2022-05-20 21:49:26 | Son Güncelleme : 2022-05-20 22:52:46

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şampiyon boksörlere tebrik: Şimdi hedef olimpiyatlar

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 5 altın madalya kazanan milliler takım halinde şampiyon oldu. Şampiyon boksörleri telefonla arayarak tebriklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni hedefin 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şampiyon boksörlere tebrik: Şimdi hedef olimpiyatlar
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Boks Birliği tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda madalya kazanan sporcuları tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 5 altın, 2 bronz madalya ile tarih yazan, takım halinde şampiyon olan milli sporcularımızı şahsım ve milletim adına yürekten tebrik ediyorum. Şimdi, inşallah hedef Paris Olimpiyatları." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, milli takım sporcularını ve teknik heyeti de telefonla arayarak tebrik etti.

TÜRKİYE KUPASINI ALDI

Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda ay-yıldızlılar, takım halinde şampiyon oldu.

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri'nde düzenlenen şampiyonada 5 altın ve 2 bronz madalyayla takım halinde şampiyonluğu elde eden Türkiye, kupasına kavuştu.

Ay-yıldızlı ekip, kupa seremonisinde büyük sevinç yaşarken, kupayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun elinden aldı. Milliler, takım halinde Bakan Kasapoğlu ile fotoğraf çektirdi ve kupanın sevincini yaşadı.

Organizasyonda en iyi sporcu ödülü ise Busenaz Sürmeneli'nin oldu.

5 ALTIN MADALYA

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 50 kiloda milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, 54 kiloda Hatice Akbaş, 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ve 81 kiloda Şennur Demir, finalde rakiplerini devirerek altın madalya aldılar. Daha önce 48 kiloda Ayşe Çağırır da altın madalyaya uzanarak dünya şampiyonu olmuştu.