Tarih : 27.10.2021 - 17:50 Yorum : 0

Ferhat Gündoğdu kimdir, nereli, kaç yaşında? MHK’ya akademisyen hakem

Serdar Tatlı'nın istifasının ardından MHK Başkanlığı’na seçilen isim belli oldu: Ferhat Gündoğdu… Peki Ferhat Gündoğdu kimdir, nereli? Eski hakem Gündoğdu futbol camiasının bildiği bir isim. Spor yönetimi alanında doktora yapan Gündoğdu asker kökenli bir isim. İşte tüm yönleriyle yeni Merkez Hakem Kurulu Başkanı’nın biyografisi...

Ferhat Gündoğdu kimdir, nereli, kaç yaşında? MHK’ya akademisyen hakem

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı nihayet belli oldu. Serdar Tatlı’nın tartışılan istifasının ardından gözler TFF’ye çevrilmişti ve karar verildi. Eski hakem Ferhat Gündoğdu, MHK’nın yeni patronu oldu. “Ferhat Gündoğdu kimdir?” sorusu ise futbolu yakından takip edenler için bir anda gündem oldu. Bir üniversitede akademisyenlik yapan Ferhat Gündoğdu’nun biyografisi haberimizde.

FERHAT GÜNDOĞDU NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Ferhat Gündoğdu, Kara Harp Okulu’nu 1991 yılında bitirdi. Merkez Hakem Kurulu ‘klasman üst gözlemciliği’ görevini yürüttü. Türk Eğitim Derneği (TED Koleji) şirketinde Okul Yatırımları ve Planlama Müdürü olarak görev aldı.

Yeni MHK Başkanı’nın eğitim geçmişi de spor alanıyla ilgili. Ankara Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü’nde Yüksek Lisans yapan Ferhat Gündoğdu, Atatürk Üniversitesi'nde de masterını tamamladı. Ankara Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü'nde doktorasını tamamladı. TED Koleji ile birlikte çeşitli çalışmalara imza attı.

27 Ekim 2021 tarihinde Merkez Hakem Kurulu Başkanı seçilen Ferhat Gündoğdu, Lokman Hekim Üniversitesi’nin akademik kadrosunda görev yapıyor.

FERHAT GÜNDOĞDU HANGİ TAKIMI TUTUYOR?

Peki Ferhat Gündoğdu hangi takımı tutuyor. Özellikle Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaraylı taraftarların en çok cevabını merak ettiği soru bu… MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu'nun hangi takımı tuttuğu bilinmiyor. Bir çok hakemin tuttuğu takım belliyken, Gündoğdu’nun ‘tarafsız’ duruşu dikkat çekiyor.

Gündoğdu’nun seçilmesiyle MHK’nın yeni yönetim kadrosu şöyle oldu:

BAŞKAN

Ferhat Gündoğdu

ÜYELER

Yunus Yıldırım

Ahmet Şahin

Sebahattin Şahin

Hakan Sivriservi

Kamil Abitoğlu

Nihat Mızrak

Hikmet Öksüzoğlu

Serdar Çakıroğlu

Kulüplerin hakem hataları nedeniyle itirazlarıyla başlayan süreçte Serdar Tatlı ve ekibi eleştirilerin hedefi olmuştu. Önce Tatlı'nın ekibinde yer alan MHK Üyesi Metin Tokat istifa etmiş, Kulüpler Birliği ve TFF’nin Riva'da yaptığı toplantının ardından Serdar Tatlı istifa etmişti.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
Puan Durumu ve Fikstür
Süper Lig
PTT 1. Lig
Süper Lig Fikstür
S.
Takım
O.
G.
B.
M.
A.
Y.
A.
P.
© 2004 - TGRT Haber