2021-09-02 16:29:31

Adis Lagumdzija ve Mirza Lagumdzija kimdir? Efe kardeşler Avrupa Şampiyonası’nda

Filenin Efeleri Avrupa Voleybol Şampiyonası başlıyor. A Milli Erkek Voleybol takımı son hazırlarını tamamladı. Tüm Türkiye merakla beklene Türkiye Rusya maçı kadrısu belli olurken ''Adis Lagumdzija ve Mirza Lagumdzija kimdir? Adis Lagumdzija ile Mirza Lagumdzija nereli?'' sorusu gündeme geldi.

Adis Lagumdzija ve Mirza Lagumdzija kimdir? Efe kardeşler Avrupa Şampiyonası’nda
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye Rusya voleybol maçı için geri sayım devam ederken A Milli Erkek Voleybol Takımı son hazırlıklarını yapıyor. A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Voleybol Şampiyonası kapsamında C Grubu'nda mücadele edecek. Filenin Efeleri 1 Eylül 9 Eylül tarihleri arasında Avrupa Şampiyonası için sahaya çıkacak. C Grubu maçlarına Finlandiya ev sahipliği yapacak. C grubunda Türkiye'nin yanı sıra Finlandiya, Kuzey Makedonya, Rusya, İspanya ve Hollanda bulunuyor. Grubun ilk karşılaşması olan Türkiye Rusya voleybol maçı ardından gözler maçın iki öne çıkan ismi Adis ve Mirza Lagumdzija kardeşlere çevrildi.  

ADİS LAGUMDZİJA VE MİRZA LAGUMDZİJA KİMDİR?  

Bosna Hersek doğumlu milli voleybolcu kardeşler Adis ve Mirza Lagumdzija, A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın öne çıkan iki ismi oldu. 29 Mart 1999 yılında dünyaya gelen Adis Lagumdzija Boşnak asıllı Türk voleybolcudur. Babası voleybolcu Ekrem Lagumdzija nedeniyle 2 yaşında voleybola ilgi duymaya başlayan Adis Lagumdzija, kardeşi Mirza Lagumdzija ile birlikte Filenin Efeleri parlayan isimleri olarak biliniyor. 

Türkiye’deki voleybol kariyerine 2014 yılında Galatasaray'da başlayan Adis Lagumdzija, daha sonra  Arkas Spor'a transfer oldu. Adis Lagumdzija, bu süreçte sergilediği başarılı oyunu sayesinde A Milli Voleybol Milli Takımı'na seçildi. 2 metre 11 cm boyunda olan pasör çaprazı Adis Lagumdzija ardından kardeşi Mirza Lagumdzija da voleybola ilgi duymaya başladı. Adis Lagumdzija günümüzde İtalyan takımı Vero Voleybolu Monza formasıyla sahay çıkıyor. Mirza Lagumdzija ise Arkas SK bünyesinde mücadele ediyor. 2001 doğumlu olan MirzaLagumdzija, 2 metre 3 cm boyundadır.  

Adis Lagumdzija ve Mirza Lagumdzija kardeşler sık sık A Milli Erkek Voleybol Takımı Türkiye karşılaşmalarında etkili oyunlar sergiliyor. Adis Lagumdzija 2021 CEV Avrupa Altın Ligi final maçında, maçın adamı seçildi. Adis Lagumdzija 2019 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası'nın grup maçlarında da A Milli Erkek Voleybol Takımı en skorer ismi olmuştu.  

FİLENİN EFELERİ TÜRKİYE RUSYA VOLEYBOL MAÇI NE ZAMAN? 

A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Voleybol Şampiyonası kapsamında C Grubu'nda mücadele edecek. Filenin Efeleri 1 Eylül 9 Eylül tarihleri arasında Avrupa Şampiyonası için sahaya çıkacak. C Grubu maçlarına Finlandiya ev sahipliği yapacak. C grubunda Türkiye'nin yanı sıra Finlandiya, Kuzey Makedonya, Rusya, İspanya ve Hollanda bulunuyor. Grubun ilk karşılaşması Türkiye Rusya voleybol maçı ne zaman yapılacak sorusunu sık sık gündemi meşgul ediyor. Buna göre Türkiye Rusya voleybol maçı 2 Eylül Perşembe günü Tampere şehrinde oynanacak. Hakametsa Arena'da yapılacak olan müsabaka, Türkiye saatlerine göre saat 17.00'de yapılacak. Adis Lagumdzija ve Mirza Lagumdzija kardeşler yan yana mücadele ederek etkili sayıların adresi olmayı hedefliyor.  

A MİLLİ ERKEK VOLEYBOL TAKIMI TÜRKİYE RUSYA MAÇI KADROSU 

Filenin Efeleri Türkiye Rusya voleybol maçı galibiyeti için hazırlıklarını yaparken gözler A Milli Erkek Voleybol Takımı’na çevrildi. İşte Türkiye Rusya voleybol maçı takım kadrosu:   

PASÖR: 

Murat Yenipazar 

Oğulcan Yatgın 

PASÖR ÇAPRAZI: 

Adis Lagumdzija 

Mirza Lagumdzija 

SMAÇÖR: 

Efe Bayram 

Yiğit Gülmezoğlu 

Baturalp Burak Güngör 

Ramazan Efe Mandıracı 

ORTA OYUNCU: 

Mert Matiç 

Vahit Emre Savaş 

Oğuzhan Karasu 

Bedirhan Bülbül 

LİBERO: 

Beytullah Hatipoğlu 

Caner Ergül 

Adis Lagumdzija ve Mirza Lagumdzija kimdir? Adis Lagumdzija ile Mirza Lagumdzija nereli? Avrupa Şampiyonası Türkiye Rusya voleybol maçı kaç kaç bitti? sorularını cevapladık. Siz de Filenin Efeleri hakkında sorularınızı yorumlara yazabilirsiniz. 

Etiketler