Tarih : 06.10.2021 - 06:35 Yorum : 0

Galatasaray’da Fatih Terim oyun anlayışını değiştiriyor

Galatasaray’ın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim oyunu önde tutup forvetleri de ikilemeyi planlıyor. Böylece kalede daha az tehlike yaşanması öngörülüyor.

Galatasaray’da Fatih Terim oyun anlayışını değiştiriyor

Bu sezona yaptığı 11 transferle iddialı giren ancak ligde beklenmedik kayıplar yaşayan Galatasaray’da değişim kapıda. Rakibe ve yere göre benimsediği futbol anlayışıyla Avrupa sahnesinde önce İtalyan ekibi Lazio’yu deviren daha sonrada zorlu Marsilya deplasmanından puan çıkaran sarı kırmızılılar, ligimizde daha yolun başında olmasına rağmen 10 puan kaybetti. Alınan skorlardan daha çok oyun anlayışı ve takımın performansı eleştirildi. Ve yeni taktik planında da Göztepe ve Rize maçları ayrı bir yere kondu.

MİLLİLERİN DÖNÜŞÜ BEKLENİYOR

Sebebi de iki mücadeleye de 4-1- 4-1 sitemiyle başlayıp geriye düşülmesine rağmen maçların çevrilmesi. Kilit nokta da Terim’in çift forvet anlayışını benimsemesi, önde baskı ve oyun kurulması sonrası sonuç alınması. 13 oyuncusunun millî takımlardan dönmesini bekleyen Hoca, sonrasında Mustafa, Halil ve Diagne üçlüsünden ikisini beraber kullanıp yüksek verim almak amacında. Üçlü orta sahadan vazgeçmeye hazırlanan Terim, millî arada takımına 4-4-2 ve 4-2-3-1 formatlarını ezberletmeyi düşünüyor.

ASLAN’IN MİLLîLERİ

A Millî Takım: Berkan, Taylan, Kerem, Halil
Ümit Millî Takımı: Işık Kaan, Barış Alper
Uruguay: Muslera
ABD: Yedlin
Kongo: Luyindama
Romanya: Cicaldau, Morutan
Cezayir: Feghouli
Mısır: Mustafa

Kaynak : Türkiye Gazetesi
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber