2022-08-02 14:26:26 | Son Güncelleme : 2022-08-02 14:44:00

Beşiktaş'tan Emirhan İlkhan'ın menajeri Mirsad Türkcan'a sert tepki: Meydanı boş buldu

Beşiktaş'ta 4.5 milyon Euro'luk serbest kalma bedeliyle Torino'ya transferi söz konusu olan Emirhan İlkhan ile ilgili yankılar sürüyor. Siyah-Beyazlı ekip Emirhan İlkhan'ın basketbolcu menajeri Mirsad Türkcan ile çalışmayacağını bildirdi.

Beşiktaş, Mirsad Türkcan ile çalışmayı bıraktı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Beşiktaş, Mirsad Türkcan ile çalışmayı bıraktı.

Beşiktaş’ta genç oyuncu Emirhan İlkhan’ın Torino transferi durumuyla ilgili yankılar sürüyor. Henüz 18 yaşındaki genç oyuncunun sözleşmesindeki 4.5 milyon euro'luk fesih maddesiyle ayrılması tartışmaları beraberinde getirdi.

Sabah gazetesinin haberine göre bu hamle, Beşiktaş camiasında büyük bir rahatsızlığa neden oldu. Beşiktaş taraftarı ise sosyal medyada yönetime ve Emirhan İlkhan’ın menajerine ateş püskürdü.

İddiaya göre Beşiktaş yönetimi, Katar'da oynanan Süper Kupa maçının ardından dönüşte genç oyuncunun menajeri Mirsad Türkcan ile masaya oturup 5 yıllık sözleşme imzalamak istedi ancak isteklerinin bir anda yükseltilmesinden sonra anlaşma sağlanamadı.

8.5 MİLYON EURO'YA YÜKSELECEKTİ

Emirhan İlkhan'ın sözleşme görüşmelerinde konulara dahil olmadığı belirtilirken Mirsad Türkcan'ın Beşiktaş'ın sözleşme teklifine "Ya 4.5 milyon euro serbest kalma maddesi olur ya da gelecek sezon bedavaya gider" cevabını verdiği iddia edildi. Genç oyuncunun sözleşmesindeki serbest kalma bedeli bir sonraki sezon 4.5 milyon euro'dan 8.5 milyon euro'ya yükselecekti.

Türkcan'ın bir süredir Torino ile görüşme halinde olduğu ve gelecek sezonu beklemeden transferi bitirmek için bir yıl kalan kontrat üzerinden Beşiktaş'ı sıkıştırdı ve transferi bitirdi.

''MEYDANI BOŞ BULDU''

Beşiktaş yönetimi, yaşanan bu süreç nedeniyle menajer Mirsad Türkcan ile hiçbir şekilde çalışmama kararı aldı.

Başkan Ahmet Nur Çebi, tepkisini "Meydanı boş buldu" diye gösterirken altyapıdaki oyunculardan da ilgili menajerle ilgili direktif verilerek kendisiyle çalışılmaması istendi. Bu arada Türkcan'ın Beşiktaş'a getirdiği futbolcular arasında Kevin-Prince Boateng, Ajdin Hasic, Miralem Pjanic, Mert Günok gibi isimler de yer alıyor.