Tarih : 02.09.2021 - 09:45 Yorum : 0

İŞKUR okullara hizmetli alımı başvurusu: TYP okullara hizmetli alımı ne zaman?

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki pansiyonlara 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacağını duyurmuştu. Okulların açılmasına sayılı günler kala İŞKUR okullara hizmetli alımı başvuruları da başladı. Peki TYP okullar hizmetli alımı süreci nasıl işliyor?

İŞKUR okullara hizmetli alımı başvurusu: TYP okullara hizmetli alımı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 6 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitim öncesi insan kaynağı ve altyapı ihtiyaçlarını gidermeye yönelik personel alımının devam ettiğini duyurdu. Bu doğrultuda Toplum Yararına Personel projesi bünyesinde İŞKUR, çeşitli alanlarda personel alımı başvurusu açtı. MEB bünyesine personel alımı İŞKUR üzerinden yapılırken ''TYP okullarda hizmetli alımı başvuru şartları nelerdir? İŞKUR okul hizmetlisi başvuruları ne zaman yapılır?'' soruları gündeme geldi. İşte TYP işçi personel alımı başvuru tarihleri ve şartları ile ilgili detaylar.

İŞKUR OKULLARA HİZMETLİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta MEB bünyesinde çalıştırılmak üzere 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alımı olacağını duyurmuştu. İŞKUR üzerinden yapılan alımlar devam ederken İŞKUR, 13 bin 238 personel alımı yapıldığı öğrenildi. Çeşitli pozisyonlara yapılacak alımlar 27 Ağustos ile 4 Eylül arasında yapılacak.

TYP İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYIN!

İŞKUR OKULLARA HİZMETLİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR okullarda hizmetli alımı için başvuru yapmak isteyen kişiler ''TYP okullara hizmetli alımı başvuru şartları nelerdir?'' sorusunun cevabını arıyor. İşte İŞKUR okullara hizmetli alımı başvuru şartları:

  • Başvuru için kuruma kayıtlı işsiz olma,
  • 18 yaşını tamamlamış olma,
  • Emekli ve malul aylığı almama,
  • Öğrenci olmama (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç),
  • Aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri,
  • Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin bir buçuk katını aşmaması,
  • TYP başvurusu yapan kişinin kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede sigortalı olmaması,
  • TYP ilanında iş kapsamında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP programının aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek başvurular sayılmayacak.

TYP OKULLARA HİZMETLİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Topluma Yararlı Programlar kapsamında çeşitli alanlara yapılacak olan personel alımı listesi İŞKUR resmi internet sitesinden yayınlandı. İstanbul bünyesinde yapılan olan personel alımı ile ilgili İstanbul Valisi Ali Yerlikaya açıklama yaptı. Yerlikaya, İstanbul'daki okullara temizlik, çevre düzenlemesi ve bakım onarım hizmetleri için 6 bin personel alımı yapılacağını duyurdu.

İŞKUR personel alımı başvuruları iŞKUR resmi internet sitesinden yapılacak.

Etiketler : Meb İşkur Typ
 
 
YORUM YAPIN

 
 
Puan Durumu ve Fikstür
Süper Lig
PTT 1. Lig
Süper Lig Fikstür
S.
Takım
O.
G.
B.
M.
A.
Y.
A.
P.
© 2004 - TGRT Haber