Tarih : 09.06.2021 - 21:59 Yorum : 0

Kulüpler Birliği'nden Tahkim'e yabancı başvurusu

Kulüpler Birliği, TFF'nin aldığı yabancı futbolcu kuralının iptal edilmesi için Tahkim Kurulu'na başvuruda bulundu.

Kulüpler Birliği'nden Tahkim'e yabancı başvurusu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Süper Lig ekipleri arasındaki yabancı kuralı gerilimi sürüyor. TFF, yeni sezondan itibaren kadroda 14, sahada ise 8 yabancı futbolcuya izin veriyor. Federasyon sınırlama konusunda kararlı ancak futbol kulüpleri bu kurala henüz hazırlıklı olmadığı için kararın 2 yıl daha ertelenmesini talep ediyor.

TAHKİM'E İPTAL BAŞVURUSU

Kulüpler Birliği Vakfı Yönetim Kurulu, bu çerçevede TFF'nin aldığı yabancı futbolcu kararını Tahkim Kurulu'na taşıyarak iptal başvurusunda bulundu. Vakıftan yapılan açıklamada, TFF'nin yabancı oyuncu kuralı ile ilgili aldığı karara TFF Tahkim Kurulu nezdinde iptal başvurusu gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada Tahkim Kuruluna sunulan 4 sayfalık itiraz dilekçesine de yer verildi.

TFF Yönetim Kurulu, 2021-2022 sezonunda Süper Lig kulüplerinin kadroda en fazla 14, sahada ise aynı anda en fazla 8 yabancı futbolcu bulundurabileceğini açıklamıştı. 2022-2023 sezonunda en fazla 12, 2023-2024'te ise en fazla 10 yabancı futbolcunun kadroda bulunabileceği, 2022-2023 sezonunda en fazla 7, 2023-2024'te ise en fazla 6 futbolcunun aynı anda sahaya sürülebileceği belirtilmişti.

TFF'den yabancı sayısı kararı! TFF'den yabancı sayısı kararı! TFF daha önce açıkladığı ancak pandemi koşulları nedeniyle 1 yıl ertelediği yabancı oyuncu kuralının ilan edildiği şekilde uygulanacağı duyurdu.

Kulüpler Birliği'nden TFF'ye yabancı kuralı tepkisi Kulüpler Birliği'nden TFF'ye yabancı kuralı tepkisi TFF'nin yabancı sayısı ve küme düşme statüsüyle ilgili aldığı kararlara Kulüpler Birliği'nden sert tepki geldi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
Puan Durumu ve Fikstür
Süper Lig
PTT 1. Lig
Süper Lig Fikstür
S.
Takım
O.
G.
B.
M.
A.
Y.
A.
P.
© 2004 - TGRT Haber