Tgrt Haber
02 Aralık 2023 15:40 - Güncelleme : 02 Aralık 2023 15:46

Ahmet Nur Çebi'den Galatasaray'a transfer göndermesi: Bir gecede ellerinden aldık

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, başkanlık seçimi öncesi veda konuşmasında genel kurula seslendi. Yeni başkana her türlü desteği vereceğini belirten Çebi, ezeli rakipleri Galatasaray'a da transfer göndermesinde bulundu.

Editör: Onur Kaya / Kaynak: TGRT Haber
Beşiktaş, Galatasaray, Transfer

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün olağan idari ve mali genel kurulunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Görevi boyunca elinden geleni yaptığını söyleyen Ahmet Nur Çebi, kulübün ödenmemiş borcu olmadığını dile getirdi. 

BJK Emlakjet Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen kongrede konuşan Ahmet Nur Çebi'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"Cumhuriyetimizin 100. yılında Beşiktaş’a başkanlık yapmış olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bugün önemli bir mali kongre geçirdik. Kurul başkanlarına ve yöneticilerine saygılarımı sunuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Acı tatlı günlerimiz oldu. Ne olursa olsun birbirimizi hep sevdik. Ben bu sevgiyle buradan gitmek istiyorum. Hepinizden helallik istiyorum. Ben de Beşiktaş’a ve Beşiktaşlılara hakkımı helal ediyorum.

"BANA VE AİLEME KÜFÜR EDENLERE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Trol hesaplar ile bana, aileme ve Beşiktaş’a küfür edenlere hakkımı helal etmiyorum. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Keşke daha fazlasını yapabilseydim. Bizimkisi siyah-beyaz bir aşk hikayesi. Hiçbir zaman bitmeyecek.

Göreve geldiğimizde ödenmemiş maaşlar vardı. O dönemler, çok zor dönemlerdi. UEFA'ya verilmesi gereken temiz kağıdı için önümde 5 gün vardı. O dönem 400 milyon TL parayı getirdik ve bu sorunu aştık.

"BANKALAR DIŞINDA BORCUMUZ YOK"

4 yıl içerisinde pandemi, depremi süreci geldi. Yorulduk. Helali hoş olsun, Beşiktaş ayakta. Bugün, dünden kalan bir kuruş borcu ödenmemiş yoktur. Bizden alacağı olan bankaların dışında bizim bir borcumuz yoktur. Gelen arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaşmayacaklar.

"TFF BAŞKANIYLA MÜCADELE EDEN TEK KULÜP BAŞKANIYIM"

Kimse Beşiktaş başkanına elini kaldıramaz. Böyle bir şey olsaydı gereğini yapardım. Tekrar söylüyorum; TFF Başkanı 'O tribün ve bu tribün' dedi ve küfür eden tribünleri gösterdi. Ama 5 dakika daha bekleyip öyle gidebilirdi ve Beşiktaş taraftarını tahrik etmeyebilirdi ve belki de Lugano maçının sonucuna sebebiyet vermeyebilirdi. İyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Ben onunla geldiğinden beri mücadele eden tek kulüp başkanıyım.

GALATASARAY'A TRANSFER GÖNDERMESİ

Gedson Fernandes, Rachid Ghezzal ve Milot Rashica transferleri 1 gecede Galatasaray'ın elinden alınarak yapılmıştır. Bunları unutmayın.

YENİ BAŞKANA TAM DESTEK

Yarın seçilecek aday kim olursa olsun sonuna kadar arkasında duracağıma söz veriyorum. Ne olur gelen yönetime sahip çıkalım. Ne olur birlik ve beraberlik içinde olalım."

ÇEBİ YÖNETİMİ İBRA EDİLDİ

Beşiktaş Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı Akatlar’da devam ederken, Ahmet Nur Çebi’nin başkanlığında bulunan 3 dönem idari ve mali yönden ibra oylamasına sunuldu. Yapılan oylamada Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki 1 Ocak 2022 - 29 Mayıs 2022, 29 Mayıs 2022 - 31 Aralık 2022 ve 1 Ocak 2023 - 31 Mayıs 2023 dönemleri idari ve mali yönden oy çokluğu ile ibra edildi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...