26˚
İstanbul
26˚
hafif yağmur
Nem %61
Rüzgar 4.68 /s
Cumartesi
26˚/19˚
Pazar
28˚/19˚
Pazartesi
27˚/20˚
Salı
27˚/20˚
27 Mayıs 2022 Cuma
2022-01-28 13:21:50 | Son Güncelleme : 2022-02-04 09:35:07

2022 Kış Olimpiyatları ne zaman yapılacak? Kış Olimpiyatları hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak?

“2022 Kış Olimpiyatları ne zaman ve nerede yapılacak?” sorusu, son dönemlerde en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. Bu sene Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenecek olan 2022 Kış Olipiyatları’nın ne zaman başlayacağı ve hangi kanalda yayınlanacağı, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Sporseverler tarafından yakından takip edilen Kış Olimpiyatlarında hangi dallarda yarışılacağı, Türkiye’den kaç sporcu katılacağı araştırılan konular arasında yer alıyor. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda, “2022 Kış Olimpiyatları ne zaman başlayacak?”, “Kış Olimpiyatları hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak?” sorularına cevap aramaya başladı.

2022 Kış Olimpiyatları ne zaman yapılacak? Kış Olimpiyatları hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenecek olan 2022 Kış Olimpiyatları, sporseverler tarafından merakla bekleniyor. Türkiye’nin de katılacağı ve çeşitli spor dallarında yaklaşık olarak 3 bin sporcunun yarışacağı 2022 Kış Olimpiyatlarının hangi kanalda ve saat kaçta yayınlanacağı da araştırılan diğer konular arasında yer alıyor. Peki 2022 Kış Olimpiyatları ne zaman başlayacak? Kış Olimpiyatları hangi kanalda, saat kaçta yayınlanacak? 2022 Pekin Kış Olimpiyatları Türk sporcu listesi ve tüm detaylar haberimizde…

2022 KIŞ OLİMPİYATLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bu yıl Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenecek olan 2022 Kış Olimpiyatları, 4 Şubat 2022 tarihinde başlayacak. 20 Şubat tarihine kadar devam edecek olan Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın dünya barışı için bir araca ve sporseverler için de bir görsel şölene dönüşecek olan Kış Olimpiyatları’na bu yıl Türkiye’den de 7 sporcu katılacak. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“İyi hazırlanan sporcularımızın hepsi orada en iyi derecelerini yapmak için çaba gösterecekler. Sporcularımızın çoğu kendi alanında önemli dereceler kazanmış, uluslararası deneyime sahipler. Ama Olimpiyat Oyunları çok farklı bir deneyim. Dünyanın en iyileri orada. Dünyanın en iyileri ile yarışmak, dünyanın en iyilerinin hepsiyle yarışmak çok ayrı bir önem taşıyor. Dünyanın en iyileriyle buluşacak olan sporcularımız, mevcut deneyimlerine bir yenisini katacaklar.”

2022 PEKİN KIŞ OLİMPİYATLARI HANGİ KANALDA, SAAT KAÇTA YAYINLANACAK?

2022 Kış Olimpiyatları, 4-20 Şubat tarihleri arasında Çin’in başkenti Pekin’de gerçekleştirilecek. Bugün başlayan Kış Olimpiyatları süresi boyunca tüm müsabakalar, TRT Spor, TRT Spor Yıldız ve Eurosport ekranlarından canlı olarak yayınlanmakta. 

OLİMPİYATLAR KAPALI DEVRE ORGANİZE EDİLECEK

Bu yıl 98’incisi düzenlenecek olan Kış Olimpiyatları, Çin’in başkenti Pekin’de gerçekleştirilecek. 4-20 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2022 Pekin Kış Olimpiyatları, Covid-19'un yayılmasını engellemek amacıyla sporcu, görevli ve gönüllülerin yer alacağı etkinlik alanlarının şehirden yalıtılmış olduğu kapalı devre sistemi ile gerçekleştirilecek. Oyunlar için herhangi bir bilet satılmayacak olup, izleyici grupları davetle getirilecek. 15 dalda 3 bin sporcunun yarışacak olduğu ve Türkiye’den de 7 sporcunun katılacağı olimpiyatlar, TRT Spor, TRT Spor Yıldız ve Eurosport kanallarından canlı olarak sporseverlerle buluşacak.

2022 KIŞ OLİMPİYATLARI TÜRK SPORCULAR LİSTESİ

2022 Pekin Kış Olimpiyatları’na bu yıl, Türkiye’den 7 sporcu katılacak. Türkiye’yi temsil edecek olan sporcuların 6’sı kayakta, 1’i de buz pateninde yarışacak.

Kayakta alp disiplininde Özlem Çakıroğlu ve Berkin Usta, kayakla atlamada ise Fatih Arda İpçioğlu yarışacak. Kayaklı koşuda Ayşenur Duman, Özlem Ceren Dursun ve Yusuf Emre Fırat ülkemizi temsil edecek. Buz pateninde ise 1000 metre kısa mesafe süratte Furkan Akar, olimpiyatlarda mücadele verecek isim olacak.

GOOGLE'DAN DOODLE SÜRPRİZİ

15 dalda 90'dan fazla ülkenin katılacağı ve yaklaşık 3 bin sporcunun yarışacak olduğu 2022 Kış Olimpiyatları için ünlü arama motoru Google Doodle sürprizi yaptı! Kullanıcılarına önemli gün ve isimler için yapmış olduğu 'doodle tasarımları yapan Google, kış olimpiyatları tasarımıyla büyük beğeni topladı.

OLİMPİYAT MEŞALESİ 11 NOKTADA ELDEN ELE TAŞINACAK

2022 Pekin Kış Olimpiyatları için kullanılacak olan müsabaka alanları, Covid-19 tedbirleri kapsamında büyük bir titizlikle hazırlandı. Salon buz müsabakaları için Pekin merkezinde, alp disiplini kayağı ile kızak müsabakaları ise Pekin merkezine 75 kilometre uzaklıkta bulunan Yançing ilçesinde gerçekleştirilecek. Diğer kayak ve snowboard müsabakaları ise komşu Hıbey eyaletine bağlı olan Cangciakou şehrinde gerçekleştirilecek.

Kapalı devre karantina uygulaması kapsamında organize edilecek olan oyunlar için bilet satılmayacak olup, izleyici grupları müsabakalara davetle getirilecek. Özellikle son dönemlerde artış gösteren Omicron ve Delta varyantlarını taşıyan yurt içi kaynaklı vakaların önlenebilmesi için olimpiyat meşalesi de az sayıda olan noktalardan elden ele taşınacak. Pekin yerel yönetiminin yapmış olduğu açıklamaya göre, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları meşalesi, 2, 3 ve 4 Şubat’ta olmak üzere müsabakaların düzenlenecek olduğu Pekin merkezi, Yançing ilçesi ve komşu Hıbey eyaletinin Cangciakou şehirlerinde olmak üzere 11 noktadan elden ele taşınacak.

Etiketler