaklar kapatılacak. Alternatif güzergah olarak Büyükyalı Caddesi, Bağdat Caddesi ve D-100 karayolunun kullanılabileceği belirtildi. ÜSKÜDAR’DA 19 MAYIS KOŞUSU “İstanbul’u Koşuyorum” etkinliğinin Anadolu etabı sebebiyle Üsküdar'da 06.00-11.00 saatleri arasında bazı yollar geçici olarak trafiğe kapalı olacak. Trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar şu şekilde: KAPATILACAK YOLLAR Üsküdar Harem Sahilyolu ve bu güzergâha çıkan tüm cadde ve sokaklar, Hakimiyeti Milliye Caddesi (Sahilyolu ile Selmani Pak Caddesi arasından kalan kısım) ve bu güzergaha çıkan tüm cadde ve sokaklar, Paşalimanı Caddesi ve bu güzergâha çıkan tüm cadde ve sokaklar, Kuzguncuk Çarşı Caddesi ve bu güzergaha çıkan tüm cadde ve sokaklar, Abdullah Ağa Caddesi (Kuzguncuk Çarşı Caddesi ile Kuzguncuk Tünel Çıkışı arasında kalan kısım) ve bu güzergâha çıkan tüm cadde ve sokaklar. #haber# ALTERNATİF YOLLAR Selimiye İskele Caddesi, Dr. Eyüp Aksoy Caddesi, Nuhkuyusu Caddesi, Gümüşyolu Caddesi, D-100 Karayolu, Beylerbeyi Abdullah Ağa Caddesi, Hakimiyeti Milliye Caddesi, Halk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Dr. Fahri Atabey Caddesi.  

Haberler
17 Mayıs 2022 - 08:47
Vatandaşın trafik poliçesi çilesi: Artan maliyetten kaçıyorlar

Vatandaşın trafik poliçesi çilesi

Yedek parça ve servis ücretlerine gelen zamlar, sigorta poliçelerinin zamlanmasına yol açtı. Geçen yıla göre trafik poliçeleri yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi. Aynı şekilde kasko, konut veya işyeri poliçelerinin fiyatları da yükseldi. Bütün sigorta şirketleri geçen yıl yalnızca trafik sigortası işlemlerinden 2,5 milyar TL zarar yazdıklarını açıkladı. Yaşanan bu gelişmeler ışığında bazı sigorta şirketlerinin trafik poliçelerini yapmak istemediği ortaya çıktı. Yapan şirketler ise geçen yıla göre 3-4 kat yüksek fiyat vererek ‘kibarca yapmıyoruz’ dedikleri belirtildi. Konuştuğumuz bir sigorta acentesi yapılması zorunlu olan trafik poliçelerinin yenilenmediğini, yeni yapılan poliçelerin ise çoğu şirketten olumsuz döndüğünü söyledi. #haber# ŞİRKET ‘RET’ VERİYOR Vatandaşların acente acente gezdiğini söyleyen sigortacı kişi “Biz 5 şirketin acenteliğini yapıyoruz. Özellikle trafik poliçelerinde sıkıntılar yaşamaya başladık. Bu kasko gibi özel bir poliçe değil, her otomobili olanın yaptırması gereken bir poliçe türü. Dolayısıyla hem acenteler olarak bizler hem de vatandaşlar zor durumda kalıyor. Zaten fiyatlara ciddi şekilde zam geldi. Bir de şirketlerin trafik poliçe yapmaması vatandaşları ve bizleri zor duruma düşürüyor” dedi. FİYATLAR ADETA UÇTU Trafik poliçelerinde sıfır araç olması durumunda bazı şirketlerin yaptığını söyleyen sigortacı kişi “Yenileme yapmak çok zor, hele ki sigortalı yıl içinde araç kaza yapmış ise 'riskli’ görüp poliçeyi yenilemiyorlar. Tabii ki yenileyenler var ancak onlar da kasko ücreti kadar para çıkarıyor. Şu an sigorta tarafından bu ciddi bir sorun” diye konuştu. Ortalama bir trafik sigortasının 1.300 TL olduğunu dile getiren sigortacı “Şayet yaptıracak yer bulursanız bu fiyatı 3 bin liraya kadar çıkarabiliyor. Ticari araçlarda bu rakam çok daha yükseğe çıkıyor” açıklamasında bulundu.

Haberler
17 Mayıs 2022 - 06:25