20˚
İstanbul
20˚
açık
Nem %43
Rüzgar 3.12 /s
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/17˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
21 Mayıs 2022 Cumartesi
Sonuç
Antalya’da şiddetli fırtına! Yollar göle döndü, ağaçlar devrildi

Antalya’da şiddetli fırtına! Yollar göle döndü, ağaçlar devrildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Antalya’ya ‘turuncu kod’lu uyarının ardından gece saatlerinde etkili olan fırtına etkisini arttırarak devam ettirdi. Saatteki hızı 123 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrilirken Konyaaltı Sahili'nde dev dalgalar oluştu.  Antalya Havalimanı'nda da uçak seferleri aksadı.  Zaman zaman şiddetini artıran sağanak, sokak ve caddelerde su birikintilerine neden oldu. Bazı bölgelerde trafik aksadı. KULLANILMAYAN YOL ÇÖKTÜ #vd-51708# Antalya'da kuvvetli rüzgar ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Konyaaltı ilçesine bağlı Bahtılı Mahallesi'nde kullanılmayan bir yol aşırı yağış nedeniyle çöktü. YOLLAR DERE YATAĞINA DÖNDÜ Kente genelinde şiddetli yağmur sonrasında adeta yollar ve sokaklar dere yatağına döndü. Konyaaltı İlçesi Gürsu Mahallesi 318 sokak üzerinde 3 araç mahsur kaldı. Araç sürücüleri ise çaresizce araçlarının içerisinde kurtarılmayı bekledi. Bir aile ise araçlarını kendi elleri ittirerek kurtardı. Bazı sürücüler ise kaldırım üzerinden gitmek isteyince dere yatağına aracının tekerlerini düşürdü. #vd-51706# İŞ YERİNİN ÇATISI CADDEYE UÇTU Antalya’nın Manavgat ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına, Manavgat Caddesinde bulunan deri mağazasının çatısını uçurdu. Çatı, yoğun araç trafiğinin yaşandığı Side’den Manavgat’a gelen yola düşerken, trafik ışıklarının kırmızı yanması olası bir facia yaşanmasını önledi. Çatının fırtınanın etkisiyle yerinden sökülüp caddeye uçması güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi #vd-51707# KONYAALTI SAHİLİNİN RENGİ DEĞİŞTİ Antalya’da etkili olan şiddetli yağmur sonrasında dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde denizin rengi kahverengiye döndü. YARIN SABAHA KADAR DEVAM EDECEK Meteoroloji, fırtınanın hızının sabah saatlerinde en yüksek olduğu noktaları Kemer ilçesi Sığlık Feneri 123.8 km, Konyaaltı ilçesi Balıkçı Barınağı 110 km, Konyaaltı ilçe merkezi 90 km, Antalya kent merkezi 82.8 km olarak açıkladı. Antalya'nın batı yönündeki Kemer ilçesi ve çevresinde daha etkili olması beklenen fırtınanın yarın sabah saatlerinde dinmesi bekleniyor.

Haberler
07 Aralık 2021 - 14:45
Damadını vuran kayınpederin 26 yıla kadar hapsi istendi

Damadını vuran kayınpederin 26 yıla kadar hapsi istendi

İzmir’in Karabağlar ilçesinde damadının iş yerini basarak onu ve kardeşini pompalı tüfekle yaralayan adamın yargılanmasına devam edildi. İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Fahrettin Kerim Özel ile Sezgin Selek ve taraf avukatları katıldı.  Esasa ilişkin mütalaasını mahkeme heyetine sunan duruşma savcısı, sanık Fahrettin Kerim Özel’in, kızından ayrılmak istemesi üzerine damadını öldürmek istemesi sonucunda olayın gerçekleştiğini ifade ederek, olayın tasarlayarak gerçekleştiğini belirtti. İddia makamı, kayınpeder Fahrettin Kerim Özel hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs”, “olası kastla yaralama” ve “iş yeri dokunulmazlığının silahla ihlali” suçlarından 1 yıldan 26 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.  Mahkeme heyeti, sanığa savunmasını hazırlaması için süre vererek duruşmayı erteledi.  Olay  İzmir’de 2018’in Ekim ayında plastik doğrama işiyle uğraşan Selek kardeşlerin Paşaköprü Mezarlığı yakınlarında bulunan iş yerinde meydana gelen olayda, emekli Fahrettin Kerim Özel iddialara göre, kızıyla 5 yıl önce evlenen ancak boşanma aşamasında olan damadı Seçkin Selek ile konuşmak için dükkanına gitti. Özel, elindeki çantayı yere bırakıp diğer elinde örtüye sarılı halde getirdiği pompalı tüfeği çıkarıp damadına ateş etti. Seçkin Selek ve iş yerinde bulunan kardeşi Sezgin Selek, tüfekten çıkan saçmalarla yaralandı. Silah sesini duyanların durumu bildirmesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıları hastaneye kaldırdı. İki kardeş, tedavilerinin ardından taburcu edildi.  Gözaltına alınan kayınpeder ise polisteki ifadesinde "Sadece konuşmak için gitmiştim. Ancak bana ters tepki verince sinirlerime hakim olamadım” dedi.  Tutuklanan Fahrettin Kerim Özel hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs”, “kasten yaralama” ve “iş yeri dokunulmazlığını ihlal” suçlamalarıyla dava açıldı. 

