Tgrt Haber
03 Aralık 2023 21:50 - Güncelleme : 04 Aralık 2023 09:09

Son dakika: Beşiktaş yeni başkanını seçti! Sandıklar açıldı, işte sonuçlar

Son dakika spor haberi: Serdal Adalı ile Hasan Arat, 35. Beşiktaş Başkanı olabilmek için yarıştı. Beşiktaş yeni başkanını belirlemek için sandık başına gitti ve oy kullanma işlemi 18.00'de sona erdi. 12 binin üstünde oy kullanıldı ve bu sayı rekor katılım olarak Beşiktaş tarihine geçti. Oy sayımının ardından yeni başkan belli oldu. İşte tüm detaylar...

Editör: Murat Makas / Kaynak: TGRT Haber, Türkiye
Beşiktaş, Hasan Arat, Serdar Adalı, Seçim, Genel Kurul

Beşiktaş'ta yeni başkanının belli olacağı olağanüstü genel kurul için beklenen gün geldi. Serdal Adalı ile Hasan Arat'ın yarışacağı seçimde bugün, siyah beyazlıların 35. başkanı belli oldu.

REKOR KATILIM!

Saat 18.00 itibarıyla Beşiktaş Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda üye kartını alanların sayısı 12 bin 152 oldu. Bu sayı rekor olarak kayıtlara geçti.

OY SAYMA İŞLEMİ SONA ERDİ

Beşiktaş Olağan Seçimli Genel Kurulu, Akatlar Spor Kompleksi'nde düzenlendi. Hasan Arat ve Serdal Adalı'nın başkanlık için yarıştığı genel kurulda oy verme işlemi saat 18.00 itibarıyla sona erdi. Oy kullanma hakkı bulunan 21 bin 219 üyeden 12 bin 152 üye, genel kurula katılım sağladı.

Sandıkların kapanmasıyla birlikte oy sayımına geçildi.

Beşiktaş'ın 35. Başkanı Hasan Arat oldu.

İŞTE SANDIK SANDIK SONUÇLAR

1. Sandık Sonucu

Hasan Arat: 201
Serdal Adalı: 195

2. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 227
Serdal Adalı: 201

3. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 226
Serdal Adalı: 173

4. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 243 
Serdal Adalı: 205

5. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 368
Serdal Adalı: 254

6. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 358
Serdal Adalı: 225

7. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 315
Serdal Adalı: 241

8. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 361
Serdal Adalı: 225

9. Sandık Sonucu:

471 Oy: Hasan Arat
218 Oy: Serdal Adalı

10. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 483
Serdal Adalı: 172

11. Sandık Sonucu:

460 Oy: Hasan Arat
185 Oy: Serdal Adalı

12. Sandık Sonucu:

334 Oy: Hasan Arat
260 Oy: Serdal Adalı

13. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 369 
Serdal Adalı: 232

14. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 359
Serdal Adalı: 207

15. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 386
Serdal Adalı: 259

16. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 442
Serdal Adalı: 234

17. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 370
Serdal Adalı: 293

18. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 332
Serdal Adalı: 193

19. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 324
Serdal Adalı: 192

20. Sandık Sonucu:

Hasan Arat: 348
Serdal Adalı: 182

TOPLAM

Hasan Arat: 7271
Serdal Adalı: 4557

SERDAL ADALI'NIN LİSTESİ

Metin Keçeli, Hakan Daltaban, Uğur Fora, Orhan Özalp, Ufuk Akçiğit, Çağatay Abraş, Kaan Kasacı, Aykan Aydın, Atilla Bingöl, Melih Aydoğdu, Hazal Kalkavan Karahan, Mustafa Mollaoğlu, Mahir Kaplan.

HASAN ARAT'IN LİSTESİ

Hüseyin Yücel, Cüneyt Sezgin, Onur Göçmez, Yalçın Ayaydın, Mete Vardar, M. Kaan Şakul, Altın Mimir, Feyyaz Uçar, Işıl Zeybek, Ekrem Keçoğlu, Kadir Kılıç, Çağlayan Tuğal, Bünyamin Burak Aslan.

