2015-04-09 02:08:33

Dünyaca ünlü basketbolcu New York’ta bıçaklandı

NBA takımlarından Indiana Pacers’ın forveti Chris Copeland ve eşi New York’ta bıçaklandı.

Dünyaca ünlü basketbolcu New York’ta bıçaklandı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

New York’ta bıçaklanan Indiana Pacers forveti Chris Copeland ve eşi hastaneye kaldırıldı. Atlanta Hawks’ın oyuncuları Pero Antic ve Thabo Sefolosha da gece kulübü çıkışında polis tarafından gözaltına alındı. 9. Cadde, 17 Sokak’ta sabaha karşı 4 sıralarında meydana gelen bıçaklı saldırıda yaralanan Copeland ve eşi hastaneye kaldırılırken, sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Copeland ve eşiyle birlikte bir kadının daha çıkan kargaşada hafif yaralandığı belirtildi.
 
Olayda, Copeland’ın eşiyle tartıştığı sırada diğer bir kadının araya girdiği, daha sonra da hepsinin birden çıkan kavgada bir saldırganın bıçaklı saldırısına uğradıkları belirtildi.

New York Polis Teşkilatı’ndan (NYPD) yapılan açıklamada bıçaklı saldırı olayının sorumlusu 22 yaşındaki saldırganın gözaltına alındığı bildirildi.

Indiana Pacers’ın Başkanı Larry Bird de olayla ilgili yaptığı açıklamada “Bu sabah Chris Copeland’ın New York kentinde yaralandığını öğrendik. Olayla ilgili gelişmeleri takip ediyoruz” dedi.

PERO ANTİC VE THABO SEFOLOSHA GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan NBA takımı Atlanta Hawks’ın oyuncusu Pero Antic ve Thabo Sefolosha da gece kulübü çıkışında polis tarafından gözaltına alındı. Daha sonra serbest bırakılan NBA oyuncularının tehditkar ve düzensiz davranışları nedeniyle emniyet görevlilerine engel oldukları gerekçesiyle gözaltına alındıkları belirtildi.

Bıçaklanma olayı, Pacers’ın Brooklyn Nets ile oynayacağı maç öncesinde meydana gelirken, Hawks oyuncuları da 96-69 Philadelphia galibiyeti sonrasında New York şehrine gelmişlerdi.

Thabo Sefolosha (sağda) NBA’deki lokavt nedeniyle 2011 yılında Fenerbahçe Ülker’de de oynamıştı.

Etiketler