2022-06-22 12:16:53 | Son Güncelleme : 2022-06-22 12:22:45

Cenk Ergün kimdir? Galatasaray yeni futbol direktörü Cenk Ergün kaç yaşında, nereli?

Cenk Ergün, Galatasaray kulübünün sportif direktörlük görevi için kendisiyle anlaşma yapması üzerine, günün en çok konuşulan isimleri arasında yerini aldı. Dursun Özbek’in başkanlığa gelmesiyle birlikte yeni bir yapılanma sürecine giren Galatasaray, sportif direktör Pasquale Sesibile’nin görevine de son verdi. İtalyan futbol adamının yerine Cenk Ergün getirildi. “Cenk Ergün kimdir, kaç yaşında?”, “Cenk Ergün nereli?” sorularına cevap aranmaya başladı.

Cenk Ergün, 2008-2015 yılları arasında da A Takım İdari Menajerliği görevini üstlenmiş ve bu görevin ardından 2018 yılına kadar Galatasaray Sportif A.Ş. Futbol Direktörü olarak hizmet vermiştir.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Cenk Ergün, 2008-2015 yılları arasında da A Takım İdari Menajerliği görevini üstlenmiş ve bu görevin ardından 2018 yılına kadar Galatasaray Sportif A.Ş. Futbol Direktörü olarak hizmet vermiştir.

Galatasaray’da yeni yapılanma hareketleri devam ediyor. Dursun Özbek’in başkanlığa getirilmesi ile birlikte sportif direktör Pasquale Sesibile’nin görevine son verilmesi, Galatasaray yeni futbol direktörünün kim olacağı merak ediliyordu. Beklenen haber Galatasaray Kulbü’nden geldi. Yeni futbol direktörünün Cenk Ergün olduğunu belirten Sarı-Kırmızılı kulüp tarafından yapılan açıklamada, “Galatasaray Spor Kulübü Futbol Direktörlüğü görevine Cenk Ergün getirilmiştir. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz” ifadelerine yer verdi. Peki Cenk Ergün kimdir? Galatasaray yeni futbol direktörü Cenk Ergün kaç yaşında, nereli? Detaylar haberimizde…

CENK ERGÜN KİMDİR?

1974 yılında Bursa’da dünyaya gelen Cenk Ergün, aslen Bursalıdır. İlkokul eğitimini Bursa’da tamamlayan Ergün, 1993 yılında Galatasaray Lisesi Matematik Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde eğitim almıştır. 2000-2003 yılları arasında Kamera Spor Reklamcılık A.Ş.’de Türkiye Futbol Federasyonu için reklam ve sponsorluk pazarlaması ve A Milli Futbol Takımı özel maç organizasyonları yapmıştır. 2003-2006 yılları arasında Trabzonspor Sportif A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

2006 yılında Galatasaray Sportif A.Ş.’de Özel Projeler Sorumlusu olarak göreve başlamıştır. Cenk Ergün, 2008-2015 yılları arasında da A Takım İdari Menajerliği görevini üstlenmiş ve bu görevin ardından 2018 yılına kadar Galatasaray Sportif A.Ş. Futbol Direktörü olarak hizmet vermiştir. İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dillerini bilen Cenk Ergün, Galatasaray kulübünün yapmış olduğu açıklamayla birlikte 21 Haziran 2022 tarihinde Galatasaray yeni futbol direktörü olmuştur.

‘ÇOK HEYECANLI, MUTLU VE GURURLUYUM’

Galatasaray yeni futbol direktörü olan Cenk Ergün, bu göreve geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “Çok heyecanlı, mutlu ve gururluyum. Galatasaraylıyım, bu kulübe hizmet edebilme şansını daha önce yaşadım. Geri dönmek bana güzel duygular yaşatıyor. Tarif edemeyeceğim kadar heyecanlıyım. Geçen zaman sanki dün gibi. Kulüpten ayrıldığımdan bu yana zaman çok hızlı geçmiş gibi. Ama burada önemli olan Galatasaray, geri kalan her şey bizim için teferruat. Tekrar kulübüme hizmet verme şansını yakaladığım için çok mutluyum. Kulüpten ayrılmadan önce de aynı pozisyondaydım. Yine tekrar futbol operasyonları, yönetimin ve Sportif A.Ş.'nin öngördüğü şekilde uygulamak üzere göreve geldim. Florya'nın A'dan Z'ye yönetime karşı sevk ve idaresini sağlamakla görevliyim.” şeklinde konuştu.