Haberler
09 Nisan 2019 - 17:05
Türkiye'nin tank avcısı milli füzeyle vurdu

Türkiye'nin tank avcısı milli füzeyle vurdu

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Türkiye'nin zırhlı kara aracı platformu üreticilerinden FNSS arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla imzalanan Silah Taşıyıcı Araçlar (STA) Projesi kapsamındaki çalışmalar sürüyor. Proje ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterinde yer alan Kornet-E füzeleri ile Orta Menzilli Tanksavar Silahı (OMTAS) Projesi kapsamında tedarik edilecek füzelerin araç üzerinde kullanımı için ihtiyaç duyulan STA'ların yurt içi imkanlarla geliştirilmesi hedefleniyor. FNSS, Kaplan araç ailesinin en hafif üyesini paletli tip ve Pars 4x4 aracını ise tekerlekli tip tanksavar aracı olarak üretime hazır hale getirdi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan ve yurt içinde geliştirilen tanksavar füzeleri de muharebe etkinliğini artıracak şekilde, projeye özel geliştirilen tanksavar kuleleri ile zırhlı araçlara entegre edildi. 260 araçtan tekerlekli olanların tamamı OMTAS, paletli olanları ise bir bölümü Kornet-E, bir bölümü de OMTAS taşıyıcı olacak. Yoğun test trafiğinde göreve hazırlık FNSS’nin STA Projesi kapsamında geliştirdiği tekerlekli ve paletli tanksavar platformlarının kalifikasyon testleri devam ederken, paletli Kaplan STA tanksavar platformundan OMTAS füzesinin ilk atışı yapıldı. Geçen yıl Kornet füzesi atış testleriyle doğrulanan STA tanksavar kulesine, ROKETSAN ile hızlı bir çalışma gerçekleştirilerek OMTAS entegrasyonu da planlandığı şekilde tamamladı. SSB ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı proje ekiplerinin de katılımıyla 13 Şubat 2019’da Konya Karapınar’da gerçekleşen atış testinde Kaplan STA tanksavar platformundan fırlatılan ilk OMTAS füzesi hedefi başarıyla vurdu. Böylece OMTAS'ın Kaplan STA tanksavar platformuna entegrasyonu doğrulanırken projenin önemli bir aşaması daha geçilmiş oldu. Yıl içerisinde projenin kalifikasyon testleri tamamlanarak, Türkiye'nin "yeni nesil tank avcısı" Kaplan ve Pars platformlarının teslimatlarına başlanacak. Milli füzenin önemi artacak Projeyle birlikte milli füze OMTAS'ın önemi ve kullanımı da artacak. Üzerinde barındırdığı yüksek teknoloji ile modern savaş alanındaki tüm zırhlı tehditlere karşı etkili orta menzilli tanksavar silah sistemi olan OMTAS, özgün tasarımı ve üzerinde barındırdığı yeni nesil tasarımı ile öne çıkıyor. Piyadelerin zırhlı birliklere karşı savunma ve saldırı gücünü artırmak amacıyla piyade tarafından taşınabilen kompozit tüp içerisinde tripod üzerinden ateşlenmek üzere geliştirilen bir anti-tank füze sistemi olarak tasarlanan OMTAS, bunun yanı sıra kara platformlarından da kullanıma uygun özelliklere sahip. ROKETSAN tarafından geliştirilen OMTAS, kızılötesi arayıcı başlık ile karadan karaya zırhlı hedeflere karşı 4 kilometre menzile kadar kullanılabiliyor. OMTAS, atış öncesi/atış sonrası kilitlenme ile at-unut/at-güncelle özellikleriyle muharebe sahasında görev yapabiliyor.

Haberler
17 Şubat 2019 - 13:28