2022-05-21 07:18:54 | Son Güncelleme : 2022-05-21 07:25:14

İhlas Koleji bursundan dünya şampiyonluğuna! Kick Boks Dünya Şampiyonu'nun yeni hedefi Olimpiyatlar

Özel Bahçelievler İhlas Anadolu Lisesi öğrencisi Turan Ayhan Aydeniz, katılmaya hak kazandığı 7. Uluslararası Açık Kick Boks Dünya Kupası’nda Dünya Şampiyonu oldu. Artık hedefinin olimpiyatlar oluğunu söyleyen Aydeniz kayıt sürecinde bana 'İhlas Bursu' verildiğine değinerek bu bursun okuldaki eğitimim başarısını katladığını vurguladı.

Şampiyonluğunu ailesine ve kendisini destekleyenlere adayan Ayhan Akdeniz, yeni hedefinin olimpiyatlar olduğunu söyledi.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Şampiyonluğunu ailesine ve kendisini destekleyenlere adayan Ayhan Akdeniz, yeni hedefinin olimpiyatlar olduğunu söyledi.

Eğitimde başarılarıyla adından sık sık söz ettiren İhlas Koleji, okçuluk alanındaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Mete Gazoz’un yanı sıra sporda yakaladığı dünya başarısını da aynı kararlılıkla sürdürüyor. Özel Bahçelievler İhlas Anadolu Lisesi öğrencisi Turan Ayhan Aydeniz, 7. Uluslararası Açık Kick Boks Dünya Kupası’nda Dünya Şampiyonu oldu.

3 BİN 200 KATILIMCININ ARASINDAN SEÇİLDİ

Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Dünya Kupası’na 44 ülkeden 3 bin 200 sporcu katıldı. Yıldızlar Point Faytingh kategorisinde 52 kiloda yarışan İhlas Koleji öğrencisi Turan Ayhan Aydeniz, finalde karşılaştığı rakibi Akif Taşbaşı’nı yenerek şampiyonluğa ulaştı.

ÇOK ZORLANMADAN ŞAMPİYONLUK GELDİ

Turan Ayhan Aydeniz, şampiyonluğuna giden yolu şu ifadelerle anlattı:

“Mücadele ettiğim kilo branşımda 16 kişi vardı. Bunların iki tanesi yabancıydı. Onları ilk iki turda çok rahat bir şekilde geçtim. Yarı finalde biraz zorlandım ama son saniyede maçı çevirdim. Final maçında ise tanıştığım bir arkadaşımla karşı karşıya geldim. Orada da çok zorlanmadım ardından kürsü ve şampiyonluk geldi.”

“HEDEFİM OLİMPİYATLAR”

“Çok güzel bir turnuvayı geride bırakıp, şampiyon olduğum için mutluyum. Millî takım forması altında yarışmaktan dolayı gururluyum. Burada almış olduğum şampiyonluğu aileme ve beni destekleyen herkese armağan ediyorum. İlerleyen yıllarda daha büyük başarılara imza atmak için kaldığım yerden devam edeceğim. Hedefim olimpiyatlar. 2024-2028 Gençlik Olimpiyatlarında ülkemi temsil etme konusunda bütün çabayı göstereceğim.”

“AİLEM VE OKULUM DAİMA ARKAMDA”

“Hem eğitim hem de sporu aynı anda götürmek ve başarı elde etmek için ailem ve okulum daima arkamda. Hedeflerimi gerçekleştirmek için bunu yapmalıyım. En büyük motivasyonum arkamdaki destek. Beni daha da ileriye taşıyor.”

“İHLAS BURSUNUN BAŞARIMDAKİ ETKİSİ GÖRMEZDEN GELİNEMEZ”

“Buraya ilk kayıt olduğum andan itibaren o desteği hep gördüm. Okulda aldığım eğitimler başarımı katladı. Kayıt sürecinde bana ‘İhlas Bursu’ verildi. Bu hem bana hem de aileme çok büyük fayda sağladı. Bu desteğin başarımdaki etkisi görmezden gelinemez. Daha iyi bir eğitim görmemi sağladı. Turnuvaların öncesi ve sonrasında okulumun varlığını hep yanımda görüyorum. Okul seçerken buraya kaydolmanın en büyük nedeni ise başarılı geçmişiydi. Aynı yoldan ben de devam edeceğim.”

“ÜLKEMİZİ ÇOK GÜZEL NOKTALARDA TEMSİL EDECEK”

Özel Bahçelievler İhlas Anadolu Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Fatih Doğan ise öğrencisinin başarısını şu sözlerle ifade etti: “Turan Ayhan Aydeniz, her geçen gün kendini geliştiriyor. Okul her türlü desteği sağlıyor ve burada eğitim gören bütün öğrenciler çok şanslı. Bu ayrıcalığın farkında olan çocuklarımız bunu iyi kullanıyorlar. Turan aslında gösterdiği azmin ve çalışmanın mükâfatını aldı ve millî takım adına ileride ülkemizi çok güzel noktalarda temsil edeceğine inanıyorum.”