22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %47
Rüzgar 5.40 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2015-12-10 17:47:22

'Benzema soruşturma olumlu ilerlemezse Milli Takıma seçilemez'

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Le Graet, "Benzema, soruşturmasında olumlu bir ilerleme olmadığı sürece Fransa Milli Takımı'na seçilemez" dedi.

'Benzema soruşturma olumlu ilerlemezse Milli Takıma seçilemez'
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Fransa Futbul Federasyonu (FFF) Başkanı Noel Le Graet, Olympique Lyon'da oynayan Mathieu Valbuena'ya şantaj yaptığı suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Real Madridli Karim Benzema'nın aklanmadığı sürece Fransa Milli Takımı'nda görev alamayacağını söyledi.

FFF Başkanı Le Graet, başkent Paris'te düzenlendiği basın toplantısında, Fransız futbolunda Mathieu Valbuena ile Karim Benzema arasında yaşanan şantaj skandalına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Benzema'nın milli takım kariyerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Le Graet, "Benzema, soruşturmasında olumlu bir ilerleme olmadığı sürece Fransa Milli Takımı'na seçilemez. Adli sürecin ilerleyişine bağlı olarak bu durum mart ayına, hatta hazirana kadar devam edebilir" dedi.

Şantaj olayında Valbuena'nın mağdur olduğunu belirten Le Graet, Olympique Lyonlu oyuncunun federasyona karşı saygılı bir oyuncu olduğunu belirtti.

Etiketler