SERDAL ADALI VE HASAN ARAT 3. KEZ ADAY OLDU

Beşiktaş'ta başkan adayları Hasan Arat ile Serdal Adalı, 3. kez başkanlık için mücadele edecek. Arat, onursal başkan Süleyman Seba'nın son döneminde başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Hasan Arat, 2000 ve 2002'deki kongrelerde Serdar Bilgili'nin gerisinde kalarak başkanlığa seçilemedi.

Adalı ise Yıldırım Demirören ve Fikret Orman döneminde yönetici olarak görev yaptı. Serdal Adalı, 2013'te Fikret Orman, 2019'da ise Ahmet Nur Çebi ile girdiği başkanlık yarışını kazanamadı.

https://twitter.com/tgrthaberspor/status/1731317884473741623

REKOR SÜLEYMAN SEBA'DA

Beşiktaş'ın 120 yıllık tarihinde 34 farklı isim başkanlık yaptı. Süleyman Seba, 1984-2000 yıllarını kapsayan 8 dönemde aralıksız başkanlık yaptı. 16 yıl başkanlık görevini yürüten Seba, siyah-beyazlı kulübün tarihinde en uzun süre bu görevde kalan isim olarak tarihe geçti.

Olağanüstü seçimli genel kurul öncesi oy verme işlemi başlamadan açıklamalarda bulunan Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hasan Arat, “Bugün dik duranların günüdür. Beşiktaş değişim istiyor. Biz gönülleri kırarak değil, ötekileştirerek değil, gönülleri kazanarak buraya geldik” dedi.

''SİZ İBRADA KİMİ ALKIŞLADIYSANIZ ONA SAHİP ÇIKTINIZ''

Seçim günü belirlenene kadar çok zaman kaybedildiğini belirten Başkan Adayı Arat, ''Değerli Beşiktaşlar, bu olağanüstü seçime kadar çok zaman vardı. 22 Ağustos‘ta, ‘Beşiktaş’ın kaybedecek tek bir günü bile yoktur’ dedik. Çok zaman kaybettik. Serdal kardeşim, 23 gün kala aday çıktı, evet olabilir. Beşiktaşlı asla pusuda durmaz. Bana az önce 20 senedir neredeydin dedi. Sanırım yazıyı yazanlar iyi hazırlamamış, benim formam orada duruyor. Benim oradaki müzede ay-yıldızlı formam duruyor. Ben hiç kimseden icazet almam. Divan kurulunda ne demiştim hatırlıyor musunuz, ‘ben buradayım’ demiştim. ‘Beşiktaş’ı sahipsiz bırakmayız’ dediler, bu ne demek. Burada Hasan Arat varken, burada efsane sporcularımız Samet Aybaba, Feyyaz Uçar varken, Beşiktaş sahipsiz kalır mı? Siz ibrada kimi alkışladıysanız ona sahip çıktınız'' ifadelerini kullandı.

''BEŞİKTAŞ’IN KİMSEYE BORCU YOKTUR, HERKESİN BEŞİKTAŞ’A BORCU VARDIR''

Kulübün onursal başkanı Süleyman Seba’nın evini müzeye çevireceklerinden bahseden Hasan Arat, şu ifadeleri kullandı:

