Tgrt Haber
24 Şubat 2024 10:28 - Güncelleme : 24 Şubat 2024 10:29

Ergin Ataman'dan Galatasaray başkanlığı sözleri

A Milli Takım ve Panathinaikos'un başantrenörü Ergin Ataman, profesyonel basketbolu bıraktıktan sonra Galatasaray'da başkan olmak istediğini söyledi. Ataman, "Profesyonel basketbolu bıraktıktan sonra hedefim Galatasaray Başkanlığı olduğu için Fenerbahçe ile çalışmam." ifadelerini de kullandı.

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: Hürriyet
Ergin Ataman'dan Galatasaray başkanlığı sözleri
Ergin Ataman,Galatasaray

Türk basketbolunun önemli isimlerinden Ergin Ataman, Panathinaikos, A Milli Takım ve Galatasaray'la ilgili Hürriyet gazetesine önemli açıklamalarda bulundu.

Kariyerindeki üçüncü EuroLeague şampiyonluğunu Panathinaikos'un başına yaşamak istediğini söyleyen Ataman, "Anadolu Efes ile 2 kez üst üste şampiyon olunca 3. kez şampiyon olma isteği bende çok büyük baskı oluşturdu." dedi.

"HEDEFİM GALATASARAY BAŞKANLIĞI"

Profesyonel basketbolu bıraktıktan sonra hedefinin Galatasaray başkanlığı olduğunu söyleyen Ergin Ataman, "Bu kadar spor deneyimi ve kültür birikiminden sonra sonuçta ben aynı zamanda bir iş adamıyım. Profesyonel basketbolu bıraktıktan sonra hedefim Galatasaray Başkanlığı olduğu için Fenerbahçe ile çalışmam. Kendisine böyle bir hedef biçmiş ve Fenerbahçe’ye saygı duyan biri olarak Fenerbahçe ile çalışmam mümkün olmaz. Onlar da benim bu hüviyetimi bildikleri için hiçbir zaman böyle bir teklifle gelmezler. Benim için doğru olmaz." ifadelerini kullandı.

"EN BÜYÜK SORUNUMUZ NBA'DE OYNAYAN OYUNCULAR"

Ergin Ataman, milli takımdaki en büyük sorunun NBA'de oynayan oyuncuların kadroda olmaması olduğuna dikkat çekerek, "Başarılı olmak için hep birlikte buradayız. Çok iyi bir takımımız var. Ama en büyük sorunumuz NBA’de oynayan oyuncularımızın yokluğu. Bizim için bu büyük bir handikap. Onların milli takımda olup olmaması çok önemli." dedi.

Kaynak: Hürriyet
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...