TGRT Video Haber

Albert Riera'ya yeni takımında şok! Maskeli taraftarlardan baskın

Slovenya ekibi NK Olipija Ljubljana'nın yeni teknik direktörü olan Galatasaray'ın eski oyuncusu ve antrenörü Albert Riera, imza töreninde takımın fanatik taraftarlarının baskınına uğradı. Robert Prosinecki’nin gönderilmesine tepki gösteren maskeli taraftarlar, Riera'nın basın toplantısını basarak protesto yaptı.

Galatasaray'ın eski oyuncusu ve antrenörü Albert Riera, Slovenya ekibi NK Olipija Ljubljana’nın yeni teknik direktörü oldu. Takımın fanatik taraftarları 40 yaşındaki çalıştırıcı için düzenlenen imza törenini bastı. Riera ve kulüp yetkililerinin bulunduğu masaya yönelen yüzü maskeli bir grup taraftar, eski teknik direktör Robert Prosinecki ile yolların ayrılmasına sözlü olarak tepki gösterdi. Taraftarların protestosu sırasında Albert Riera, toplantı odasını terk etmek zorunda kaldı.

Kariyerinde Kayserispor ve Denizlispor'u da çalıştıran Prosinecki, bu yıl mart ayında Sloven ekibiyle iki yıllık sözleşme imzalamış ancak 1 Temmuz'da görevine son verilmişti.

Daha önce 2013 yılında da buna benzer bir olay yaşanmış, Bulgaristan'ın Levski Sofya takımının basına tanıttığı Ivaylo Petev, taraftarların imza törenindeki tepkilerinin ardından görevinden ayrılmıştı. Taraftarlar, tören sırasında Petev'in üzerindeki formayı zorla çıkartmıştı.