''Değerli Beşiktaşlılar, bugün kendi iradenizle Beşiktaş’ın zihniyetini değiştirebilirsiniz. Beşiktaş’ın kimseye borcu yoktur, herkesin Beşiktaş’a borcu vardır. Beşiktaş’ta sporculuk yaptığım dönemlerde, sıkıntılı dönemlerden geçtim. Samet kaptanla aynı mahallede, Abbasağa‘da oturduk. Zor günlerdi bunlar ama arkasından onursal başkanımız Süleyman Seba geldi. Futbolda öz kaynak sistemi ile rakiplerin önüne geçen, futbolda rekorlar kıran Beşiktaş’ı, tabii ki Beşiktaşlar yönetecek. Ne dedik biliyor musunuz, Süleyman Seba‘nın ölüm yıl dönümünde; ‘Süleyman ağabey rahat uyu, bıraktığın emaneti almaya geliyoruz’ dedik. Süleyman ağabeyin evini Süleyman Seba müzesi yapacağız. Süleyman ağabey, evlatların emaneti almaya geliyor. Futbolu artık Beşiktaşlılar yönetecek. Feyyaz Uçar yönetecek, Samet Aybaba yönetecek. Alt yapıya başkan yardımcımız Hüseyin Yücel, 10 milyon Euro tahsis etti. Samet Aybaba‘nın emrine verdi. Kendisi Şan Ökten Tesisleri’ni yapıp kulübümüze hediye edecek. Şan Ökten Tesisleri yıkılırken, siz buradaydınız. Beşiktaş Spor Okulları, Almanya ve yurdumuzda her yere yayılacak. Finansal sistemimiz hazır. Doktor Cüneyt Sezgin, divan kurulu üyesi, kardeşi istifa etti. Anlayışa bakın, denetim kurulundan kardeşi istifa etti. Sicil kurulundan arkadaşlar, bize mesaj yollamaya devam etti.''

''YETKİYİ BİLENLERE VERECEĞİZ''

Futbolla birlikte amatör branşlara da önem vereceklerini söyleyen Arat, şöyle devam etti:

''Beşiktaş’ı yaşayan insanlar var burada. İletişim hazır, biz yetkiyi bilenlere vereceğiz. Öyle herkes mikrofona çıkıp konuşamayacak. Kartal Yuvaları hazır. Burada iki tane yiğit var, Onur Göçmez, Mete Vardar. Onlar TFF’nin icabına bakacak, merak etmeyin. Hukukçular kurulu kurulacak. Bütün hocalarımızla birlikte taraftarın Beşiktaş’ın hakkını savunacak. Gençler hayal kurun. Beşiktaşlılar, Beşiktaş Spor Koleji kurulacak. Cimnastik, voleybol, kürek masa tenisi, tekvando ve diğer branşla olimpiyatlara sporcu hazırlayacak. Bizde olimpiyatlara giden sporcu yok, biliyor musunuz. Basketbolda dün akşam 15 bin kişiyle Fenerbahçe’yi yendik. Bahçeşehir ile birleşeceğiz, Euroleague’e katılacağız. Akatlar Spor Salonu’nu ikinci başkanımız Hüseyin Yücel yapacak.''

https://twitter.com/tgrthaberspor/status/1731317732413415509

SERDAR ADALI'NIN AÇIKLAMALARI

Projelerini anlatan Serdal Adalı ise en büyük planının futbol takımı üzerinde olduğunu anlatarak, "Öncelikli işimiz futbol takımımızı ayağa kaldırmak. İçinde bulunduğumuz bu durumu hiçbir Beşiktaşlı kabul edemez. Taraftarlarımız bu üzüntüyü yaşayamaz. Çocuklarımız Beşiktaş'tan uzaklaşamaz. Artık kaybedecek tek bir dakikamız bile kalmamıştır. Gereken çalışmalar hızlıca yapılacak, yapılmaya da başlandı. Sezonun kalanı olabilecek en iyi şekilde tamamlanacak. Önümüzdeki sezona da şampiyonluğun en büyük favorisi olarak başlayacağız. Transfer öyle kurgu resimlerle, selfielerle yapılmaz. Koskoca Beşiktaş, böyle şeylere ihtiyaç duymaz. Seçim çalışmalarımız sırasında hep söyledim, ben böyle bir şeye asla tenezzül etmem. Bir Beşiktaşlı olarak kimsenin de ayağına gitmem. Bir yere gidiyorsam da o futbolcuyu alır gelirim." şeklinde konuştu.

