Tgrt Haber
12 Şubat 2024 18:26 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 19:15

Cansu Bektaş halterde Avrupa şampiyonu

Son dakika haberi |Milli halterci Cansu Bektaş, Avrupa Şampiyonası'nda kadınlar 45 kiloda, koparmada 75 kilo kaldırarak altın madalya kazandı. Milli halterci Gamze Altun ise 45 kiloda, silkmede 92 kilo kaldırarak Avrupa rekoru kırdı ve altın madalyanın sahibi oldu.

Editör: Enes Köseoğlu / Kaynak: Anadolu Ajansı
Cansu Bektaş halterde Avrupa şampiyonu
Halter, Avrupa Şampiyonu

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda, Türkiye adına yarışan Cansu Bektaş, kadınlar 45 kg kategorisinde 75 kg kaldırarak koparma dalında altın madalya kazanarak Türkiye'ye şampiyonanın ilk altınını getirdi. Şampiyonanın açılış gününde sahneye çıkan Bektaş, rakiplerini geride bırakarak bu kategoride zirveye yerleşti.

Cansu Bektaş halterde Avrupa şampiyonu - 1. Resim

GAMZE ALTUN'DAN DA ALTIN MADALYA

Türkiye'den diğer bir sporcu olan Gamze Altun, aynı kilo kategorisinde koparma branşında 65 kg ile mücadelesini beşinci sırada tamamladı.

Cansu Bektaş halterde Avrupa şampiyonu - 2. Resim

Bu arada, İspanya'dan Maria Garcia Rincon 72 kg ile ikinci olurken, Bulgaristan temsilcisi Mey Nguen Nadezlida 69 kg ile üçüncü sırayı elde etti.

 

 

 

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...