23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %38
Rüzgar 2.03 /s
Çarşamba
22˚/11˚
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2022-01-18 06:47:40

Novak Djokovic'in zararı milyonlarca dolar

Tenisin bir numarası, aşı karşıtı Novak Djokovic'in Avustralya'ya girişi üç yıl yasaklandı. Sırp raket, turnuvaya katılamayacağı için büyük ödülden oldu.

Novak Djokovic'in zararı milyonlarca dolar
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na katılmak üzere aşı muafiyetiyle Melbourne’a giden Sırp tenisçi Novak Djokovic’in (34) sunduğu belgeler kabul edilmeyerek iki defa vizesinin iptal edilmesine karar verildi. Avustralya Federal Mahkemesinin, Göç Bakanı Alex Hawke’nin kararını onaylamasının ardından tek erkeklerde Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nın geçen yılki şampiyon unvanını koruma şansını kaybeden ünlü tenisçi, önceki gece ülkeyi terk etmek mecburiyetinde kaldı.

ZARARI MİLYONLARCA DOLAR

Sınır dışı edilen ve Avustralya’ya üç yıl girişi de engellenen Djokovic, kazanacağı milyonlarca doları da kaybetmiş oldu. Avustralya Başbakanı Scott Morrison, aşı karşıtı olan Djokovic için şartların değişmesi durumunda üç yıllık sürenin kısalabileceği sinyalini verdi. İçişleri Bakanı Karen Andrews ise “Avustralya’ya gelmeye çalışanların, ülkenin yürürlükteki kanunlarına uymaları gerekir” dedi.

Etiketler