TARİHİ TAPU

Gayrimenkul projesinin rakibi Arat tarafından değersizleştirilmeye çalışıldığını söyleyen Serdal Adalı, şöyle devam etti:

"Üzülerek görüyorum ki, yine 'bu onun projesi, şunun projesi' demeye başladılar. Beşiktaş’ın kurtuluşu dediğimiz projeyi değersizleştirmek için ellerinden gelen ne varsa yaptılar. Sırf bu projeyi engellemek adına, Emlak Konut yetkililerini arayıp, bu izinleri nasıl verdiklerini sordular. Vakit kaybetmeden protokole imza atan mal sahiplerini aradılar. İmzaların kendilerine ait olup olmadığını sordular. Kafalarını karıştırmaya hatta vazgeçirmeye bile çalıştılar. 'Tapuda şerh var' dediler, 'Ortaklar arasında problem var' dediler. Bu proje Beşiktaş'ın projesi dememe rağmen projeyi değersizleştirmek için ellerinden ne geliyorsa yaptılar. Ancak aday olduğum ilk günde de söylediğim gibi ben bugüne kadar sizlere yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermedim. Ayakları yere basmayan hiçbir projeyi sizlerle paylaşmadım. Tüm bunlara rağmen inşallah biz bu projeyle Beşiktaşımıza tarihi bir tapu daha kazandıracağız. Allah izin verirse, bu proje bittiğinde ne bankalara bir kuruş borcumuz kalacak, ne de devletimize borcumuz olacak. Bu projenin hayata geçmesini, borçlarımızın kapanmasını istemiyor musunuz?"

FEDERASYONA MESAJ

Rakiplerine de mesaj gönderen Adalı, "Bunca yıldır değişik ayak oyunlarıyla kulübümüzü yıpratmaya çalışan rakiplere ve federasyonlara da mesaj vermek istiyorum. Artık oyunun kuralları değişecek. Sizler de bilin ki, artık karşınızda çok daha güçlü bir Beşiktaş olacak. Bugün Beşiktaş'ın zor zamanında yanında olanlara oy verin. Ne olursa olsun Beşiktaş'tan vazgeçmeyenlere, başına ne gelirse gelsin Beşiktaş'tan kopmayanlara, kendi hayatını Beşiktaş'a tercih edenlere değil Beşiktaş'ı tüm hayatına tercih edenlere oy verin. Ben nefessiz kalsam da Beşiktaş'tan asla vazgeçmem." diye konuştu.

https://twitter.com/tgrthaberspor/status/1731317801741099426

BEŞİKTAŞ BAŞKANLARI (1903 - 2023)

1903-1908: Mehmet Şamil
1908-1911: Şükrü Paşa
1911-1918: Fuat Paşa
1918-1923: Fuat Balkan
1923-1924 Salih Bey
1924-1926: Ahmet Fetgeri Aşeni
1926-1928: Fuat Balkan
1928-1930: Ahmet Fetgeri Aşeni
1930-1932: Emin Şükrü Kunt
1932-1935: A. Ziya Karamürsel
1935-1938: Fuat Balkan
1938-1939: A. Ziya Karamürsel
1939-1941: Yusuf Ziya Erdem
1941-1942: A. Ziya Karamürsel
1942-1950: Abdullah Ziya Kozanoğlu
1950: Ekrem Amaç
1950-1952: Salih Fuat Keçeci
1952-1955: Abdullah Ziya Kozanoğlu
1955-1956: Tahir Söğütlü
1956-1957: Danyal Akbel
1957: Ferhat Nasır
1957-1958: Nuri Togay
1958: Enver Kaya
1959-1960: Nuri Togay
1960-1963: Hakkı Yeten
1963-1964: Selahattin Akel
1964-1966: Hakkı Yeten
1966-1967: Hasan Salman
1967-1968: Hakkı Yeten
1968-1969: Talat Asal
1969-1970: Rüştü Erkuş
1970: Nuri Togay
1970-1971: Agasi Şen
1971-1972: Himmet Ünlü
1972-1973: Şekip Okçuoğlu
1973-1977: Mehmet Üstünkaya
1977-1979: Gazi Akınal
1979: Hüseyin Cevahir
1979–1980: Gazi Akınal
1980-1981: Rıza Kumruoğlu
1981-1984: Mehmet Üstünkaya
1984-2000: Süleyman Seba
2000-2004: Serdar Bilgili
2004-2012: Yıldırım Demirören
2012-2019: Fikret Orman
2019-2023: Ahmet Nur Çebi

Kaynak: TGRT Haber, Türkiye
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...