2021-11-24 14:08:11

Real Madrid'in yıldızı Benzema'ya şantaj cezası: 1 yıl ertelenmiş hapse çarptırıldı

Fransız mahkemesinde görülen davada, şantaja yardım etmek suçundan yargılanan Real Madrid'in yıldız futbolcusu Karim Benzema'ya 1 yıl ertelenmiş hapis cezası verildi. 75 bin Euro da para cezasına çarptırılan Benzama'nın avukatı, karara itiraz edeceklerini açıkladı.

Real Madrid'in yıldızı Benzema'ya şantaj cezası: 1 yıl ertelenmiş hapse çarptırıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Fransız mahkemesi, Real Madrid'de forma giyen ünlü futbolcu Karim Benzema hakkında verdiği kararı açıkladı. Şantaja yardım etme suçuyla yargılanan Benzema, ertelenmiş 1 yıl hapis cezası ve 75 bin Euro para cezasına çarptırıldı.

GİZLİ BİR VIDEO İLE ŞANTAJ YAPMIŞ

Fransa’da Versailles Ceza Mahkemesi Karim Benzema hakkında, Yunan kulübü Oliympiakos'un Fransız futbolcusu Mathieu Valbuena'ya 2015 yılında şantaj girişiminde bulunduğu gerekçesiyle açılan davada karar verdi. Mahkeme, Real Madrid'de forma giyen Benzema'yı, Valbuena'nın özel hayatına ilişkin gizli olarak çekilmiş bir video ile şantaj girişiminde bulunmaktan suçlu buldu. Benzema, ertelenmiş 1 yıl hapis cezası ve 75 bin Euro para cezasına çarptırıldı.

Cezayir asıllı Fransız millî futbolcu Karim Benzema, futbola doğup büyüdüğü Lyon şehrinde bölgesel bir takım olan Bron Terraillon'da başladı.

4 KİŞİYE DAHA CEZA

Benzema’nın avukatı Sylvain Vormier, müvekkilinin karara itiraz edeceğini söyleyerek, "İtiraz gerekli. Çünkü Benzema'nın utanacak hiçbir şeyi yok ve aklanacak" dedi. Benzema'nın dışında 4 kişi daha yargılanarak hapis ve para cezasına çarptırıldı.

Hali hazırda La Liga takımlarından Real Madrid'de forma giyiyor.

MİLLİ TAKIMDAN DIŞLANMAYACAK

Fransız Futbol Federasyonu (FFF) Başkanı Nol Le Grat, 9 Kasım'da Fransız medyasına verdiği demeçte, dava kararından sonra Benzema’nın milli takımdan dışlanmayacağını duyurmuş, "Antrenör seçiminden her zaman sorumlu olacak ve Benzema olası bir adli yaptırımdan dışlanmayacak" açıklamasında bulunmuştu.

Etiketler